دانلود تحقيق دانلود تحقيق

مرجع

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

دسته: فقه و حقوق اسلامي
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 96 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 8

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، در 8 صفحه تهيه شده است شهيد عماد مغنيه با خدا عهد صداقت بست و در انتظار شهادت بود و در روزهاي شهادت امام حسين (ع) سيدالشهداء به شهادت رسيد او خون خود را بر دستان و كفنش را بر دوش حمل مي‌كرد

 

خريد

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

 

«مايلم تا از تمامي برادران و خواهران كه زير باران هستند عذرخواهي كنم. از خدا مي‌خواهم تا صبر و پايداري آنها را بپذيرد.

خداوند عزوجل مي‌فرمايد: «من المونين رجال صدقوا ما عاهدوا الله و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا».

شهيد عماد مغنيه با خدا عهد صداقت بست و در انتظار شهادت بود و در روزهاي شهادت امام حسين (ع) سيدالشهداء به شهادت رسيد. او خون خود را بر دستان و كفنش را بر دوش حمل مي‌كرد. حاج عماد از زماني كه جوان بود، پيروزي مي‌ساخت و طلب شهادت مي‌كرد و در نهايت به هدف خود رسيد. من دريافت اين نشان افتخار الهي را به او تبريك مي‌گويم. او از خانه‌اي تماماً جهاد بود و هنوز اين خانه وجود دارد ولي اكنون تبديل به خانه شهادت شده است.

من به دو عزيز، پدر و مادر او تبريك و تسليت مي‌گويم. اين شهادت الهي و صبرتان بر شما مبارك باد. جهانيان بدانند كه اهالي اين منزل جهادگر، تمامي فرزندان خود را به عنوان شهيد تقديم كرد. تمام فرزندان ابوعماد به شهادت رسيدند. اين خانواده در جهاد و شهادت و رهبري ثابت قدم بود.

من به همسر مجاهد و فداكار و صابر ايشان، دختران، پسران، فرزندان، دوستان، نزديكان و دوستان مجاهد او در لبنان و فلسطين و در هر سرزميني كه جهاد در آن برقرار است، تبريك مي‌گويم چرا كه برادر عزيزمان نشان شهادت بر سينه آويخته است.

حاج عماد مغنيه از رهبراني بود كه جهاد و شب‌زنده‌داري و خستگي و زندگي آنها با خدا معامله شد. اين عده سربازان مجهول خدا در زمين و شناخته ‌شده در آسمان‌ها هستند كه از خود دفاع نمي‌كنند؛ بلكه از حق و حقيقت و خدا دفاع كرده و در انتظار پاداشي زميني نيستند. آنها از تهمت و افترا در امانند چرا كه چيزي براي خود بيرون از عرصه جهاد و فداكاري نمي‌خواهند. پس از شهادت چنين انسان‌هايي بايد چهره نوراني آنها و حقايق وجودي و ايثارهاي آنها را بازگو كنيم. امروز حق عماد مغنيه به عنوان شهيد اين امت اين است كه به خاطر خود شناخته شود و تا ملت در قبال اينگونه افراد، منصفانه برخورد كرده و درس و روح و جهاد او را سرلوحه خود قرار دهند.

هر چه در مورد حاج رضوان در دنياي فاني كه هيچ ارزشي براي رهروان راه خدا ندارد، گفته مي‌شود بيهوده و پوچ است.

نوع فايل: word

سايز:96.2 KB 

تعداد صفحه:8

 

خريد

برچسب ها : متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه , دانلود سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه , متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه , متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله , شهادت عماد مغنيه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/28 ساعت: ۰۰ توسط:novinfile :

ماده منفجره

ماده منفجره

ماده منفجره


ماده منفجره

 

اين مقاله از پايگاه ملي داده هاي علوم زمين برداشته شده است . اين مقاله در باره مواد منفجره مواد شيميائي است. 

مواد منفجره موادي هستند كه از نظر شيميايي ناپايدار هستند و در صورت آغاز فرايند انفجار، با سرعت زيادي منبسط مي‌شوند و حجم زيادي گاز (و نيز نور و صداي زياد) توليد مي‌كنند. اين آزاد‌شدن گاز به نوبهٔ خود ميتواند باعث پرتاب شدن قطعات و اشياء اطراف و تبديل شدن آنها به تركش شود.

دسته بندي مواد منفجره    

مواد انفجاري به دو دسته سريع (تند) و كند تقسيم ميشوند. 

همچنين مواد تند سوز خود به دو دسته آغاز گر(Initial Explosive) و غير آغاز گر(None Initial Explosive) تقسيم ميشوند.

دسته اول بسيار حساس بوده و بخاطر توليد انفجار سريع و قوي براي چاشني يا فيوز انفجاري كاربرد دارند كه وظيفه آنها

منفجر نمودن مواد غير آغاز گر همچون ديناميت يا TNT و يا C4 است.

برخي مواد آغاز گر غبارتند از : سرب آزيد - D.D.N.P  وفولمينات جيوه.

برخي مواد غير آغازگر عبارتند از: تي ان تي و نيترات ها - كه در آينده به معرفي نقش نيترات ها خواهم پرداخت.

زيرا نيترات ها بزرگترين خانواده مواد منفجره هستند. و تقريبا هر نوع ماده منفجره داراي عنصر نيتروژن است.

ويژگي ها و تاريخچه مواد منفجره

شكستن سنگ با استفاده از مواد منفجره از ابتداي قرن هفدهم هم زمان با شناسايي باروت شروع شد . در سال 1813 نيترو سلولز توسط T.J Plonze ساخته شد . در سال 1867 آلفرد نوبل براي سهولت حمل نيتروگليسيرين آن را جذب دياتوميت كرد و جسمي پلاستيكي شامل 75% نيتروگليسيرين بدست آمد . اين ماده مي تواند تا سه برابر وزن خود نيتروگليسيرين جذب كند و محصول آن Guhar Dynamite ناميده شد . 

نوع فايل: word

سايز:10.8 KB  

تعداد صفحه:7 

 

خريد

برچسب ها : ماده منفجره , دانلود ماده منفجره , ماده منفجره , مواد منفجره , ويژگي ها ي مواد منفجره , تاريخچه مواد منفجره , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق ,

برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/27 ساعت: ۱۱ توسط:novinfile :

صنعت جهانگردى در جهان

صنعت جهانگردى در جهان

صنعت جهانگردى در جهان

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 9 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 8

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، در 8 صفحه تهيه شده استبراساس آخرين داده‌هاى سازمان WTO (سازمان جهانى توريسم) كه در ژانويه سال ۲۰۰۰، گردآورى و در ماه مارس ۲۰۰۰، انتشار يافته است، تعداد گردشگران در سطح جهان در سال ۱۹۹۹ برابر با ۶۵۷ ميليون نفر بوده است

 

خريد

صنعت جهانگردى در جهان

 

براساس آخرين داده‌هاى سازمان WTO (سازمان جهانى توريسم) كه در ژانويه سال ۲۰۰۰، گردآورى و در ماه مارس ۲۰۰۰، انتشار يافته است، تعداد گردشگران در سطح جهان در سال ۱۹۹۹ برابر با ۶۵۷ ميليون نفر بوده است كه نسبت به سال قبل، رشدى برابر با ۲/۳ درصد، داشته است. در همين سال نيز درآمد جهانى حاصل از توريسم برابر با، حدود ۴۵۵ ميليون دلار آمريكا بوده است.

طبق آخرين داده‌ها (در سال ۱۹۹۹) فرانسه در صدر كشورهاى توريست‌پذير جهان قرار داشته است و بعد از آن به ترتيب كشورهاى اسپانيا، آمريكا، ايتاليا، چين، انگليس، مكزيك، كانادا، لهستان، اتريش، آلمان، فدراسيون روسيه، چكسلواكي، مجارستان، پرتغال و ... قرار داشته‌اند.

در سطح جهانى كشورهاى توسعه يافته و صنعتي، توريست فِرست محسوب مى‌شوند كه شامل كشورهاى اروپائي، آمريكائي، شرق آسيا - پاسفيك مى‌گردند. تقريباً بيش از نيمى از توريست‌هاى جهان از كشورهاى اروپائى و از هر ۵ نفر توريست، يك نفر داراى مليت آمريكائى بوده است. كشورهاى آسياى شرقي، پاسفيك نيز سهمى برابر با ۱۴ درصد از كل جهانگردان را به خود اختصاص مى‌دهند.

در سال ۱۹۹۹، ايالات‌متحده بيشترين درآمد ارزى را از صنعت توريسم جهانى با درآمدى برابر ۷۳ بيليون دلار به خود اختصاص داده است پس از آن كشورهاى اسپانيا، فرانسه، ايتاليا، انگليس، آلمان، چين، اتريش، كانادا، مكزيك، فدراسيون روسيه، استراليا، سوئيس، هلند، هنك‌كنگ و چين قرار داشته‌اند.

بيشترين هزينهٔ انجام شده در صنعت توريسم نيز توسط ايالات‌متحده آمريكا برابر با ۱/۵۶ بيليون دلار در سال ۱۹۹۸ بوده است. بعد از اين كشور، كشورهاى آلمان، انگليس، ژاپن، فرانسه، ايتاليا، هلند، كانادا، اتريش، چين، بلژيك، لوكزامبورگ، فدراسيون روسيه، سوئد، سوئيس، برزيل، بيشترين هزينه را براى توسعه صنعت توريسم خود پرداخته‌اند. 

در زمان قرون وسطى (سده پنجم تا چهاردهم ميلادي) مسافرت و تجارت اهميت و رونق خود را از دست داد و بيشتر سفرها با سفارش كليساهاى مسيحى براى زيارت انجام مى‌شد. در سده چهارده، مسافرت به قصد زيارت به‌صورت يك پديده انبوه و سازمان يافته درآمده بود كه شبكه بزرگى از سازمان‌هاى خيريه، مقامات و طبقات بالاى جامعه آن را تشويق مى‌كردند. اين سفرها به بيت‌المقدس با هدف مذهبى كه به نوعى يك مسافرت تفريحى و اجتماعى هم، محسوب مى‌شد انجام مى‌گرفت.

در دوره رنسانس (سده چهارده تا هفده) بيشتر سفرها با اهدافى نطير كسب دانش و تجربه‌آموزى انجام مى‌شد، در زمان اليزابت اول ملكه انگلستان، براى نخستين بار، جواز مسافرت صادر شد كه تا سه سال هم اعتبار داشت و در آن، محدودهٔ مسافرت، مقدار پولى كه مسافر مى‌توانست به همراه داشته باشد و تعداد اسب و خدمه (معمولاً سه نفر) را مشخص مى‌كرد، همچنين براى اين افراد گذرنامه صادر مى‌شد كه در محل خروج از كشور به آنها داده مى‌شد و افراد با توجه به كشور مقصد برگه مشخصى را دريافت كرده و پول اندكى را نيز به همراه داشتند كه بعدها به جاى آن، يك برگه اعتبارى همانند آنچه كه هم‌اكنون چك مسافرتى ناميده مى‌شود با خود مى‌برند، مسافران اين عصر، عموماً از راه پاريس و فرانكفورت به ايتاليا مى‌رفتند. 

صنعت جهانگردى در ايران

صنعت جهانگردى در ايران از بيش از نيم قرن پيش با تشكيل اداره‌اى به نام ”امور جهانگردي“ در سال ۱۳۱۴ در وزارت كشور شكل گرفت، تا فعاليت‌هائى در زمينه ايجاد تسهيلات مربوط به اين صنعت را انجام دهد، اداره ”امور جهانگردي“ در سال ۱۳۲۰ جاى خود را به ”شوراى عالى جهانگردي“ داد. در سال ۱۳۳۳ اهميت جلب توريست خارجى با توجه به جنبه‌هاى اقتصادى آن و به‌منظور تحكيم مبانى حسن تفاهم ميان افراد كشورهاى مختلف، موردتوجه دولت قرار گرفت و اداره امور جهانگردى مجدداً در وزارت كشور، تشكيل شد، پيشنهاد تهيه قوانينى مربوط به ورود و خروج اتباع بيگانه از جمله اقدامات انجام شده در آن زمان است.

نوع فايل: word

سايز:9.44 KB 

تعداد صفحه:8 

 

خريد

برچسب ها : صنعت جهانگردى در جهان , دانلود صنعت جهانگردى در جهان , صنعت جهانگردى در جهان , صنعت جهانگردى , صنعت جهانگردى در ايران , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/27 ساعت: ۰۱ توسط:novinfile :

دانلود جمهوري آذربايجان


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/23 ساعت: ۱۱ توسط:novinfile :

دانلود آتشفشان


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/21 ساعت: ۲۳ توسط:novinfile :

دانلود آثار ديدني نيشابور

آثار ديدني نيشابور


برچسب ها : آثار ديدني نيشابور , دانلود آثار ديدني نيشابور , آثار ديدني نيشابور , نيشابور , رشته كوه بينالود , عمرخيام و نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله

آثار ديدني نيشابور

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: docx
حجم فايل: 1392 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 65

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 65 صفحه تهيه شده استنِيشابور يكي از شهرهاي استان خراسان رضوي در ايران مي‌‌باشداين شهر از مهم‌ترين شهرهاي فرهنگي ،توريستي ،صنعتي و تاريخي استان خراسان رضوي و ايران مي‌‌باشد

 

خريد

آثار ديدني نيشابور

 

نيشابور

نِيشابور يكي از شهرهاي استان خراسان رضوي در ايران مي‌‌باشد.اين شهر از مهم‌ترين شهرهاي فرهنگي ،توريستي ،صنعتي و تاريخي استان خراسان رضوي و ايران مي‌‌باشد و از شهرتي جهاني برخوردار است كه علي رغم تحمل سختيهاي بسيار و چندين بار تخريب كامل به دليل زلزله‌ها و بلاياي طبيعي دو بار حمله مغول و يكسان شدن با خاك كه منجر به زير زميني شدن اين شهر شد همچنان استوار بر خاك زرين ايران مي‌‌درخشد البته نه به خوبي گذشته -خرابه‌هاي اطراف اين شهر و گنجها و عتيقه جاتي كه از اين شهر استخراج شده و مي‌‌شود -اثباتي بر اين ادعاست. هم اكنون نيشابور از لحاظ جمعيت و وسعت جزو بيست شهر اول ايران به حساب مي آيد و در ميان شهرهاي استان هاي خراسان ( رضوي و شمالي و جنوبي ) از لحاظ وسعت پس از مشهد مقدس در رده ي دوم و از لحاظ جمعيت پس از مشهد و سبزوار در رده ي سوم قرار دارد.

پيشينهٔ نيشابور

بنا به روايات افسانه‌اي، نخستين كسي كه بناي كهندژ نيشابور را نهاد انوش بن شيث بن آدم بود و ايرج بن فريدون آن را گسترش داد و خانه‌هاي بيشتر در آن ساخت و منوچهر دور آن خندق كند.

هرچند كه از نام‌هاي پيشين نيشابور آگاهي در دست نيست ولي بر اساس واپسين يافته‌هاي باستان‌شناسي مي‌توان گفت كه شهر نيشابور كنوني در هزارهٔ شوم پيش از ميلاد از نظر فرهنگي، هنري و بازرگاني پيشرفته و مهم بوده است.

رشته كوه بينالود

بلندترين نقطه رشته كوه بينالود، قله شيرباد با بلندي ۳۴۲۰متر است كه در شمال روستاي بوژان(شمال شرقي شهر نيشابور)قرار گرفته‌است. ولي قله بينالود با وجود ارتفاع كمتر از آن معروفيت بيشتري دارد. رشته كوه بينالود به طول تقريبي ۱۳۰ كيلومتر از شمال شهر نيشابور تا جنوب غربي شهر قوچان كشيده شده‌است. و جلگه و دشت نيشابور را از دشت مشهد و قوچان جدا مي‌نمايد. سه رود خانه دائمي كشف رود ، اترك و كال شور از اين رشته كوه سرچشمه مي‌گيرند. افزون بر اين رودخانه‌هاي نسبتاً كم آبي همچون رودخانه‌هاي ميرآباد، زشك و طرقبه، اخلمد ، بوژان، خرو عليا، بار، و ديزباد عليا در دره‌هاي خرم اين منطقه جريان دارند كه بخش اعظم آب آنها صرف آبياري باغها و زمينهاي كشاورزي مي‌شود. ريواس از معروفترين و مرغوبترين گياهان خودروي اين رشته كوه بشمار مي‌رود. 

عمرخيام و نيشابور

آنچه در سطور زير از نظر شما خواهد گذشت، نوشته‌ها و تابلو هاي فردريك چارلز ريچارد در فصلي از كتاب A Persian Journey تحت عنوان «عمرخيام و نيشابور» مي باشد:

«پس از عبور از جاده‌ي خاكي مشهد كه تا مسافت كوتاهي نسبتا جالب توجه است، به تپه‌ي سلام، يعني اولين و آخرين نقطه‌اي كه زائر مي تواند از آنجا گنبدها و مناره‌هاي طلايي زيارتگاه مقدس ]حرم امام رضا (ع)[ را مشاهده كند، مي‌رسيم. در اين محل نيز زوّار براي علامت‌گذاري، توده‌هاي كوچكي از سنگ درست كرده اند، چه در اين نقطه است كه به خواندن دعا و بجا آوردن مراسم شكرگزاري مي ‌پردازند. «دوتي»[1] مي‌نويسد «هنگام بازگشت از مكّه، نظير اين مراسم در محلي كه فاصله‌ي زيادي با جدّه ندارد، انجام مي‌گيرد». به موجب اظهارات رفيق راه دوتي، حجاج با انداختن ريگي در اين محل، شاهدي براي خود مي‌آورند تا در روز جزا شهادت بدهد كه آنها به زيارت خانه‌‌ي خدا رفته اند. پس از مدت كوتاهي به يكي از شهرهاي ايران مي‌رسيم كه عده‌ي زيادي از مردم انگليسي‌زبان از آن با علاقه و دلبستگي ياد مي‌كنند. اين شهر، نيشابور، واقع در خراسان است و محلي است كه عمر خيام در نيمه‌ي دوم قرن يازدهم ميلادي در آن، ديده به جهان گشود و در اوايل قرن دوازدهم رخت از جهان بست.

 اساسا وجود شهر نيشابور تا به امروز،

دليل زنده اي حاكي از روح شكست‌ناپذير و نيروي زندگي مردم آن است.

چه اين شهر مكرر در معرض محاصره و تاخت و تاز و زلزله واقع شده است.

 اساسا وجود شهر نيشابور تا به امروز، دليل زنده اي حاكي از روح شكست‌ناپذير و نيروي زندگي مردم آن است. چه اين شهر مكرر در معرض محاصره و تاخت و تاز و زلزله واقع شده است. امروز نيشابور انعكاس غم انگيزي از گذشته‌ي درخشان آن مي‌باشد. اكنون ديگر اولين اشعه‌‌‌ي خورشيد بر كنگره‌ي قصر سلطان نمي‌تابد. مناره‌ي باريك و ظريف آنجا مدتي است كه سرنگون شده و كاروانسراهاي آن فرو ريخته و مبدل به توده‌هاي خاك گرديده. ديگر گل سرخ به لب روخانه نمي‌رويد، چه بستر رودخانه‌ها خشك شده و باغ‌ها از بين رفته و در قهوه‌خانه‌ها بسته شده است. 

نوع فايل: word

سايز:1.35 MB 

تعداد صفحه:65 

 

خريد

برچسب ها : آثار ديدني نيشابور , دانلود آثار ديدني نيشابور , آثار ديدني نيشابور , نيشابور , رشته كوه بينالود , عمرخيام و نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۳ توسط:novinfile :

دانلود بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود

بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود


برچسب ها : بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , دانلود بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي , رشته كوه هاي بينالود , اطلاعات هواشناسي منطقه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: docx
حجم فايل: 144 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 51

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 51 صفحه تهيه شده استمطالعه حاظر، بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي گياهان دامنه هاي جنوب غربي ارتفاعات كوه بينالود در شمال شهرستان نيشابور با وسعتي حدود 500 كيلومتر مربع است اين مطالعه به منظور شناخت گونه هاي گياهي و

 

خريد

بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود

 

فهرست مطالب

چكيده 1

فصل اول: كليات 2

1- رشته كوه هاي بينالود 2

2- معرفي منطقه ي مطالعه شده 5

3- اطلاعات هواشناسي منطقه 5

فصل دوم: روش مطالعه 7

فصل سوم: نتايج و بحث 8

1- خانواده هاي گياهي منطقه 8

2- جنس هاي گياهي منطقه 8

3- گونه هاي گياهي منطقه 9

4- مقايسه فلور گياهي منطقه و ايران 9

5- اشكال زيستي 9

6- دوره هاي رويشي 10

7- زيستگاه 10

8- نواحي رويشي 12

9- گونه هاي اندميك 12

10- گونه هاي نادر و در معرض انقراض 13

11- اهميت اقتصادي 13

جدول 1 14

جدول 2 14

جدول 3 14

جدول 4 14

جدول 5 15

جدول 6 16

جدول 7 17

جدول 8 35

جدول 9 35

جدول 10 36

جدول 11 36

جدول 12 37

جدول 13 37

جدول 14 37

جدول 15 38

جدول 16 39

جدول 17 40

جدول 18 41

جدول 19 42

جدول 20 43

جدول 21 44

جدول 22 44

جدول 23 45

جدول 24 45

منابع 46

پيوست 1: نقشه هاي توپوگرافيك منطقه 50

پيوست 2: تصوير گونه هاي گياهي منطقه 56

چكيده

مطالعه حاظر، بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي گياهان دامنه هاي جنوب غربي ارتفاعات كوه بينالود در شمال شهرستان نيشابور با وسعتي حدود 500 كيلومتر مربع است. اين مطالعه به منظور شناخت گونه هاي گياهي و بويژه شناسايي گونه هاي كمياب و در معرض انقراض و همچنين براي افزايش دانش ما در مورد محيط زيست اين منطقه انجام شد، چرا كه اولين قدم در راه حفظ محيط زيست، شناخت دقيق و علمي آن مي باشد. پوشش گياهي منطقه شامل 488 گونه و زيرگونه متعلق به 301 جنس از 67 خانواده ي گياهي است كه از بين آنها تعداد 20 گونه جزو گياهان كمياب و در معرض انقراض مي باشند. تروفيت ها با 88/36 درصد شكل زيستي غالب را دارند و همي كريپتوفيت ها و كامفيت ها به ترتيب با 01/34 و 68/11 درصد اشكال زيستي بعدي را تشكيل مي دهند. از نظر نوع ناحيه ي رويشي، 66/52 درصد گياهان آن از عناصر رويشي ايرانو-توراني و بقيه مربوط به دو، سه يا چند ناحيه ي رويشي بوده و يا پراكنش جهاني دارند. زيستگاه هاي منطقه را از روي نوع رويش گياهي، نوع بستر و ميزان دسترسي گياهان به آب، مي توان به هفت زيستگاه دشتي و مسطح، صخره اي، دامنه هاي مرطوب،دامنه هاي خشك ،  زيستگاه هاي آبي، واريزه ها و مناطق تخريب شده تقسيم كرد. 

فصل اول: كليات

1- رشته كوه هاي بينالود

بينالود سلسله ارتفاعي به با روند تقريبي شمال غربي - جنوب  شرقي در حدفاصل شهرستانهاي مشهد و نيشابور در استان خراسان واقع است (پيوست1). اين رشته كوه داراي قله هاي متعددي است كه بلندترين آنها با 3211 متر ارتفاع دارد، همچنين قله شير باد 3200 متر و قلة زرگران با 3100 متر ارتفاع در جنوب قلة بينالود-كه بلندترين قلة استان خراسان مي باشد- قرار دارند. كليه آبريزهاي شمالي اين كوهستان به كشف رود و آبزيزهاي جنوبي آن به كال شور مي ريزد . روستاهاي مهمي چون زشك، شانديز، طرقبه،گلمكان در دامنه هاي شمالي و روستاها و شهرهايي مانند پيوه ژن، درود، خرو و ميرآباد در دامنه هاي جنوبي آن قرار گرفته اند.

نوع فايل: word

سايز:144 KB 

تعداد صفحه:51 

 

خريد

برچسب ها : بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , دانلود بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي , رشته كوه هاي بينالود , اطلاعات هواشناسي منطقه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۳ توسط:novinfile :

دانلود تحقيق در مورد نيشابور

تحقيق در مورد نيشابور


برچسب ها : تحقيق در مورد نيشابور , دانلود تحقيق در مورد نيشابور , تحقيق در مورد نيشابور , بافت شهري نيشابور , عناصر كالبدي شهر نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله ,

تحقيق در مورد نيشابور

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: docx
حجم فايل: 395 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 50

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 50 صفحه تهيه شده استهدف از اين تحقيق جستجوي منشاء نام نيشابور چگونگي گسترش آن چه از لحاظ اقتصادي وچه از لحاظ خصوصيات اجتماعي و روند تكامل آن در سطح كشور ميباشد

 

خريد

 تحقيق در مورد نيشابور 


فهرست مطالب :

عنوان :                                                                                                                                                   صفحه:

هدف مرحله اي 1  

هدف رفتاري 2

مقدمه 3

درباره نام نيشابور 5

بافت شهري نيشابور  در قرن حاضر 6

مقر شهر 9

تقسيمات درون شهر 10

عناصر كالبدي شهر نيشابور 15

سمت توسعه ي شهر در دهه هاي اخير 16

علل عدم توسعه اقتصادي در نيشابور 18

مورفورژنر آنترويبك و نئوژ ئومورفولوژي 23

اهميت تاثيرات آنتروپيك 25

فرايند هاي آنتروپوژنيسك در نيشابور 26

موقعيت بينالود 29

افلاك نما 30

زمين لرزه هاي نيشابور 35

تنش و كاركردهاي عمده شهر نيشابور 46

نتيجه گيري 50

 

هدف مرحله اي  

هدف از اين تحقيق جستجوي منشاء نام نيشابور چگونگي  گسترش آن چه از لحاظ اقتصادي وچه از لحاظ خصوصيات اجتماعي و روند تكامل آن در سطح كشور ميباشد. علت عدم توسعه شايسته آن و پرداختن به مشكلات مربوط به  توسعه شهري كه نيشابور را از مقامي كه بايسته آن است دور كرده و از توسعه و پيشرفت تا حد زيادي باز داشته است. او را با نام و آوازه قديمي خود بيگانه ساخته .اين شهر با پتانسيل هاي كه دارد مي تواند اهميت وكارايي بالاي را در سطح كشور و حتي بين الملل احراز كند چنانكه تا به امروز نه انطور كه شايسته نامش بوده ولي به هر حال پيشرفتهايي زيادي در عرصه اقتصادي و اجتماعي تجربه نموده . نيشابور در مقايسه با شهرهاي همسايه خود از جايگاه  بالاي برخوردار است واز اين الاظ قطب صنعتي استان به شمار مي آيد . حال در ادامه به شرح و توضيح هر يك از عوامل مي پردازيم. 

هدف رفتاري

مطالعه كننده اين تحقيق پس از مطالعه و تامل در مسائل آن مي تواند مسائلي مثل چگونگي به وجود آمدن نيشابور بافت شهري در قرن اخير. آشنايي با روند پراكندگي اين شهرستان با تاكيد بر نقشهاي آن و همچنين چگونگي قرار گيري محورهايي اصلي شهر را درك كند. بازارهاي اصلي شهر را بشناسد و سمت توسعه شهر را تشخيص دهد علت و عدم توسعه اقتصادي نيشابور را بداند و بر اساس تجزيه و تحليل  معايب آن را برشمارد آنتروپتيك چيست و اهميت وتاثير آن بر نيشابور چگونه است. اطلاعات ابتدايي در مورد افلاك نما را بداند و در مورد زمين لرزه هاي نيشابور و چگونگي موضوع آن اطلاعات كسب كند . و در آخر اميد دارم اين تحقيق به راهنمايي هر چه بيشتر خواننده در مورد آگاهي هر چه بيشتر از نيشابوركمكي شايان نمايد

 مقدمه    

شهر ما نيشابور مملو از حوادث تاريخي بسيار زياد و كهني ميباشدكه هر فرد دانشجو.كنجكاو وعلاقه مندي را به حيرت وا مي دارد.   

نيشابور داراي تاريخ بسيار غني وكهني است كه در طول تاريخ  تحولات بسياري را تجربه نموده است منجمله بدست عوامل طبيعي از قبيل سيل و خصوصا زلزله ويران گشته و باز به علت موقعيت اقتصادي و طبيعي وو منابع معدني و ابي از نو بنا شده.به دست اقوام غارتگر مغول افتاده ويران واز نو ساخته شده.روزگاري پايتخت سلسله طاهريان گشته ون صباحي مغر سلسله ال بويه بوده كه در اين شهر به حكومت و تجارت مي پرداخته اند شعرا عرفا رياضيدان ونقاش مهم و مشهوري را به ايران زمين معرفي نموده از مراكز فراگيري دانش و علوم اسلامي به شمار مي رفته. اينها همه جزء بسيار اندكي از حوادث و رويدادهاي گذشته ابر شهر نيشابور كه به شهر قلمدان هاي مرصع معروف است مي باشد. اين شهر همكنون بين مدار53درجه و19دقيقه تا 59 درجه و 30 دقيقه طول شرقي و36درجهو40دقيقه عرض شمالي قرار گرفته.اين شهر در فاصله 120كيلومتري غرب مشهد مقدس و768 كيلومتري شرق پايتخت قرار دارد.                                  

درباره نام نيشابور

بنا به روايات افسانه‌اي، نخستين كسي كه بناي كهندژ نيشابور را نهاد انوش پسرن شيث پسر آدم بود و ايرج پسر فريدون آن را گسترش داد و خانه‌هاي بيشتر در آن ساخت و منوچهر دور آن خندق كند. ملا معين سبزواري مولف «روضات الجنات في اوصاف مدينه هرات» در مورد نيشابور چنين مي گويد: "گويند كه آنرا شاهپور پسر اردشير بساخت كه در زبان پارسي قديم، به [آن] شهر «نيه» مي گفتند. بدين ترتيب شهر شاهپور به «نيه شاهپور» موسوم گرديد كه با گذشت زمان به نيشابور تخلص وتغيير يافت".

هرچند كه از نام‌هاي پيشين نيشابور آگاهي در دست نيست ولي بر اساس واپسين يافته‌هاي باستان‌شناسي مي‌توان گفت كه شهر نيشابور كنوني در هزارهٔ سوم پيش از ميلاد از نظر فرهنگي، هنري و بازرگاني پيشرفته و مهم بوده‌است 

بافت شهري نيشابور در قرن حاضر

در آغاز سده ي چهاردهم هجري، شهر نيشابور به شكل مربع مستطيلي بود كه پيرامون آن به 3300 گز (3432 متر) مي رسيد. دو خيابان، يكي از مشرق به مغرب و ديگري از جنوب به شمال امتداد مي يافت كه اين دو، تقريبا وسط شهر، يكديگر را قطع مي كردند و نقطه ي تقاطع اين دو، چهار بازار نيشابور خوانده مي شد. اين چهار بازار از هر سمت به دروازه اي منتهي مي گرديد كه به ترتيب عبارت بود: از شرق به دروازه ي مشهد، از جنوب به دروازه ي عراق، از غرب به دروازه ي پاي چنار و از شمال به دروازه ي ارگ. در حدود ده هزار نفر ساكنان شهر در چهار كوي سرتلخ، بالا گودال، سرسنگ، و سعدشاه زندگي مي كردند.

نوع فايل: word

سايز:395 KB 

تعداد صفحه:50 

 

خريد

برچسب ها : تحقيق در مورد نيشابور , دانلود تحقيق در مورد نيشابور , تحقيق در مورد نيشابور , بافت شهري نيشابور , عناصر كالبدي شهر نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود تحقيق تخت جمشيد

تحقيق تخت جمشيد


برچسب ها : تحقيق تخت جمشيد , دانلود تحقيق تخت جمشيد , تحقيق تخت جمشيد , تخت جمشيد , پلكان بزرگ 2 , سردر بزرگ , آپادانه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

تحقيق تخت جمشيد

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 203 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 54

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 54 صفحه تهيه شده استبناي تخت جمشيد يكي از عظيم ترين ، باشكوه ترين و زيباترين مجموعه هاي تاريخي ايران و جهان است اين بناي مجلل به فرمان داريوش اول ( در 520 قم ) شكل گرفت

 

خريد

تحقيق تخت جمشيد 


قهرست مطالب 

تخت جمشيد                                                                      1 

پلكان بزرگ                                                                         2

سردر بزرگ يا مدخل                                                             2 

درگاه غربي مدخل                                                               2

درگاه شرقي                                                                      3 

آپادانه (آپادانا) يا بارگاه                                                          3 

ستونهاي بارگاه آپادانا                                                           4 

ترجمه لوحها                                                                      5

پلكان نو پيدايش                                                                  5 

بارگاه صد ستون                                                                 6

ساختمان تالار صد ستون                                                       7

درگاههاي شمالي صد ستون                                                  7 

درگاههاي شرقي                                                                8

درگاههاي جنوبي                                                                8

درگاههاي غربي                                                                 9

ايوان كاخ صد ستون                                                             9

مدخل دوم                                                                        9

كاخ سه دروازه                                                                  10

پلكان دو طرفي كاخ سه دروازه                                               10

ايوان شمالي سه دروازه                                                      10

تالار مركزي كاخ سه دروازه                                                    11 

ايوان جنوبي كاخ سه دروازه                                                   11

عمارت آئينه يا كاخ تچرا                                                         12

پلكان غربي كاخ تچرا                                                            13  

تالار شمالي كاخ تجرا                                                           13

تالار مركزي تچرا                                                                   13

ايوان جنوبي                                                                        13

تپه مركزي                                                                          14

تزئينات كاخ هاي هختمنشي                                                    19

هنر در خدمت ايدئولوژي پادشاهي                                             22 

كاخ كوچك خشايار شاه                                                          24

 ايوان شمالي هديش                                                            25

تالار مركزي كاخ كوچك خشايارشا                                             25

بناي اردشير سوم                                                                 25

عمارت جنوبي شرقي يا حرمسرا خشايارشا                                26

تالار بزرگ حرمسرا                                                                27

نويافته ها                                                                           27

تالار صد ستون نويافته                                                            28

تالار 99                                                                             29

 آب انبار سنگي                                                                   29

دخمه ها                                                                           29 

برج و بارو                                                                          30

مدت آبادي تخت جمشيد                                                      30

داريوش سوم از ديدگاه ايران شناسان                                      33 

منابع                                                                              35

مقدمه : 

گذشته چندين هزار ساله ي اين مرز و بوم كهن ، حياتي ماندگار از تاريخ پرفراز و نشيب ملتي با روحي جاودانه.اجداد ما ايرانيان همواره در كرمه ي حيات بشري يادگارهاي شگفت انگيزي از فرهنگ مادي و معنوي آفريده و سهم والائي در پيشرفت تمدن جهاني داشته اند. در اين ميان تمدن هخامنشيان كه تجلي بي بديل آن در بناي جاوداني تخت جمشيد رخ مي نمايد همواره منبعي الهام بخش و سرچشمه اي ماندگار در نشان دادن باورهاي ايرانيان در وسعتي به اندازه تاريخ حيات ايران قلمداد گرديده و سمبل شكوه و عظمت تمدن و فرهنگ ايران باستان بوده است. 

بناي تخت جمشيد را قصر شاهي جمشيد ،پادشاه اسطوره اي ايران باستان نيز      مي نامند. در شاهنامه فردوسي بزرگ از وي به نيكي ياد شده است. 

بر فراز تپه سنگي كوه رحمت در جلگه مرودشت در فاصله 45 كيلومتري شمال شرقي شهر شيراز ويرانه هاي به جامانده از كاخ تخت جمشيد نمايان است. 

بناي تخت جمشيد يكي از عظيم ترين ، باشكوه ترين و زيباترين مجموعه هاي تاريخي ايران و جهان است. اين بناي مجلل به فرمان داريوش اول ( در 520 ق.م. ) شكل گرفت. وي مي خواست پايتختي در كشور خويش احداث كند كه همتا نداشته باشد. به همين دليل جلگه وسيع مرودشت رادر مركز خاك " پارس " واقع شده بود و پيشينه تاريخي بس كهن داشت انتخاب كرد وبر دامنه صخره كوه رحمت بناي تخت جمشيد را بنيان نهاد .

تخت جمشيد نه شهر بود و نه دژ، جايگاه با شكوهي براي برگزاري مراسم بزرگي بود كه شاه ايران سران كشور و نمايندگان 28 كشور متبوع را در بارعام به حضور مي پذيرفت. 

تزيينات كاخ‌هاي هخامنشي

پارسيان با بهره‌گيري از سنت‌هاي معماري كاخ‌هاي ستون‌دار رايج در مناطق مرتفع مشرف بر ميان‌رودان و هنر ايوني‌ها (Ioni)، در تزيينات كاخ‌هاي خود از سنت‌هاي هنري كهن مردماني استفاده كرده‌اند كه در پي كشورگشايي‌هاي كوروش و داريوش به شاهنشاهي نوپاي پارس پيوسته بودند. ويژگي بارز اين سنت‌هاي هنري، پيچيدگي آن بود كه خود ريشه در آميزش هنري آن داشت. 

نوع فايل: word

سايز:203 KB 

تعداد صفحه:54 

 

خريد

برچسب ها : تحقيق تخت جمشيد , دانلود تحقيق تخت جمشيد , تحقيق تخت جمشيد , تخت جمشيد , پلكان بزرگ 2 , سردر بزرگ , آپادانه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود تحقيق شهرستان تربيت جام

تحقيق شهرستان تربيت جام


برچسب ها : تحقيق شهرستان تربيت جام , دانلود تحقيق شهرستان تربيت جام , تحقيق شهرستان تربيت جام , تربيت جام , موقعيت جغرافيايي , پيشينه تربت جام , آب انبار لنگر , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله

تحقيق شهرستان تربيت جام

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 364 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 36

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 36 صفحه تهيه شده استشهرستان تربت جام واقع بر گستره جغرافيايي شرق خراسان قرار گرفته است مساحت تقريبي اين شهرستان 8184 كيلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دريا بطور متوسط 928 متر است

 

خريد

تحقيق شهرستان تربيت جام  

 

موقعيت جغرافيايي

سرآغاز شناخت جغرافيايي شهر،ارزيابي موقعيتي است كه شهر در محدوده ي جغرافيايي محلي و ناحيه اي مي تواند داشته باشد.بر همين اساس شهرستان تربت جام در شمال شرقي كشور ايران،شرق استان خراسان و در مسير جاده ي آسيايي ايران –افغانستان (بين 60 تا 631) طول شرقي و 34   57 تا 362 عرض شمالي واقع گرديده است.

حدود آن از شرق به رودخانه ي هرير رود (موز ايران وافغانستان – تركمنستان) از جنوب به شهرستان تايباد و از مغرب به شهرستان تربت حيدريه و از شمال به شهرستان سرخس و از شمال غرب به مشهد ختم مي شود.

دهانه ي ذوالفقار محل تلاقي مرز هاي ايران و افغانستان و تركمنستان در شرق شهرستان قرار دارد . مركز اين شهرستان شهر تربت جام است كه داراي مختصات جغرافيايي 6039 طول و 3514 عرض جغرافيايي در دهستان ميان جام و در فاصله ي 165 كيلومتري شهر مشهد و 966 كيلومتري تهران قرار دارد.

وسعت

شكل جغرافيايي شهرستان باعث گرديده كه جهات جغرافيايي آن زياد با هم تفاوت نداشته باشد به گونه اي كه فاصله ي شمالي ترين تا جنوبي ترين نقطه 6/166 كيلومتر و شرقي ترين تاغربي ترين نقطه 83/110 كيلومتر است.

آب و هوا

زمستان هاي سرد و تابستان هاي گرم و خشك و بارندگي منطقه ،تربت جام را داراي آب و هواي نيمه بياباني نموده است. تغييرات درجه حرارت معادل 4/14  و در ماه هاي مختلف متفاوت بوده ودر ايستگاه سينوپتيك تربت جام گرم ترين ماه هاي سال تير ومرداد و سرد ترين ماه ها دي و بهمن به ترتيب با معدل حرارت 7/26  ،  8/25  ،  2/3  ، 5/4  درجه سانتي گراد به ثبت رسيده است.

موقعيت جغرافيايي و پيشينه تربت جام

تربت جام ، كهن دريا عرفان، واقع در شمال شرقي گستره پهناور ايران زمين به مانند شهرها و مناطق ديگر آن با حوادث و فراز و نشيب هاي تاريخي و روند شكل تدريجي مواجه بوده است. دوراني كه اين شهر، روستايي كوچك به نام معدآباد ناميده مي شد و رونق چنداني نداشت ، مردي بيدار دل به نام احمد در سكوت آرام كوهسار بزد با رياضات شائقه خود را براي امري مهم آماده مي ساخت. پس از كسب اجازه ارشاد، پاي به معدآباد نهاد.

موقعيت و حدود شهرستان تربت جام:

شهرستان تربت جام واقع بر گستره جغرافيايي شرق خراسان قرار گرفته است. مساحت تقريبي اين شهرستان 8184 كيلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دريا بطور متوسط 928 متر است . 

محصولات عمده كشاورزي اين ناحيه را بيشتر گندم، چغندر قند، جو ، پنبه، خربزه،غلات،زيره و انواع ميوه تشكيل مي دهد.

تربت جام در بستر تاريخ:

اين ناحيه در تمامي ادوار همواره از رونق و اهميت خاصي برخوردار بوده است.همچنين براساس مطالعات باستان شناسي در كرانه هاي «جام رود» زيستگاههاي انساني مهم از دوران ما قبل تاريخ در آن شناسايي شده است در طي دوران تاريخي نيز اين منطقه شاهد جنگلها و تهاجمات بيشماري بوده است. جام تا قرن هفتم هجري يكي از توابع شهر نيشابور بزرگ قديم بوده است .حاكم نشين جام در سابق الايام پوژگان( پوچگان ، بوزگان ، بوزجان) نام داشته وظاهرا اوج رونق جام به مركزيت آن قرن چهارم هجري بوده تا جائي كه يكصد و هشتاد دهكده داشته است. جام كه در سده هاي نخستين هجري بصورت زام در متون كهن وارد شده است به سال 28 يا29 هجري.قمري به تصرف سپاه اسلام درآمد . از رويدادهاي بسيار مهم اين ناحيه در سده هاي پنجم و ششم هجري قمري عزيمت شيخ احمد به(معد آباد)بود. مقارن با حملات مغول جام نيز به تصرف آنها درآمد. پس ازآن ناحيه جام دستخدش حوادث تاريخي گرديد.و به حرمت مدفن او بود كه اين شهر پذيراي مريدان و شيفتگانش گرديد.

آب انبار لنگر :

اين بنا در فاصله دويست متري غرب مزار شاه قاسم انوار ،‌واقع در روستاي لنگر و 24 كيلومتري غرب تربت جام ، قرار گرفته و ظاهراً همزمان با بناي آرامگاه در دوره تيموري ساخته شده است . آب انبار لنگر بناي آجري بزرگي به عرض 18 و طول 24 و عمق آبگير 6 متر است . ارتفاع پوشش گنبدي آن انبار از كف زمين نيز به 9 متر مي‌رسد. اين منبع حدود 132 متر مساحت دارد و تقريباً 2000 متر مكعب آب را در خود جاي مي‌دهد. در جانب شمالي و جنوبي بنا دو غرفه آجري ساخته شده كه در يكي از آنها پلكان آجري براي دسترس به آب قرار دارد . پله‌ها در عمق منبع و داخل آب ادامه پيدا مي‌كند تا هر قدر سطح آب پايين رود ، بتوان به آن دست يافت . غرفه ديگري كه كوچكتر و تقريباً قرينه غرفه پلكان دار است ،‌براي استحكام پشت بند پوشش بنا ، ساخته شده است. احتمال دارد اين بنا از ساخته‌هاي اميرعلي شيرنوايي ، وزير دانشمند و خير سلطان حسين بايقرا باشد.

نوع فايل: word

سايز:364 KB 

تعداد صفحه:36 

 

خريد

برچسب ها : تحقيق شهرستان تربيت جام , دانلود تحقيق شهرستان تربيت جام , تحقيق شهرستان تربيت جام , تربيت جام , موقعيت جغرافيايي , پيشينه تربت جام , آب انبار لنگر , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود فرهنگ عامه نيشابور

فرهنگ عامه نيشابور


برچسب ها : فرهنگ عامه نيشابور , دانلود فرهنگ عامه نيشابور , فرهنگ عامه نيشابور , نيشابور , آثار باستاني و تفريحي نيشابور , آداب و رسوم مردم نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

فرهنگ عامه نيشابور

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 19 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 16

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 16 صفحه تهيه شده استفرهنگ عامه‌ي هر منطقه، هر قوم، هر شهر بيان كننده‌ي آرمان‌ها، انديشه‌ها و تجربه‌هاي ارزنده‌اي است كه نسل ديروز را به امروز پيوند مي‌دهد و ارزش‌ها، هنجارها، سنت‌ها و حكمت‌هاي زندگي را به نسل‌هاي بعد منتقل مي‌كند

 

خريد

فرهنگ عامه نيشابور  


مقدمه

فرهنگ عامه‌ي هر منطقه، هر قوم، هر شهر بيان كننده‌ي آرمان‌ها، انديشه‌ها و تجربه‌هاي ارزنده‌اي است كه نسل ديروز را به امروز پيوند مي‌دهد و ارزش‌ها، هنجارها، سنت‌ها و حكمت‌هاي زندگي را به نسل‌هاي بعد منتقل مي‌كند. اين سنت‌ها و انگاره‌هاي اجتماعي به زندگي مردم، معني و مفهوم مي‌بخشد و آنها را به ادامه‌ي زندگي دلگرم مي‌كند. پيداست كه اگر اين وابستگي‌ها از آنها گرفته شود، كار و تلاش و اميد و آرزو به بن‌بست مي‌رسد. پيوند مداوم بين نسل‌ها از رهگذر فرهنگ عامه، باعث پويايي انديشه، ابتكار و خلاقيت و توسعه‌ي فرهنگي در جامعه‌ي انساني مي‌گردد. مگر نه اينكه هر بنايي را بر مبنايي بايد ساخت و بي‌جا نگفته اند كه «ملتي كه گذشته‌اش را نشناسد، آينده‌اش را نمي‌تواند بسازد».

وجه تسميه نيشابور

«نيشابور» شهري است در قلب خراسان، ساختن نيشابور را به شاپور اول ساساني نسبت 

مي دهند و اسم شهر را به معني «نهاده نيك شاپور» مي دانند.

«ابرشهر» نام قديم نيشابور است، احتمال دارد كه اين نام در اصل شهر آپارناك يا آپارني و جايگاه يكي از سه قبيله مهم پارت بوده باشد كه شاهنشاهي نيرومند اشكاني را بنياد كردند.

بد نيست بدانيد كه:

1- زرتشت يكي از سه آتشكده ي معروف ايران را به نام مهربرزين در كوه هاي نيشابور ساخت.

2- در زمان ساسانيان نيشابور بعد از تيسفون پايتخت دوم امپراطوري بوده است.

3- نيشابور تاكنون سه زلزله ي ويرانگر و دو بار حمله ي مغولان را از سر گذرانده است.

4- اهل خراسان هر شهري را به چيزي نسبت مي دهند. اهل نيشابور را به يك بار گفتن.

آثار باستاني و تفريحي نيشابور

1- آتشكده ي برزين مهر كه در عهد ساساني در ناحيه ي ريوند نيشابور قرار داشته است.

2- محوطه ي باستاني شهر كهن نيشابور با وسعت بيش از 3500 هكتار كه مجموعه هاي آرامگاه عطار، آرامگاه كمال الملك، مقبره ي سعيد بن سلام مغربي، آرامگاه فضل بن شاذان، مقبره ي مشاهير و مقبره ي يغما شاعر خشتمال نيشابوري در آن واقع است.

3- محوطه ي باستاني شادياخ كه در قرن سوم به مدت 60 سال مقرّ طاهريان بوده است و مسجد عقيل در اين محل قرار داشت كه در آن كتابخانه اي نيز مشتمل بر 5000 جلد كتاب از انواع علوم وجود داشت كه توسط غزها به آتش كشيده شد.

برخي از آداب و رسوم مردم نيشابور 

عروسي؛ عروسي معمولا دو شبانه روز به طول مي انجامد. روز اول پدر داماد و اقوام و فاميل را به خانه ي خويش دعوت مي نمايد و داماد نيز بر تختي كنار مجلس مي نشيند و هر يك از مدعوين پول يا گوسفند به داماد هديه مي كند. روز بعد زن سلماني سر و صورت عروس را آرايش مي نمايد. لباس هاي داماد رااز خانه ي عروس و لباسهاي عروس را از خانه ي داماد با ساز و دهل به حمام مي برند و آنها را با لباس هاي نو به خانه بر مي گردانند. 

نوع فايل: word

سايز:19.6 KB 

تعداد صفحه:16 

 

خريد

برچسب ها : فرهنگ عامه نيشابور , دانلود فرهنگ عامه نيشابور , فرهنگ عامه نيشابور , نيشابور , آثار باستاني و تفريحي نيشابور , آداب و رسوم مردم نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود اكوسيستم نيشابور

اكوسيستم نيشابور

اكوسيستم نيشابور

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 256 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 38

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 38 صفحه تهيه شده استنيشابور» شهري است در قلب خراسان، ساختن نيشابور را به شاپور اول ساساني نسبت مي دهند و اسم شهر را به معني «نهاده نيك شاپور» مي دانند

خريد

اكوسيستم نيشابور  

 

اين نام بسيار كهن است و در اصل به معني خاور (شرق) زمين است. 

در اوائل قرون وسطي نام خراسان به طور كلي به تمام ايالات اسلامي كه در سمت شرق كويرلوت تا كوههاي هند واقع بودند، اطلاق مي‌گرديد. به اين ترتيب تمام بلاد ماوراءالنهر را در شمال شرقي شامل مي‌شد. حدود خارجي خراسان آن دوره در آسياي مركزي بيابان چين و يا مي رود در سمت هند، جبال هندوكش بود، ولي بعدها اين حدود هم دقيقتر و هم كوچكتر گرديد. 

حدود خراسان اصلي در دوران اسلامي و بعد از آن از شمال به رود جيحون محدود گشت ولي همچنان تمام ارتفاعات اطراف هرات را دارا بود. 

ايالت خراسان كه در دوره خلفاي دوم و سوم به تصرف مسلمانان در آمد، از سوي اعراب به چهار قسمت تقسيم گرديد كه در قرون وسطي شناخته شده بودند: نيشابور، مرو، هرات و بلخ. 

بدها قسمتهايي از ماوراء نهر نيز جزو خراسان محسوب گرديد مانند سمرقند. اين شهرها هر يك كانوني هم در رشد و پيشرفت علوم و در قرون اولية اسلامي مهد دانشمندان بزرگي بودند. 

موقعيت جغرافيايي استان خراسان 

استان خراسان با مساحتي معادل 313335 كيلومتر مربع، وسيع‌ترين استان كشوراست و در حدود يك پنجم مساحت ايران را تشكيل مي‌دهد. اين استان از شمال و شمال شرق به جمهوري تركمنستان، از شرق به كشور افغانستان، از جنوب به استان سيستان و بلوچستان و از غرب و شمال غربي به استان يزد، اصفهان، سمنان و گلستان محدود مي‌باشد. بر اساس آخرين تقسيمات كشوري استان خراسان داراي 23 شهرستان، 54 شهر، 24 بخش و 224 دهستان و 7996 آبادي داراي سكنه است. 

نيشابور

نيشابور» شهري است در قلب خراسان، ساختن نيشابور را به شاپور اول ساساني نسبت مي دهند و اسم شهر را به معني «نهاده نيك شاپور» مي دانند.

«ابرشهر» نام قديم نيشابور است، احتمال دارد كه اين نام در اصل شهر آپارناك يا آپارني و جايگاه يكي از سه قبيله مهم پارت بوده باشد كه شاهنشاهي نيرومند اشكاني را بنياد كردند.

آثار تاريخي نيشابور: 

در نيشابور كنوني سه بناي مهم وجود دارد: آرامگاه خيام، عطار و امامزاده محروق. 

بناي قبر اين امامزاده از آثار قرن هشتم هجري است و معماري بسيار زيبايي دارد. 

وضعيت جغرافيايي نيشابور: 

نيشابور از شهرهاي استان خراسان است؛ در شمال اين شهر كوههاي بينالود، در غرب آن سبزوار، در شرق آن مشهد و در جنوبش كاشمر قرار دارد. 

فاصله آن تا تهران 776 كيلومتر و تا مشهد 137 كيلومتر است و از سطح دريا 1250 متر ارتفاع دارد. 

نوع فايل: word

سايز:256 KB 

تعداد صفحه:38 

 

خريد

برچسب ها : اكوسيستم نيشابور , دانلود اكوسيستم نيشابور , اكوسيستم نيشابور , موقعيت جغرافيايي , آثار تاريخي نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۱۱ توسط:novinfile :

دانلود تحقيق نيشابور شناسي

تحقيق نيشابور شناسي

تحقيق نيشابور شناسي

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 97 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 33

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 33 صفحه تهيه شده استقديمترين سندى كه از نيشابور ياد مى‏كند اوستا است كه با واژه «رئونت‏» به معنى جلال و شكوه از آن نام مى‏برد احتمالا اين واژه بعدها به كلمه ريوند تبديل شده كه اكنون نام دهستانى از توابع نيشابور است

 

خريد

تحقيق نيشابور شناسي 

 

شهرستان نيشابور به مركزيت ‏شهر نيشابور، 9308  (1) كيلومتر مربع وسعت دارد و جمعيت آن طبق سرشمارى سال 1370 هـ . ش، ‏287/399 نفر است. تراكم نسبى جمعيت اين شهرستان حدود 42 نفر در كيلومتر مربع مى‏باشد. 632 آبادى مسكون دارد و در قسمت مركزى استان خراسان واقع شده است. (2) 

اين شهرستان با مختصات رياضى طبق نقشه زير با طول جغرافيايى بين 58 تا 59 درجه و عرض جغرافيايى بين 35 تا 37 درجه، محدود است از شمال به شهرستانهاى چناران و قوچان، از جنوب به شهرستانهاى كاشمر و تربت‏حيدريه، از مشرق به شهرستان مشهد و از مغرب به شهرستانهاى اسفراين و سبزوار. (3) 

اين شهرستان داراى پنج ‏بخش است‏ به نامهاي: 

تحت جلگه به مركزيت ‏بزغان و دهستانهاى تحت‏جلگه، طاغنكوه، فيروزه. 

زبرخان به مركزيت قدمگاه و دهستانهاى اردوغش، اسحاق‏آباد، زبرخان. 

سرولايت‏به مركزيت چكنه و دهستانهاى بينالود، سرولايت. 

ميان جلگه به مركزيت عشق‏آباد و دهستانهاى غزالى، عشق‏آباد، بلهيرات. 

مركزى به مركزيت‏شهر نيشابور و دهستانهاى دربقاضى، ريوند، فضل، مازول. (4) 

دشت نيشابور در دامنه كوه بينالود قرار دارد، اين رشته كوه در دنباله رشته كوه البرز در جهت ‏شمال‏غربى و جنوب‏شرقى كشيده شده است. مرتفع‏ترين قله اين رشته كوه با 3400 متر در شمال نيشابور قرار دارد كه در همان حال بلندترين قله خراسان به‏شمار مى‏آيد. 

دشت مرتفع نيشابور محصور بين كوههاى بينالود و كوه‏سرخ، فلات ايران را به دشتهاى آسياى مركزى مرتبط مى‏سازد و اين مسير در طى قرنهاى متمادى همواره يكى از مهمترين شاهراه ها بوده و جهت مسافرت و حمل و نقل و نيز لشكركشى‏ها مورد استفاده بوده است. متاسفانه طوايف مهاجم نيز از اين شاهراه به منظور يورشهاى ددمنشانه خود بهره برده‏اند.

نيشابور در دوران پيش از اسلام 

گفتار فردوسى، قدمت نيشابور را به دورانهاى باستان مى‏برد و شعر وى گواه بر وجود اين شهر در اساطير ملى ايران است. درباره به سلطنت رسيدن كيكاوس مى‏گويد: بيامد سوى پارس كاووس كى

جهانى به شادى نو افكند پى

فرستاد هر سو يكى پهلوان

جهان‏دار و بيدار و روشن‏روان

به مرو و نشابور و بلخ و هرى

فرستاد هر سو يكى لشكرى

نيشابور پس از اسلام 

بنا به نوشته مورخان و جغرافي دانان عرب‏زبان مانند ابن‏رسته، مقدسى، اصطخرى، ابن‏حوقل و ياقوت حموى، شهر نيشابور، يك فرسنگ در يك فرسنگ بوده و بازار و ميادين و دكاكين و كاروانسراهاى بسيار داشته است كه از لحاظ اقتصادى «انبارگاه مال‏التجاره فارس و كرمان و هند يعنى ولايات جنوبى و همچنين رى و جرجان و خوارزم‏» بوده است. در اين دوره يعنى در قرون وسطى ايالت‏خراسان به چهار قسمت‏يعنى چهار ربع تقسيم مى‏گرديده و هر ربعى به مركزيت‏ يكى از چهار شهر بزرگ نيشابور، مرو، هرات و بلخ خوانده مى‏شده و در زمانهاى مختلف يكى از اين شهرها مركزيت تمام خراسان بزرگ را به عهده داشته 

ورود اسلام به نيشابور 

در سال‏17 يا23 هجرى، عمربن خطاب خليفه دوم احنف‏بن قيس را براى فتح خراسان فرستاد و پس از آن در سال 32 هجرى عثمان بن عفان خليفه سوم عبدالله بن عامر را به خراسان گسيل داشت و چنان كه حاكم نيشابورى مى‏نويسد: «در زمان خلافت عثمان كنارنگ مجوس كه والى خراسان بود به عبدالله عامر نامه نوشت و او را از مرگ يزدگرد پادشاه ساسانى آگاه ساخت و به خراسان دعوت نمود. 

نوع فايل: word

سايز:97.0 KB 

تعداد صفحه:33

 

خريد

برچسب ها : تحقيق نيشابور شناسي , دانلود تحقيق نيشابور شناسي , تحقيق نيشابور شناسي , نيشابور شناسي , نيشابور پيش از اسلام , ورود اسلام به نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۱۰ توسط:novinfile :

تحقيق روستاي بوژان

تحقيق روستاي بوژان


برچسب ها : تحقيق روستاي بوژان , دانلود روستاي بوژان , روستاي بوژان , تحقيق , موقعيت جغرافيايي روستا , سوابق تاريخي , نماي طبيعي روستا , مكانهاي ديديني بوژان , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

تحقيق روستاي بوژان
دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 635 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 60

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 60 صفحه تهيه شده استبوژان يكي از قراء خيلي تاريخي و قديمي شهرستان نيشابور است كيفيت منطقه اي آن حاكي از تمام آن است آنجا كه سبزه هاي مخملي زيبا دامنه كوهها را ميآرايد آب رودخانه غرش كنان راه پر پيچ و خمي را در پيش مي گيرد

 

خريد

تحقيق روستاي بوژان   


فهرست مطالب 

مقدمه 1

بخش اول – موقعيت جغرافيايي روستا

موقعيت جغرافيايي روستا 2

سوابق تاريخي 2

نماي طبيعي و جغرافيايي روستا 5

مكانهاي ديديني 6

بخش دوم – وضعيت مصالح ساختماني

وضعيت مصالح ساختماني 7

ساختار و آرايش داخل منازل 7

بهداشت روستا 8

بخش سوم - جمعيت

جمعيت 9

اقتصاد روستا 9

آب و آبياري 11

منبع تامين آب 12

صنايع دستي 12

بخش چهارم- تأسيسات

شوراي اسلامي 13

بسيج 13

اهداف بسيج 14

مخابرات 14

محلهاي تقويت شبكه هاي تلويزيوني 14

خانه بهداشت 15

مراكز آموزش 15

آب رساني 15

برق رساني 16

مساجد و حسينيه ها 16

واحدهاي تجاري 17

شركت تعاوني 17

حمام 18

نانوايي 18

قصابي 18

بخش پنجم  - خانواده وازدواج

خانواده و ازدواج 19

شيوه همسرگزيني 19

طلاق و ازدواج موقت 21

طايفه هاي اصلي روستاي بوژان 22

بخش ششم- قشر بندي

قشربندي 23

اختلاف و درگيري 24

اختلافات طايفه اي 25

درگيري طايفه اي 26

اختلاف روستا با روستاي ديگر 27

گسترش فرهنگ اسلامي 27

بخش هفتم – اوقات فراغت مردم روستا

اوقات فراغت مردم روستا 28

بازيها و سرگرميها 30

ورزش 32

راديو ، تلويزيون و روزنامه 33

بخش هشتم –آداب ورسوم و عقايد مردم روستا

آداب و رسوم و عقايد مردم روستا 34

شمه اي از فرهنگ عامه مردم روستاي بوژان 34

مجالس جشن و شادي 37

مراسم عروسي 38

مجالس سوگواري 40

ضرب المثلها 42

پيوست 43

منابع و مأخذ 44

غلط نامه 45

مقدمه : 

بوژان يكي از قراء خيلي تاريخي و قديمي شهرستان نيشابور است كيفيت منطقه اي آن حاكي از تمام آن است . آنجا كه سبزه هاي مخملي زيبا دامنه كوهها را ميآرايد . آب رودخانه غرش كنان راه پر پيچ و خمي را در پيش مي گيرد . در اين طبيعت زيبا بغير از روح زيبايي چيز ديگر مشاهده نمي شود . چه خوب است كه بنشينيم و مظاهر جمال طبيعت را از نزديك مشاهده كنيم . آنگاه پس از آنكه روح را از آن همه زيبائي سيراب نموديم سر بسوي آسمانها برداشته خداي بزرگ را بيش از هميشه ستايش كنيم . روستاي بوژان با آن طبيعت زيبايي كه دارد هر نقطه آن ديدني است . داراي چشمه هاي فراواني با دختان زيبا منطقه اي با سوابق تاريخي بسيار و مكانها ديدني و مفرح سوابق تاريخي بيانگر اين است كه اهالي قديم بوژان از بزرگان و افراد سر شناس آن بوژان را خراب كرد و فقط مختصري از آبادي در گوشه و كناره باقي مانده است . 

بخش اول

موقعيت جغرافيايي روستا

از جمله روستاهاي نيشابور در خراسان رضوي بوژان است كه جزءِ دهستان فضل بخش مركزي شهرستان نيشابور كه در شمال شرقي شهرستان در ميان دره اي به همان نام واقع شده است كه از سمت شمال به دولت آباد و گلمكان از شرق به زشك، خرو، سوقند و از طرف غرب به ميرآباد صومعه، برف ريز، درخت جوز و از طرف جنوب و جنوب غربي به حصار، بوژآباد، دربهشت، اردوگاه شهيد رجايي معروف به باغ رود متصل است كه از جاده اصلي 12 كيلومتر و از شهر نيشابور حدود 20 كيلومتر فاصله دارد. كه در حال حاضر داراي جاده آسفالت با عرض كم و نامرغوب مي باشد.

سوابق تاريخي

بوژان از قراءِ خيلي تاريخي و قديمي نيشابور مي باشد. بوژ به معناي مرغزار است و بوژان جمع بوژ مي باشد. به واسطه آب فراواني كه دارد داراي تنگه هاي زيادي در دامنه ي كوه ها كه منتهي مي شود به يك دره ي بزرگ به نام دره ي بوژان از طبيعت بسيار زيبايي با چشم انداز خاصي روبرو مي باشد در عصر عظمت نيشابور فوق العاده مهم و محل سكونت افراد و بزرگان بوده است

مكانهاي ديديني 

روستاي بوژان همانطور كه قبلا توضيح داديم بخاطرطبيعت زيبا و داراي نقاط ديدني و جذاب زيادي مي  باشد .

چشمه سارهاي متعدد كوچك و بزرگ دارد كه هركدام با تعداد انبوهي از درختان منظره اي زيبا و قابل توجه را  بوجود آورده است كه اين چشمه عبارتند از: چشمه اولنگ ، چشمه آسيا ب ، چشمه لوش آب ، چشمه كلاغ چينگ ، چشمه شكر آب ، چشمه بي در ، چشمه آب محمودٌ ، چشمه گوري دره ، چشمه باغ ملا ، چشمه ار مرز ، چشمه دراز آب ، چشمه اويشك ، چشمه مرغزاردره ،سفيد رود ، درخت سيب.

آرامگاه امام زاده سليم در شرق روستا قرار گرفته هم زيارت گاه و هم بخاطر مناظر زيباي آن مردم به عنوان تفريح هم به آنجا مي روند .

نوع فايل: word

سايز:635 KB 

تعداد صفحه:60 

 

خريد

برچسب ها : تحقيق روستاي بوژان , دانلود روستاي بوژان , روستاي بوژان , تحقيق , موقعيت جغرافيايي روستا , سوابق تاريخي , نماي طبيعي روستا , مكانهاي ديديني بوژان , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پايان نامه , دانلود پروژه


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۱۰ توسط:novinfile :

دانلود فايل بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل

بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل

هدف از تحقيق حاضر بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متاهل دانشگاه آزاد اسلامي واحد ابهر كه فرضيه هاي عنوان شده عبارت بودند از

دانلود بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل

هوش هيجاني  رضايت زناشويي  دانشجويان متأهل رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل دانلود مقاله رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل دانلود تحقيق رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل دانلود پروژه رابطه بين هوش
دسته بندي روان شناسي
فرمت فايل doc
حجم فايل 75 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 90

بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل


چكيده:
هدف از تحقيق حاضر بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متاهل دانشگاه آزاد اسلامي واحد ابهر كه فرضيه هاي عنوان شده عبارت بودند از :
1-   بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي دانشجويان متاهل رابطه معنا داري وجود دارد .
2-   بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي دانشجويان متاهل زن رابطه وجود دارد .
3-   بين هوش هيجاني و رضاي زناشويي دانشجويان متاهل مرد رابطه معني دار وجود دارد.
جامعه مورد مطالعه عبارت بودند از دانشجويان متاهل كه 80 نفر به عنوان نمونه انتخاب گرديده و آزمون هوش هيجاني بار و رضايت زناشويي اينريچ بر روي آنها اجرا گرديده كه جهت آزمون فرضيه هاي تحقيق از روش همبستگي پيرسون استفاده گرديده كه نتايج نشان داد كه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي دانشجويان رابطه معني داري وجود دارد.

 

فهرست مطالب:
چكيده
فصل اول: كليات تحقيق ..................................................................................................1
مقدمه ...............................................................................................................................2
بيان مسئله .........................................................................................................................4
اهميت و ضرورت تحقيق .................................................................................................5
هدف كلي تحقيق ...........................................................................................................6
اهداف جزئي ..................................................................................................................6
فرضيه هاي تحقيق ...........................................................................................................6
واژه ها و متغيرهاي تحقيق ................................................................................................6
تعاريف عملياتي و نظري .................................................................................................7

فصل دوم: پيشينه و ادبيات تحقيق......................................................................................8
پيشينه نظري – رضايت زناشويي .................................................................................... 9
ناخشنودي و طلاق در خانواده و علل آن ......................................................................12
دوازده باور و انتظار مخرب ..........................................................................................14
تاريخچه هوش هيجاني ................................................................................................19
ظهور و مفهوم هوش هيجاني ...................................................................................... 20
دو رويكرد در تعريف هوش هيجاني ...........................................................................27
هوش غير شناختي .......................................................................................................29
دانستنيهاي هوش هيجاني ............................................................................................31
مولفه هاي هوش هيجاني ............................................................................................35
عوامل هوش هيجاني .................................................................................................36
سنجش براي هوش هيجاني .......................................................................................38
جايگاه هيجانات .......................................................................................................40
مقياسهاي مبتني بر روشها و رويكردهاي اندازه گيري .................................................44
نقش هوش عاطفي در تفكر و رفتار انسان ..................................................................54
نظري گلمن .............................................................................................................59
نظريه باران ...............................................................................................................60
نظريه كامپوس و گرمويان .........................................................................................61
الگوي رابطه اي هيجان در خارج و داخل كشور ..............................................................61
تحقيقات انجام شده در خارج و داخل كشور ...................................................................64

فصل سوم: روش شناسي پژوهش ..................................................................................66
روش تحقيق ...................................................................................................................67
جامعه مورد مطالعه ..........................................................................................................67
نمونه و روش نمونه گيري ...............................................................................................67
ابزار و اندازه گيري .........................................................................................................67
اعتبار و رواتي .................................................................................................................68
روش اجراي تحقيق ........................................................................................................70
روش آماري و تجربه و عامل داده ها ..............................................................................70

فصل چهارم: يافته ها وتجربه و تحليل داده ها .............................................................. 71
جدول 1-4...................................................................................................................72
تحليل داده ها ...............................................................................................................73
جدول 2-4...................................................................................................................74
جدول 3-4...................................................................................................................75
جدول 4-4...................................................................................................................76
جدول 5-4...................................................................................................................77
جدول 6-4...................................................................................................................78

فصل پنجم: بحث و نتيجه گيري .................................................................................79
خلاصه يافته ها و نتيجه گيري ...................................................................................... 80
محدوديت ها ..............................................................................................................81
پيشنهادات ..................................................................................................................82
فهرست منابع و سايت ها ..............................................................................................84     

آزمون هوش هيجاني ( 20 سئوالي )
پرسشنامه رضايت زناشويي ENRICH
پاسخنامه


دانلود بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل

برچسب ها : بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل , هوش هيجاني , رضايت زناشويي , دانشجويان متأهل , رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل , بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل , دانلود مقاله رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل , دانلود تحقيق رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/5 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود جديدترين پاورپوينت هاي فايل ناب

 

برچسب ها : پاورپوينت معرفي و بررسي داروها , معرفي داروها , بررسي داروها , داروها , پاورپوينت داروها , پاورپوينت معرفي داروها , معرفي و بررسي داروها , دانلود پاورپوينت معرفي و بررسي داروها , ديازپام , ديگوكسين , فوروزمايد(لازكس) , هپارين سديم , ليدوكائين , متوكلوپراميد , نيتروگليسيرين , هيدروكورتيزون هيدروكورتيزون استات سديم فسفات سوكسينات , رانيتيدين , پتاسيم كلرايد , مترونيدازول , سفترياگزون سديم , پاورپوينت فرايند پرستاري در خانواده , پرستاري در خانواده , فرايند پرستاري , فرايند پرستاري در خانواده , پاورپوينت فرايند پرستاري در خانواده , پاورپوينت فرايند پرستاري , دانلود پاورپوينت پرستاري در خانواده , پاورپوينت پرستاري , تحقيق درمورد فرايند پرستاري در خانواده , پاورپوينت معرفي و مراقبت از سالمندان , مراقبت سالمندان , سالمندان , معرفي دوران سالمندي , پاورپوينت مراقبت از سالمندان , تحقيق درمورد سالمندان , دانلود مقاله سالمندان , دانلود تحقيق مراقبت سالمندان , پاورپوينت تنظيم خانواده و روشهاي جلوگيري از بارداري (كارآموزي بهداشت جامعه) , پاورپوينت تنظيم خانواده , پاورپوينت روشهاي جلوگيري از بارداري , كارآموزي بهداشت جامعه , پاورپوينت كارآموزي بهداشت جامعه , جلوگيري از حاملگي , نحوه استفاده از كاندوم , توبكتومي , وازكتومي , دانلود پاورپوينت پيشگيري از حاملگي , تحقيق درمورد روشهاي جلوگيري از حاملگي , دانلود مقاله روشهاي جلوگيري از بارداري , پاورپوينت بيوگرافي و زندگي نامه شاعرسيمين بهبهاني , سيمين بهبهاني , بيوگرافي سيمين بهبهاني , زندگي نامه سيمين بهبهاني , معرفي شاعر سيمين بهبهاني , پاورپوينت بيوگرافي سيمين بهبهاني , دانلود پاورپوينت زندگي نامه سيمين بهبهاني , دانلود پاورپوينت شاعر سيمين بهبهاني , پاورپوينت سيمين بهبهاني , پاورپوينت معرفي شاعر معاصر سهراب سپهري , سهراب سپهري , بيوگرافي سهراب سپهري , زندگي نامه سهراب سپهري , معرفي شاعر معاصر سهراب سپهري , آثار سهراب سپهري , نمايشگاههاي نقاشي سهراب سپهري , پاوپوينت زندگي نامه و بيوگرافي سهراب سپهري , دانلود پاورپوينت زندگي نامه و آثار سهراب سپهري , تحقيق شاعر معاصر سهراب سپهري ,پاورپوينت نقش دانش آموزان به عنوان رابطين بهداشت , بهداشت , رابطين بهداشت , بهداشت مدارس , دانش آموزان به عنوان رابطين بهداشت , نقش دانش آموزان به عنوان رابطين بهداشت , هدف بهداشت مدارس , اهميت بهداشت مدارس , برنامه هاي بهداشت مدارس , نقش دانش آموزان در بهداشت , تحقيق نقش دانش آموزان در بهداشت , مقاله نقش دانش آموزان به عنوان رابطين بهداشت , پاورپوينت نقش دانش آموزان به عنوان رابطين بهداشت , دانلود پاورپوينت سازمان هاي بين المللي , دانلود پاورپوينت سازمان هاي بين المللي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/4 ساعت: ۱۰ توسط:novinfile :

دانلود فايل تربيت كودك از نظر اسلام

تربيت كودك از نظر اسلام


برچسب ها : تربيت كودك از نظر اسلام , تربيت كودك از منظر اسلام , تربيت كودك از نظر اسلام , تحقيق رشته علوم تربيتي , تحقيق درس آيين زندگي , تحقيق رشته روانشناسي , دانلود تحقيق علوم تربيتي , دانلود تحقيق آيين زندگي , دانلود تحقيق روانشناسي , تحقيق علوم تربيتي , تحقيق آيين زندگي , تحقيق روانشناسي

تربيت كودك از نظر اسلام
دسته: مطالعات خانواده
فرمت فايل: docx
حجم فايل: 36 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 24

تربيت كودك از نظر اسلام تحقيقي آموزشي است كه در باب آيين زندگي و روان شناسي اسلامي و انديشه اسلامي و اخلاق است و در 24 صفحه تهيه شده است

 

خريد

تربيت كودك از نظر اسلام


تحقيقي آموزشي است كه در باب آيين زندگي و روان شناسي اسلامي و انديشه اسلامي و اخلاق  است و در 24 صفحه تهيه شده است .

شامل اين مطالب مي باشد:

آداب تربيت فرزند از منظر اسلام
خالي الذهن بودن كودك 
زمان آغاز تربيت ديني
تأثير باور ديني در تربيت
موارد آموزش ديني

آموزش قرآن و روايات اسلامي

آموزش و رعايت احكام

چگونگي انتقال مفاهيم ديني
اهميت دادن به سن تكليف

 

خانه و خانواده خوب و سالم از ديدگاه كودكان و نوجوانان

روانشناسي و تربيت كودكان از نگاه پيامبر اسلام
 نتيجه گيري

منابع نيز ذكر شده است.

 

خريد

برچسب ها : تربيت كودك از نظر اسلام , تربيت كودك از منظر اسلام , تربيت كودك از نظر اسلام , تحقيق رشته علوم تربيتي , تحقيق درس آيين زندگي , تحقيق رشته روانشناسي , دانلود تحقيق علوم تربيتي , دانلود تحقيق آيين زندگي , دانلود تحقيق روانشناسي , تحقيق علوم تربيتي , تحقيق آيين زندگي , تحقيق روانشناسي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/3 ساعت: ۱۱ توسط:novinfile :

زندگي و آثار جلال آل احمد

زندگي و آثار جلال آل احمد


برچسب ها : زندگي و آثار جلال آل احمد , زندگي جلال آل احمد , آثار جلال آل احمد , تحقيق درباره جلال آل احمد , تحقيق دروس عمومي , تحقيق فارسي عمومي , تحقيق ادبيات فارسي , تحقيق رشته ادبيات فارسي , دانلود تحقيق ادبيات فارسي , دانلود تحقيق فارسي عمومي , دانلود مقاله ادبيات , دانلود مقاله ادبي

زندگي و آثار جلال آل احمد
دسته: زبان و ادبيات فارسي
فرمت فايل: docx
حجم فايل: 17 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 12

مروري بر زندگي و آثار جلال آل احمد ؛ يك تحقيق آموزشي رشته ادبيات فارسي و نيز فارسي عمومي مي باشد كه در 12 صفحه تهيه شده است

 

خريد

زندگي و آثار جلال آل احمد

مروري بر زندگي و آثار جلال آل احمد ؛ يك تحقيق آموزشي رشته ادبيات فارسي و نيز فارسي عمومي مي باشد كه در 12 صفحه تهيه شده است.


اين تحقيق مشتمل بر مضامين زير است:

مقدمه اي بر آشنايي با جلال آل احمد
زندگينامه جلال آل احمد
ويژگي هاي آثار جلال آل احمد
آثار جلال آل احمد
مشاهدات و سفرنامه ها
مقالات و كتابهاي تحقيقي
ترجمه هاي ايشان
خاطرات و نامه هاي ايشان
معرفي برخي از آثار منتشر شده درباره جلال آل احمد
نظر رهبر معظم انقلاب درباره جلال آل احمد
منابع


 

 

خريد

برچسب ها : زندگي و آثار جلال آل احمد , زندگي جلال آل احمد , آثار جلال آل احمد , تحقيق درباره جلال آل احمد , تحقيق دروس عمومي , تحقيق فارسي عمومي , تحقيق ادبيات فارسي , تحقيق رشته ادبيات فارسي , دانلود تحقيق ادبيات فارسي , دانلود تحقيق فارسي عمومي , دانلود مقاله ادبيات , دانلود مقاله ادبي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/2 ساعت: ۱۶ توسط:novinfile :

دانلود مقاله بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي

بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي


برچسب ها : بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , دانلود مقاله بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , خريد مقاله بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , دانلود تحقيق بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران ,

بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي

دسته: فقه و حقوق اسلامي

فرمت فايل: doc
حجم فايل: 30 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 35

چكيده مي‎دانيم در عقود معين علاوه بر شرايط عمومي صحت معاملات رعايت قواعد اختصاصي راجع به هر عقد الزامي است عقد اجاره نيز علاوه بر شرايط عمومي صحت معاملات، رعايت يك سلسله قواعد اختصاصي در آن الزامي است از جملة‌اينها تعيين مدت عقد اجاره اسـت كـه

 

خريد

بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي

چكيده:

مي‎دانيم در عقود معين علاوه بر شرايط عمومي صحت معاملات رعايت قواعد اختصاصي راجع به هر عقد الزامي است. عقد اجاره نيز علاوه بر شرايط عمومي صحت معاملات، رعايت يك سلسله قواعد اختصاصي در آن الزامي است. از جملة‌اينها تعيين مدت عقد اجاره اسـت كـه مـادة 468 ضمانت اجراي عـدم تعييـن مـدت را بـطلان عـقد ذكـر كرده است. البته براين ماده استثنائاتي وارد شده است از جمله مادة 501 قانون مدني كه مقرر مي‎دارد اگر عقد اجاره‎اي منعقد شود و در آن مدت تعيين نشده باشد اما پرداخت اقساط مال‎الاجاره از قرار روز، ماه و يا سال تعيين شده باشد مطابق مادة 501 قانون مدني، عقد اجاره براي مدتي كه براي پرداخت اقساط مال‎الاجاره تعيين شده است منعقد مي‎شود. اما در خصوص مازاد برآن (مدت‎هاي دوم، سوم و ...) ميان حقوقدانان اختلاف نظر وجود دارد.

بطور كلي مي‎توان گفت كه تعيين مدت در عقد اجاره في نفسه موضوعيت ندارد بلكه طريقيت دارد و اگر متعاقدين به هر نحو بتوانند موضوع معامله را خواه با ذكر مدت، خواه با تعيين مسافت، خواه با تعيين مقدار كاري كه بايد انجام بشود مشخص نمايند عقد اجاره صحيح است. با اين تفسير بايد قدري مادة 468 را تعديل نمود كه مي‎توان به مادة 507 توسل جست. اين ماده مي‎گويد«در اجارة ‌حيوان تعيين منفعت يا با تعيين مدت اجاره است يا به بيان مسافت و محلي كه راكب يا محمول بايد به آنجا حمل شود.»


مقدمه:

اجاره، يكي از عقود معين است كه به لحاظ اهميت آن در نظامهاي مختلف حقوقي، قانونگذاران به طور دقيق و مفصل راجع به آن قانون وضع كرده‎اند. عقد اجاره، حلقه اتصال ميان مالك عين و متقاضي استفاده از منافع عين است، كه روابط حقوقي آنان را نظم مي‎بخشد. تنظيم روابط حقوقي ميان موجر و مستأجر به لحاظ ارتباطي كه با نظم عمومي جامعه دارد، آنقدر اهميت دارد كه دولتها مجبورند هر از چند گاهي با وضع قوانين آمره، علي‎رغم ميل متعاقدين، خواستهاي خود را برآنان تحميل كنند.

امروزه رابطة بين موجر و مستأجر فقط يك رابطة خصوصي نيست تا استقرار عدالت معاوضي ميان آن دو هدف اصلي قرار گيرد، بلكه موجر و مستأجر در دو طبقه اجتماعي كاملاً متمايز از هم قرار دارند. آنان در برابر هم قرار گرفته‎اند و هر كدام سعي مي‎كنند تا كفة ‌ترازو را بيشتر به سمت خود سنگين كند.از يك طرف، موجر سعي مي‎كند اجاره بهاي بيشتري بگيرد و تمام خواستهاي خود را بر مستأجر بينوا تحميل كند. از طرف ديگر، مستأجر سعي مي‎كند كه هر چه كمتر بپردازد و شرايط و امكانات رفاهي را با پرداخت اجاره بهاي اندك براي خود فراهم نمايد. به همين خاطر، روز بروز نقش ميانجيگري دولتها بيشتر مي‎شود؛ به طوري كه سعي مي‎كنند تا با تدوين و تصويب قوانين عادله، حقوق آن دو را به طور مسالمت‎آميز فراهم كنند.

در حقوق كنوني، عقد اجاره به لحاظ امري شدن قواعد حاكم برآن و كم‎رنگ شدن تأثيراراده، در بسياري موارد به صورت سازمان حقوقي مستقل كه به وسيلة‌قوانين اداره مي‎شود، درآمده است؛ قالب از پيش تهيه شده‎اي كه موجر و مستأجر فقط مي‎توانند به تراضي خود را درون آن جاي دهند، بدون آنكه بر سرنوشت آيندة روابط خود حاكم باشند.

عقد اجاره، از عقود معين است. كليه عقود معين علاوه بر لزوم داشتن شرايط عمومي صحت معاملات بايد شرايط خاص صحت آن عقد را نيز داشته باشند. عقد اجاره نيز در كنار قواعد عمومي معاملات، قواعد ويژه‎اي دارد كه ديگر عقود فاقد آن است. يكي از اركان عقد اجاره، تعيين مدت است، يعني، در كنار ديگر شرايط صحت معاملات در عقد اجاره، لازم است متعاقدين مدت عقد را تعيين كننده حال، اگر عقد اجاره‎اي منعقد شود و متعاقدين اصولاً نخواستند مدت عقد را مشخص كنند. يا اينكه فراموش نمودند مدت عقد را معيين كنند، آيا چنين عقدي را بايد صحيح بدانيم يا باطل؟

از آنجا كه جواب اين سؤال شقوق و فروض مختلفي دارد و نظامهاي حقوقي ايران، مصر و فرانسه تدابير مختلفي انديشيد‎ه‎اند، موضوع را در سه مبحث بررسي مي‎كنيم.

مبحث اول، به بررسي عقد اجاره‎اي كه مدت آن تعيين نشده و متعاقدين پرداخت اقساط مال‎الاجاره را از قرار روز، ماه يا سال تعيين نكرده‎اند، اختصاص يافته است.

مبحث دوم، به بررسي عقد اجاره‎اي كه مدت آن تعيين نشده، ليكن متعاقدين پرداخت اقساط مال‎الاجاره را از قرار روز و ماه يا سال تعيين كرده‎اند، مي‎پردازد.

در مبحث سوم، پايان عقد اجارة بدون مدت بررسي مي‎شود.

ذكر نشدن مدت:

فلسفة تعيين مدت در عقد اجاره، معلوم و معين كردن مورد معامله است. از آنجا كه براساس بند 3 مادة 190 قانون مدني، يكي از شرايط صحت معامله، معلوم و معين نمودن مورد معامله است، اين امر از طرق مختلف از قبيل: تعيين مدت، تعيين مسافت در اجارة‌حيوان و حمل ونقل، و تعيين عمل در اجارة اشخاص صورت مي‎گيرد. حال اگر متعاقدين مدت اجاره‎اي را كه مقدار منفعت فقط از طريق تعيين مدت مشخص مي‎گردد ذكر ننمايند، آيا چنين عقد اجاره‎اي صحيح خواهد بود؟

در حقوق ايران علاوه براينكه مطابق قواعد عمومي مي‎توان بطلان چنين عقدي را به اثبات رساند، قانونگذار درماده 468 قانون مدني مقرر كرده است:

«در اجارة اشياء، مدت اجاره بايد معين شود والا اجاره باطل است».

از آنجا كه مادة 468 فقط در خصوص ضرورت تعيين مدت در اجارة اشياء وضع شده است، آيا مي‎توان گفت كه از مفهوم اين ماده استنباط مي‎شود كه در اجارة حيوان و اجارة اشخاص، تعيين مدت ضرورتي ندارد؟

در جواب مي‎گوييم كه اين استنباط صحيح نيست، زيرا در اجارة اشياء به زعم قانونگذار تنها راه تعيين منفعت، ذكر مدت است. بنابراين اگر در اجارة‌اشياء كه مقدار منفعت فقط از طريق تعيين مدت صورت مي‎گيرد متعاقدين مدت را ذكر نكنند،‌عقد اجاره باطل خواهد بود.

اما، ايرادي كه در اينجا وجود دارد اين است كه در اجارة اشياء، تنها راه تعيين ميزان منفعت تعيين مدت نيست، بلكه از ديگر طرق از جمله تعيين مسافت در اجارة‌وسايل حمل و نقل نيز مي‎توان مقدار منفعت مورد اجاره را مشخص نمود. دليل اين نقص در قانون ايران، به خاطر آن است كه مواد راجع به عقد اجاره، از فقه اماميه و از كتابهايي همچون: شرح لمعه و شرائع اتخاذ شده است. طبيعتاً، كتب فقهاي قديم، حاوي موضوعات مبتلا به آن زمان است و عقود اجاره‎اي كه مورد آن وسايل پيشرفتة حمل و نقل از قبيل: هواپيما، قطار و اتومبيل بوده، وجود نداشته است. لذا، اينك جاي آن دارد كه با اجتهاد و وضع قوانين جديد، نقص قانونگذاري قديم جبران شود.

بنابراين، به طور كلي مي‎توان گفت كه در اجارة‌اشياء صرف ذكر نشدن مدت، موجب بطلان عقد اجاره نيست؛ زيرا مانند اجارة حيوان و اشخاص، است مقدار منفعت از طريق غير از تعيين مدت مشخص شده باشد. لذا، ذكر نشدن مدت در صورتي موجب بطلان عقد اجاره است، كه موجب جهل به مقدار منفعت شده باشد.

در حقوق مصراين بحث اين گونه آمده است كه هرگاه متعاقدين مدت عقد را ذكر ننمايند، همچنين پرداخت اقساط مال الاجاره از قرار روز، ماه يا سال را مقرر نكنند يا به طور كلي متعاقدين مدت و اجرت را مشخص نكنند، در اين صورت ابتدائاً پرداخت اجاره بها از طريق تعيين اجرة‎المثل و مطابق عرف معمول مشخص مي‎شود، و سپس مدت عقد براساس مواعدي كه عرف براي پرداخت اجاره بها تعيين مي‎كند، مشخص مي‎شود. مادة 562قانون مدني كشور مصر مقرر مي‎دارد:

 

خريد

برچسب ها : بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , دانلود مقاله بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , خريد مقاله بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , دانلود تحقيق بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/2 ساعت: ۰۹ توسط:novinfile :

دانلود پاورپوينت

دانلود پاورپوينت معماري باروك
دانلودپاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها
دانلود پاورپوينت معماري هند
دانلود پاورپوينت بررسي مدرسه آقا بزرگ كاشان
دانلودپاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا
دانلود پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن
دانلود احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها
دانلود اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي
دانلود انواع هورمون‌ها
دانلود پاورپوينت استاندارد،سرانه ها و ريز فضاهاي پايانه مسافربري
دانلود پاورپوينت رنگ و نور در معماري
دانلود پاورپوينت شهرسازي در بعد از اسلام
دانلود پاورپوينت بافت فرسوده مشكين دشت
دانلود پاورپوينت بازارهاي ايراني
دانلود پاورپوينت مطالعات هتل بيرجند
دانلود پاورپوينت سقف كروميت
دانلود پاورپوينت ترازنامه و مباني ارزشيابي(ويژه ارائه كلاسي درس تئوري هاي حسابداري)
دانلود پاورپوينت گزارشهاي مالي: مفاهيم سود براي گزارشگري مالي (ويژه ارائه كلاسي درس تئوري هاي حسابد
پاورپوينت جو سازماني
دانلود پاورپوينت انواع پي

 

برچسب ها : پاورپوينت معماري باروك , دانلود پاورپوينت معماري باروك , معماري باروك , پاورپوينت معماري باروك , معماري رنسانس , سبك معماري باروك , پاورپوينت سبك باروك , پاورپوينت آشنايي با سبك معماري باروك , پاورپوينت بررسي معماري باروك,پاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها , دانلودپاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها , پاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها , پاورپوينت بهسازي فونداسيون , روش هاي مقاوم سازي فونداسيون , بهسازي پي , پاورپوينت تقويت پي , پاورپوينت روش هاي بهسازي فونداسيون, پاورپوينت معماري هند , دانلود پاورپوينت معماري هند , آشنايي با معماري هند , پاورپوينت معماري هند , هند عصر هندو , هند عصر جينيسم , تاريخ معماري جهان , معماري هند , پاورپوينت آشنايي با معماري هند , پروژه تاريخ معماري جهان , پاورپوينت معرفي معماري هند, پاورپوينت بررسي مدرسه آقا بزرگ كاشان , دانلود پاورپوينت بررسي مدرسه آقا بزرگ كاشان , پاورپوينت مدرسه آقا بزرگ كاشان , معرفي مدرسه آقا بزرگ كاشان , مدرسه آقا بزرگ كاشان , پاورپوينت مسجد تاريخانه ي دامغان , معماري مدرسه آقا بزرگ كاشان , پاورپوينت مسجد , مدرسه ي آقا بزرگ كاشان,پاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا , دانلودپاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا , پاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا , معرفي استاد محمدكريم پيرنيا , پدر معماري ايران , استاد محمدكريم پيرنيا , پاورپوينت معرفي استاد محمدكريم پيرنيا , پاورپوينت زندگينامه استاد پيرنيا , معرفي معمار, دانلود پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن , دانلود پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن ليزر با رويكرد كاربردهاي آن كاربرد ليزر در پزشكي ليزر در پزشكي دانلود پروژه ليزر با رويكرد كاربردهاي آن پروژه ليزر با رويكرد كاربردهاي آن , دانلود پروزه پزشكي پروژه پزشكي مهندسي پزشكي دانلود پاورپوينت مهندسي پزشكي پاورپوينت مهندسي پزشكي , ليزر چيست؟,احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها , دانلود احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها , احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها , احتياجات اساسي در تغذيه , رژيم غذايي كاراته كاها , كاراته كاها , هيدراتهاي كربن , پروتئين ها , تحقيق , جزوه , مقاله, اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي , دانلود اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي , اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي , ورزشهاي مقاومتي , آسيب ماهيچه اي , توده ماهيچه اي , تركيب بدن , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,انواع هورمون‌ها , دانلود انواع هورمون‌ها , انواع هورمون‌ها , هورمون‌ها , هورمونهاي پپتيدي , هورمون‌هاي استروئيدي , هورمونهاي آميني , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , پاورپوينت استاندارد،سرانه ها و ريز فضاهاي پايانه مسافربري , دانلود پاورپوينت استاندارد،سرانه ها و ريز فضاهاي پايانه مسافربري , ريز فضاهاي پايانه مسافربري , پاورپوينت استانداردها و ريزفضاهاي ترمينال , پاورپوينت ترمينال مسافربري , ترمينال نمونه داخلي و خارجي , پاورپوينت بررسي استانداردهاي ترمينال , پايانه مسافربري, پاورپوينت رنگ و نور در معماري , دانلود پاورپوينت رنگ و نور در معماري , پاورپوينت رنگ و نور در معماري , رنگ و نور در معماري , پاورپوينت بررسي نقش رنگ و نور در معماري , تاثير رنگ و نور در معماري , پاورپوينت تاثير رنگ و نور در معماري , رنگ و نور , پاورپوينت روانشناسي رنگها,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/9/29 ساعت: ۱۴ توسط:novinfile :