دانلود جزوه دانلود جزوه

مرجع

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

دسته: فقه و حقوق اسلامي
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 96 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 8

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، در 8 صفحه تهيه شده است شهيد عماد مغنيه با خدا عهد صداقت بست و در انتظار شهادت بود و در روزهاي شهادت امام حسين (ع) سيدالشهداء به شهادت رسيد او خون خود را بر دستان و كفنش را بر دوش حمل مي‌كرد

 

خريد

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

 

«مايلم تا از تمامي برادران و خواهران كه زير باران هستند عذرخواهي كنم. از خدا مي‌خواهم تا صبر و پايداري آنها را بپذيرد.

خداوند عزوجل مي‌فرمايد: «من المونين رجال صدقوا ما عاهدوا الله و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا».

شهيد عماد مغنيه با خدا عهد صداقت بست و در انتظار شهادت بود و در روزهاي شهادت امام حسين (ع) سيدالشهداء به شهادت رسيد. او خون خود را بر دستان و كفنش را بر دوش حمل مي‌كرد. حاج عماد از زماني كه جوان بود، پيروزي مي‌ساخت و طلب شهادت مي‌كرد و در نهايت به هدف خود رسيد. من دريافت اين نشان افتخار الهي را به او تبريك مي‌گويم. او از خانه‌اي تماماً جهاد بود و هنوز اين خانه وجود دارد ولي اكنون تبديل به خانه شهادت شده است.

من به دو عزيز، پدر و مادر او تبريك و تسليت مي‌گويم. اين شهادت الهي و صبرتان بر شما مبارك باد. جهانيان بدانند كه اهالي اين منزل جهادگر، تمامي فرزندان خود را به عنوان شهيد تقديم كرد. تمام فرزندان ابوعماد به شهادت رسيدند. اين خانواده در جهاد و شهادت و رهبري ثابت قدم بود.

من به همسر مجاهد و فداكار و صابر ايشان، دختران، پسران، فرزندان، دوستان، نزديكان و دوستان مجاهد او در لبنان و فلسطين و در هر سرزميني كه جهاد در آن برقرار است، تبريك مي‌گويم چرا كه برادر عزيزمان نشان شهادت بر سينه آويخته است.

حاج عماد مغنيه از رهبراني بود كه جهاد و شب‌زنده‌داري و خستگي و زندگي آنها با خدا معامله شد. اين عده سربازان مجهول خدا در زمين و شناخته ‌شده در آسمان‌ها هستند كه از خود دفاع نمي‌كنند؛ بلكه از حق و حقيقت و خدا دفاع كرده و در انتظار پاداشي زميني نيستند. آنها از تهمت و افترا در امانند چرا كه چيزي براي خود بيرون از عرصه جهاد و فداكاري نمي‌خواهند. پس از شهادت چنين انسان‌هايي بايد چهره نوراني آنها و حقايق وجودي و ايثارهاي آنها را بازگو كنيم. امروز حق عماد مغنيه به عنوان شهيد اين امت اين است كه به خاطر خود شناخته شود و تا ملت در قبال اينگونه افراد، منصفانه برخورد كرده و درس و روح و جهاد او را سرلوحه خود قرار دهند.

هر چه در مورد حاج رضوان در دنياي فاني كه هيچ ارزشي براي رهروان راه خدا ندارد، گفته مي‌شود بيهوده و پوچ است.

نوع فايل: word

سايز:96.2 KB 

تعداد صفحه:8

 

خريد

برچسب ها : متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه , دانلود سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه , متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه , متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله , شهادت عماد مغنيه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/28 ساعت: ۰۰ توسط:novinfile :

صنعت جهانگردى در جهان

صنعت جهانگردى در جهان

صنعت جهانگردى در جهان

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 9 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 8

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، در 8 صفحه تهيه شده استبراساس آخرين داده‌هاى سازمان WTO (سازمان جهانى توريسم) كه در ژانويه سال ۲۰۰۰، گردآورى و در ماه مارس ۲۰۰۰، انتشار يافته است، تعداد گردشگران در سطح جهان در سال ۱۹۹۹ برابر با ۶۵۷ ميليون نفر بوده است

 

خريد

صنعت جهانگردى در جهان

 

براساس آخرين داده‌هاى سازمان WTO (سازمان جهانى توريسم) كه در ژانويه سال ۲۰۰۰، گردآورى و در ماه مارس ۲۰۰۰، انتشار يافته است، تعداد گردشگران در سطح جهان در سال ۱۹۹۹ برابر با ۶۵۷ ميليون نفر بوده است كه نسبت به سال قبل، رشدى برابر با ۲/۳ درصد، داشته است. در همين سال نيز درآمد جهانى حاصل از توريسم برابر با، حدود ۴۵۵ ميليون دلار آمريكا بوده است.

طبق آخرين داده‌ها (در سال ۱۹۹۹) فرانسه در صدر كشورهاى توريست‌پذير جهان قرار داشته است و بعد از آن به ترتيب كشورهاى اسپانيا، آمريكا، ايتاليا، چين، انگليس، مكزيك، كانادا، لهستان، اتريش، آلمان، فدراسيون روسيه، چكسلواكي، مجارستان، پرتغال و ... قرار داشته‌اند.

در سطح جهانى كشورهاى توسعه يافته و صنعتي، توريست فِرست محسوب مى‌شوند كه شامل كشورهاى اروپائي، آمريكائي، شرق آسيا - پاسفيك مى‌گردند. تقريباً بيش از نيمى از توريست‌هاى جهان از كشورهاى اروپائى و از هر ۵ نفر توريست، يك نفر داراى مليت آمريكائى بوده است. كشورهاى آسياى شرقي، پاسفيك نيز سهمى برابر با ۱۴ درصد از كل جهانگردان را به خود اختصاص مى‌دهند.

در سال ۱۹۹۹، ايالات‌متحده بيشترين درآمد ارزى را از صنعت توريسم جهانى با درآمدى برابر ۷۳ بيليون دلار به خود اختصاص داده است پس از آن كشورهاى اسپانيا، فرانسه، ايتاليا، انگليس، آلمان، چين، اتريش، كانادا، مكزيك، فدراسيون روسيه، استراليا، سوئيس، هلند، هنك‌كنگ و چين قرار داشته‌اند.

بيشترين هزينهٔ انجام شده در صنعت توريسم نيز توسط ايالات‌متحده آمريكا برابر با ۱/۵۶ بيليون دلار در سال ۱۹۹۸ بوده است. بعد از اين كشور، كشورهاى آلمان، انگليس، ژاپن، فرانسه، ايتاليا، هلند، كانادا، اتريش، چين، بلژيك، لوكزامبورگ، فدراسيون روسيه، سوئد، سوئيس، برزيل، بيشترين هزينه را براى توسعه صنعت توريسم خود پرداخته‌اند. 

در زمان قرون وسطى (سده پنجم تا چهاردهم ميلادي) مسافرت و تجارت اهميت و رونق خود را از دست داد و بيشتر سفرها با سفارش كليساهاى مسيحى براى زيارت انجام مى‌شد. در سده چهارده، مسافرت به قصد زيارت به‌صورت يك پديده انبوه و سازمان يافته درآمده بود كه شبكه بزرگى از سازمان‌هاى خيريه، مقامات و طبقات بالاى جامعه آن را تشويق مى‌كردند. اين سفرها به بيت‌المقدس با هدف مذهبى كه به نوعى يك مسافرت تفريحى و اجتماعى هم، محسوب مى‌شد انجام مى‌گرفت.

در دوره رنسانس (سده چهارده تا هفده) بيشتر سفرها با اهدافى نطير كسب دانش و تجربه‌آموزى انجام مى‌شد، در زمان اليزابت اول ملكه انگلستان، براى نخستين بار، جواز مسافرت صادر شد كه تا سه سال هم اعتبار داشت و در آن، محدودهٔ مسافرت، مقدار پولى كه مسافر مى‌توانست به همراه داشته باشد و تعداد اسب و خدمه (معمولاً سه نفر) را مشخص مى‌كرد، همچنين براى اين افراد گذرنامه صادر مى‌شد كه در محل خروج از كشور به آنها داده مى‌شد و افراد با توجه به كشور مقصد برگه مشخصى را دريافت كرده و پول اندكى را نيز به همراه داشتند كه بعدها به جاى آن، يك برگه اعتبارى همانند آنچه كه هم‌اكنون چك مسافرتى ناميده مى‌شود با خود مى‌برند، مسافران اين عصر، عموماً از راه پاريس و فرانكفورت به ايتاليا مى‌رفتند. 

صنعت جهانگردى در ايران

صنعت جهانگردى در ايران از بيش از نيم قرن پيش با تشكيل اداره‌اى به نام ”امور جهانگردي“ در سال ۱۳۱۴ در وزارت كشور شكل گرفت، تا فعاليت‌هائى در زمينه ايجاد تسهيلات مربوط به اين صنعت را انجام دهد، اداره ”امور جهانگردي“ در سال ۱۳۲۰ جاى خود را به ”شوراى عالى جهانگردي“ داد. در سال ۱۳۳۳ اهميت جلب توريست خارجى با توجه به جنبه‌هاى اقتصادى آن و به‌منظور تحكيم مبانى حسن تفاهم ميان افراد كشورهاى مختلف، موردتوجه دولت قرار گرفت و اداره امور جهانگردى مجدداً در وزارت كشور، تشكيل شد، پيشنهاد تهيه قوانينى مربوط به ورود و خروج اتباع بيگانه از جمله اقدامات انجام شده در آن زمان است.

نوع فايل: word

سايز:9.44 KB 

تعداد صفحه:8 

 

خريد

برچسب ها : صنعت جهانگردى در جهان , دانلود صنعت جهانگردى در جهان , صنعت جهانگردى در جهان , صنعت جهانگردى , صنعت جهانگردى در ايران , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/27 ساعت: ۰۱ توسط:novinfile :

دانلود جمهوري آذربايجان


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/23 ساعت: ۱۱ توسط:novinfile :

دانلود آتشفشان


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/21 ساعت: ۲۳ توسط:novinfile :

دانلود آثار ديدني نيشابور

آثار ديدني نيشابور


برچسب ها : آثار ديدني نيشابور , دانلود آثار ديدني نيشابور , آثار ديدني نيشابور , نيشابور , رشته كوه بينالود , عمرخيام و نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله

آثار ديدني نيشابور

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: docx
حجم فايل: 1392 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 65

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 65 صفحه تهيه شده استنِيشابور يكي از شهرهاي استان خراسان رضوي در ايران مي‌‌باشداين شهر از مهم‌ترين شهرهاي فرهنگي ،توريستي ،صنعتي و تاريخي استان خراسان رضوي و ايران مي‌‌باشد

 

خريد

آثار ديدني نيشابور

 

نيشابور

نِيشابور يكي از شهرهاي استان خراسان رضوي در ايران مي‌‌باشد.اين شهر از مهم‌ترين شهرهاي فرهنگي ،توريستي ،صنعتي و تاريخي استان خراسان رضوي و ايران مي‌‌باشد و از شهرتي جهاني برخوردار است كه علي رغم تحمل سختيهاي بسيار و چندين بار تخريب كامل به دليل زلزله‌ها و بلاياي طبيعي دو بار حمله مغول و يكسان شدن با خاك كه منجر به زير زميني شدن اين شهر شد همچنان استوار بر خاك زرين ايران مي‌‌درخشد البته نه به خوبي گذشته -خرابه‌هاي اطراف اين شهر و گنجها و عتيقه جاتي كه از اين شهر استخراج شده و مي‌‌شود -اثباتي بر اين ادعاست. هم اكنون نيشابور از لحاظ جمعيت و وسعت جزو بيست شهر اول ايران به حساب مي آيد و در ميان شهرهاي استان هاي خراسان ( رضوي و شمالي و جنوبي ) از لحاظ وسعت پس از مشهد مقدس در رده ي دوم و از لحاظ جمعيت پس از مشهد و سبزوار در رده ي سوم قرار دارد.

پيشينهٔ نيشابور

بنا به روايات افسانه‌اي، نخستين كسي كه بناي كهندژ نيشابور را نهاد انوش بن شيث بن آدم بود و ايرج بن فريدون آن را گسترش داد و خانه‌هاي بيشتر در آن ساخت و منوچهر دور آن خندق كند.

هرچند كه از نام‌هاي پيشين نيشابور آگاهي در دست نيست ولي بر اساس واپسين يافته‌هاي باستان‌شناسي مي‌توان گفت كه شهر نيشابور كنوني در هزارهٔ شوم پيش از ميلاد از نظر فرهنگي، هنري و بازرگاني پيشرفته و مهم بوده است.

رشته كوه بينالود

بلندترين نقطه رشته كوه بينالود، قله شيرباد با بلندي ۳۴۲۰متر است كه در شمال روستاي بوژان(شمال شرقي شهر نيشابور)قرار گرفته‌است. ولي قله بينالود با وجود ارتفاع كمتر از آن معروفيت بيشتري دارد. رشته كوه بينالود به طول تقريبي ۱۳۰ كيلومتر از شمال شهر نيشابور تا جنوب غربي شهر قوچان كشيده شده‌است. و جلگه و دشت نيشابور را از دشت مشهد و قوچان جدا مي‌نمايد. سه رود خانه دائمي كشف رود ، اترك و كال شور از اين رشته كوه سرچشمه مي‌گيرند. افزون بر اين رودخانه‌هاي نسبتاً كم آبي همچون رودخانه‌هاي ميرآباد، زشك و طرقبه، اخلمد ، بوژان، خرو عليا، بار، و ديزباد عليا در دره‌هاي خرم اين منطقه جريان دارند كه بخش اعظم آب آنها صرف آبياري باغها و زمينهاي كشاورزي مي‌شود. ريواس از معروفترين و مرغوبترين گياهان خودروي اين رشته كوه بشمار مي‌رود. 

عمرخيام و نيشابور

آنچه در سطور زير از نظر شما خواهد گذشت، نوشته‌ها و تابلو هاي فردريك چارلز ريچارد در فصلي از كتاب A Persian Journey تحت عنوان «عمرخيام و نيشابور» مي باشد:

«پس از عبور از جاده‌ي خاكي مشهد كه تا مسافت كوتاهي نسبتا جالب توجه است، به تپه‌ي سلام، يعني اولين و آخرين نقطه‌اي كه زائر مي تواند از آنجا گنبدها و مناره‌هاي طلايي زيارتگاه مقدس ]حرم امام رضا (ع)[ را مشاهده كند، مي‌رسيم. در اين محل نيز زوّار براي علامت‌گذاري، توده‌هاي كوچكي از سنگ درست كرده اند، چه در اين نقطه است كه به خواندن دعا و بجا آوردن مراسم شكرگزاري مي ‌پردازند. «دوتي»[1] مي‌نويسد «هنگام بازگشت از مكّه، نظير اين مراسم در محلي كه فاصله‌ي زيادي با جدّه ندارد، انجام مي‌گيرد». به موجب اظهارات رفيق راه دوتي، حجاج با انداختن ريگي در اين محل، شاهدي براي خود مي‌آورند تا در روز جزا شهادت بدهد كه آنها به زيارت خانه‌‌ي خدا رفته اند. پس از مدت كوتاهي به يكي از شهرهاي ايران مي‌رسيم كه عده‌ي زيادي از مردم انگليسي‌زبان از آن با علاقه و دلبستگي ياد مي‌كنند. اين شهر، نيشابور، واقع در خراسان است و محلي است كه عمر خيام در نيمه‌ي دوم قرن يازدهم ميلادي در آن، ديده به جهان گشود و در اوايل قرن دوازدهم رخت از جهان بست.

 اساسا وجود شهر نيشابور تا به امروز،

دليل زنده اي حاكي از روح شكست‌ناپذير و نيروي زندگي مردم آن است.

چه اين شهر مكرر در معرض محاصره و تاخت و تاز و زلزله واقع شده است.

 اساسا وجود شهر نيشابور تا به امروز، دليل زنده اي حاكي از روح شكست‌ناپذير و نيروي زندگي مردم آن است. چه اين شهر مكرر در معرض محاصره و تاخت و تاز و زلزله واقع شده است. امروز نيشابور انعكاس غم انگيزي از گذشته‌ي درخشان آن مي‌باشد. اكنون ديگر اولين اشعه‌‌‌ي خورشيد بر كنگره‌ي قصر سلطان نمي‌تابد. مناره‌ي باريك و ظريف آنجا مدتي است كه سرنگون شده و كاروانسراهاي آن فرو ريخته و مبدل به توده‌هاي خاك گرديده. ديگر گل سرخ به لب روخانه نمي‌رويد، چه بستر رودخانه‌ها خشك شده و باغ‌ها از بين رفته و در قهوه‌خانه‌ها بسته شده است. 

نوع فايل: word

سايز:1.35 MB 

تعداد صفحه:65 

 

خريد

برچسب ها : آثار ديدني نيشابور , دانلود آثار ديدني نيشابور , آثار ديدني نيشابور , نيشابور , رشته كوه بينالود , عمرخيام و نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۳ توسط:novinfile :

دانلود بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود

بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود


برچسب ها : بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , دانلود بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي , رشته كوه هاي بينالود , اطلاعات هواشناسي منطقه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: docx
حجم فايل: 144 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 51

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 51 صفحه تهيه شده استمطالعه حاظر، بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي گياهان دامنه هاي جنوب غربي ارتفاعات كوه بينالود در شمال شهرستان نيشابور با وسعتي حدود 500 كيلومتر مربع است اين مطالعه به منظور شناخت گونه هاي گياهي و

 

خريد

بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود

 

فهرست مطالب

چكيده 1

فصل اول: كليات 2

1- رشته كوه هاي بينالود 2

2- معرفي منطقه ي مطالعه شده 5

3- اطلاعات هواشناسي منطقه 5

فصل دوم: روش مطالعه 7

فصل سوم: نتايج و بحث 8

1- خانواده هاي گياهي منطقه 8

2- جنس هاي گياهي منطقه 8

3- گونه هاي گياهي منطقه 9

4- مقايسه فلور گياهي منطقه و ايران 9

5- اشكال زيستي 9

6- دوره هاي رويشي 10

7- زيستگاه 10

8- نواحي رويشي 12

9- گونه هاي اندميك 12

10- گونه هاي نادر و در معرض انقراض 13

11- اهميت اقتصادي 13

جدول 1 14

جدول 2 14

جدول 3 14

جدول 4 14

جدول 5 15

جدول 6 16

جدول 7 17

جدول 8 35

جدول 9 35

جدول 10 36

جدول 11 36

جدول 12 37

جدول 13 37

جدول 14 37

جدول 15 38

جدول 16 39

جدول 17 40

جدول 18 41

جدول 19 42

جدول 20 43

جدول 21 44

جدول 22 44

جدول 23 45

جدول 24 45

منابع 46

پيوست 1: نقشه هاي توپوگرافيك منطقه 50

پيوست 2: تصوير گونه هاي گياهي منطقه 56

چكيده

مطالعه حاظر، بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي گياهان دامنه هاي جنوب غربي ارتفاعات كوه بينالود در شمال شهرستان نيشابور با وسعتي حدود 500 كيلومتر مربع است. اين مطالعه به منظور شناخت گونه هاي گياهي و بويژه شناسايي گونه هاي كمياب و در معرض انقراض و همچنين براي افزايش دانش ما در مورد محيط زيست اين منطقه انجام شد، چرا كه اولين قدم در راه حفظ محيط زيست، شناخت دقيق و علمي آن مي باشد. پوشش گياهي منطقه شامل 488 گونه و زيرگونه متعلق به 301 جنس از 67 خانواده ي گياهي است كه از بين آنها تعداد 20 گونه جزو گياهان كمياب و در معرض انقراض مي باشند. تروفيت ها با 88/36 درصد شكل زيستي غالب را دارند و همي كريپتوفيت ها و كامفيت ها به ترتيب با 01/34 و 68/11 درصد اشكال زيستي بعدي را تشكيل مي دهند. از نظر نوع ناحيه ي رويشي، 66/52 درصد گياهان آن از عناصر رويشي ايرانو-توراني و بقيه مربوط به دو، سه يا چند ناحيه ي رويشي بوده و يا پراكنش جهاني دارند. زيستگاه هاي منطقه را از روي نوع رويش گياهي، نوع بستر و ميزان دسترسي گياهان به آب، مي توان به هفت زيستگاه دشتي و مسطح، صخره اي، دامنه هاي مرطوب،دامنه هاي خشك ،  زيستگاه هاي آبي، واريزه ها و مناطق تخريب شده تقسيم كرد. 

فصل اول: كليات

1- رشته كوه هاي بينالود

بينالود سلسله ارتفاعي به با روند تقريبي شمال غربي - جنوب  شرقي در حدفاصل شهرستانهاي مشهد و نيشابور در استان خراسان واقع است (پيوست1). اين رشته كوه داراي قله هاي متعددي است كه بلندترين آنها با 3211 متر ارتفاع دارد، همچنين قله شير باد 3200 متر و قلة زرگران با 3100 متر ارتفاع در جنوب قلة بينالود-كه بلندترين قلة استان خراسان مي باشد- قرار دارند. كليه آبريزهاي شمالي اين كوهستان به كشف رود و آبزيزهاي جنوبي آن به كال شور مي ريزد . روستاهاي مهمي چون زشك، شانديز، طرقبه،گلمكان در دامنه هاي شمالي و روستاها و شهرهايي مانند پيوه ژن، درود، خرو و ميرآباد در دامنه هاي جنوبي آن قرار گرفته اند.

نوع فايل: word

سايز:144 KB 

تعداد صفحه:51 

 

خريد

برچسب ها : بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , دانلود بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي , رشته كوه هاي بينالود , اطلاعات هواشناسي منطقه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۳ توسط:novinfile :

دانلود تحقيق تخت جمشيد

تحقيق تخت جمشيد


برچسب ها : تحقيق تخت جمشيد , دانلود تحقيق تخت جمشيد , تحقيق تخت جمشيد , تخت جمشيد , پلكان بزرگ 2 , سردر بزرگ , آپادانه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

تحقيق تخت جمشيد

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 203 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 54

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 54 صفحه تهيه شده استبناي تخت جمشيد يكي از عظيم ترين ، باشكوه ترين و زيباترين مجموعه هاي تاريخي ايران و جهان است اين بناي مجلل به فرمان داريوش اول ( در 520 قم ) شكل گرفت

 

خريد

تحقيق تخت جمشيد 


قهرست مطالب 

تخت جمشيد                                                                      1 

پلكان بزرگ                                                                         2

سردر بزرگ يا مدخل                                                             2 

درگاه غربي مدخل                                                               2

درگاه شرقي                                                                      3 

آپادانه (آپادانا) يا بارگاه                                                          3 

ستونهاي بارگاه آپادانا                                                           4 

ترجمه لوحها                                                                      5

پلكان نو پيدايش                                                                  5 

بارگاه صد ستون                                                                 6

ساختمان تالار صد ستون                                                       7

درگاههاي شمالي صد ستون                                                  7 

درگاههاي شرقي                                                                8

درگاههاي جنوبي                                                                8

درگاههاي غربي                                                                 9

ايوان كاخ صد ستون                                                             9

مدخل دوم                                                                        9

كاخ سه دروازه                                                                  10

پلكان دو طرفي كاخ سه دروازه                                               10

ايوان شمالي سه دروازه                                                      10

تالار مركزي كاخ سه دروازه                                                    11 

ايوان جنوبي كاخ سه دروازه                                                   11

عمارت آئينه يا كاخ تچرا                                                         12

پلكان غربي كاخ تچرا                                                            13  

تالار شمالي كاخ تجرا                                                           13

تالار مركزي تچرا                                                                   13

ايوان جنوبي                                                                        13

تپه مركزي                                                                          14

تزئينات كاخ هاي هختمنشي                                                    19

هنر در خدمت ايدئولوژي پادشاهي                                             22 

كاخ كوچك خشايار شاه                                                          24

 ايوان شمالي هديش                                                            25

تالار مركزي كاخ كوچك خشايارشا                                             25

بناي اردشير سوم                                                                 25

عمارت جنوبي شرقي يا حرمسرا خشايارشا                                26

تالار بزرگ حرمسرا                                                                27

نويافته ها                                                                           27

تالار صد ستون نويافته                                                            28

تالار 99                                                                             29

 آب انبار سنگي                                                                   29

دخمه ها                                                                           29 

برج و بارو                                                                          30

مدت آبادي تخت جمشيد                                                      30

داريوش سوم از ديدگاه ايران شناسان                                      33 

منابع                                                                              35

مقدمه : 

گذشته چندين هزار ساله ي اين مرز و بوم كهن ، حياتي ماندگار از تاريخ پرفراز و نشيب ملتي با روحي جاودانه.اجداد ما ايرانيان همواره در كرمه ي حيات بشري يادگارهاي شگفت انگيزي از فرهنگ مادي و معنوي آفريده و سهم والائي در پيشرفت تمدن جهاني داشته اند. در اين ميان تمدن هخامنشيان كه تجلي بي بديل آن در بناي جاوداني تخت جمشيد رخ مي نمايد همواره منبعي الهام بخش و سرچشمه اي ماندگار در نشان دادن باورهاي ايرانيان در وسعتي به اندازه تاريخ حيات ايران قلمداد گرديده و سمبل شكوه و عظمت تمدن و فرهنگ ايران باستان بوده است. 

بناي تخت جمشيد را قصر شاهي جمشيد ،پادشاه اسطوره اي ايران باستان نيز      مي نامند. در شاهنامه فردوسي بزرگ از وي به نيكي ياد شده است. 

بر فراز تپه سنگي كوه رحمت در جلگه مرودشت در فاصله 45 كيلومتري شمال شرقي شهر شيراز ويرانه هاي به جامانده از كاخ تخت جمشيد نمايان است. 

بناي تخت جمشيد يكي از عظيم ترين ، باشكوه ترين و زيباترين مجموعه هاي تاريخي ايران و جهان است. اين بناي مجلل به فرمان داريوش اول ( در 520 ق.م. ) شكل گرفت. وي مي خواست پايتختي در كشور خويش احداث كند كه همتا نداشته باشد. به همين دليل جلگه وسيع مرودشت رادر مركز خاك " پارس " واقع شده بود و پيشينه تاريخي بس كهن داشت انتخاب كرد وبر دامنه صخره كوه رحمت بناي تخت جمشيد را بنيان نهاد .

تخت جمشيد نه شهر بود و نه دژ، جايگاه با شكوهي براي برگزاري مراسم بزرگي بود كه شاه ايران سران كشور و نمايندگان 28 كشور متبوع را در بارعام به حضور مي پذيرفت. 

تزيينات كاخ‌هاي هخامنشي

پارسيان با بهره‌گيري از سنت‌هاي معماري كاخ‌هاي ستون‌دار رايج در مناطق مرتفع مشرف بر ميان‌رودان و هنر ايوني‌ها (Ioni)، در تزيينات كاخ‌هاي خود از سنت‌هاي هنري كهن مردماني استفاده كرده‌اند كه در پي كشورگشايي‌هاي كوروش و داريوش به شاهنشاهي نوپاي پارس پيوسته بودند. ويژگي بارز اين سنت‌هاي هنري، پيچيدگي آن بود كه خود ريشه در آميزش هنري آن داشت. 

نوع فايل: word

سايز:203 KB 

تعداد صفحه:54 

 

خريد

برچسب ها : تحقيق تخت جمشيد , دانلود تحقيق تخت جمشيد , تحقيق تخت جمشيد , تخت جمشيد , پلكان بزرگ 2 , سردر بزرگ , آپادانه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود تحقيق شهرستان تربيت جام

تحقيق شهرستان تربيت جام


برچسب ها : تحقيق شهرستان تربيت جام , دانلود تحقيق شهرستان تربيت جام , تحقيق شهرستان تربيت جام , تربيت جام , موقعيت جغرافيايي , پيشينه تربت جام , آب انبار لنگر , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله

تحقيق شهرستان تربيت جام

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 364 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 36

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 36 صفحه تهيه شده استشهرستان تربت جام واقع بر گستره جغرافيايي شرق خراسان قرار گرفته است مساحت تقريبي اين شهرستان 8184 كيلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دريا بطور متوسط 928 متر است

 

خريد

تحقيق شهرستان تربيت جام  

 

موقعيت جغرافيايي

سرآغاز شناخت جغرافيايي شهر،ارزيابي موقعيتي است كه شهر در محدوده ي جغرافيايي محلي و ناحيه اي مي تواند داشته باشد.بر همين اساس شهرستان تربت جام در شمال شرقي كشور ايران،شرق استان خراسان و در مسير جاده ي آسيايي ايران –افغانستان (بين 60 تا 631) طول شرقي و 34   57 تا 362 عرض شمالي واقع گرديده است.

حدود آن از شرق به رودخانه ي هرير رود (موز ايران وافغانستان – تركمنستان) از جنوب به شهرستان تايباد و از مغرب به شهرستان تربت حيدريه و از شمال به شهرستان سرخس و از شمال غرب به مشهد ختم مي شود.

دهانه ي ذوالفقار محل تلاقي مرز هاي ايران و افغانستان و تركمنستان در شرق شهرستان قرار دارد . مركز اين شهرستان شهر تربت جام است كه داراي مختصات جغرافيايي 6039 طول و 3514 عرض جغرافيايي در دهستان ميان جام و در فاصله ي 165 كيلومتري شهر مشهد و 966 كيلومتري تهران قرار دارد.

وسعت

شكل جغرافيايي شهرستان باعث گرديده كه جهات جغرافيايي آن زياد با هم تفاوت نداشته باشد به گونه اي كه فاصله ي شمالي ترين تا جنوبي ترين نقطه 6/166 كيلومتر و شرقي ترين تاغربي ترين نقطه 83/110 كيلومتر است.

آب و هوا

زمستان هاي سرد و تابستان هاي گرم و خشك و بارندگي منطقه ،تربت جام را داراي آب و هواي نيمه بياباني نموده است. تغييرات درجه حرارت معادل 4/14  و در ماه هاي مختلف متفاوت بوده ودر ايستگاه سينوپتيك تربت جام گرم ترين ماه هاي سال تير ومرداد و سرد ترين ماه ها دي و بهمن به ترتيب با معدل حرارت 7/26  ،  8/25  ،  2/3  ، 5/4  درجه سانتي گراد به ثبت رسيده است.

موقعيت جغرافيايي و پيشينه تربت جام

تربت جام ، كهن دريا عرفان، واقع در شمال شرقي گستره پهناور ايران زمين به مانند شهرها و مناطق ديگر آن با حوادث و فراز و نشيب هاي تاريخي و روند شكل تدريجي مواجه بوده است. دوراني كه اين شهر، روستايي كوچك به نام معدآباد ناميده مي شد و رونق چنداني نداشت ، مردي بيدار دل به نام احمد در سكوت آرام كوهسار بزد با رياضات شائقه خود را براي امري مهم آماده مي ساخت. پس از كسب اجازه ارشاد، پاي به معدآباد نهاد.

موقعيت و حدود شهرستان تربت جام:

شهرستان تربت جام واقع بر گستره جغرافيايي شرق خراسان قرار گرفته است. مساحت تقريبي اين شهرستان 8184 كيلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دريا بطور متوسط 928 متر است . 

محصولات عمده كشاورزي اين ناحيه را بيشتر گندم، چغندر قند، جو ، پنبه، خربزه،غلات،زيره و انواع ميوه تشكيل مي دهد.

تربت جام در بستر تاريخ:

اين ناحيه در تمامي ادوار همواره از رونق و اهميت خاصي برخوردار بوده است.همچنين براساس مطالعات باستان شناسي در كرانه هاي «جام رود» زيستگاههاي انساني مهم از دوران ما قبل تاريخ در آن شناسايي شده است در طي دوران تاريخي نيز اين منطقه شاهد جنگلها و تهاجمات بيشماري بوده است. جام تا قرن هفتم هجري يكي از توابع شهر نيشابور بزرگ قديم بوده است .حاكم نشين جام در سابق الايام پوژگان( پوچگان ، بوزگان ، بوزجان) نام داشته وظاهرا اوج رونق جام به مركزيت آن قرن چهارم هجري بوده تا جائي كه يكصد و هشتاد دهكده داشته است. جام كه در سده هاي نخستين هجري بصورت زام در متون كهن وارد شده است به سال 28 يا29 هجري.قمري به تصرف سپاه اسلام درآمد . از رويدادهاي بسيار مهم اين ناحيه در سده هاي پنجم و ششم هجري قمري عزيمت شيخ احمد به(معد آباد)بود. مقارن با حملات مغول جام نيز به تصرف آنها درآمد. پس ازآن ناحيه جام دستخدش حوادث تاريخي گرديد.و به حرمت مدفن او بود كه اين شهر پذيراي مريدان و شيفتگانش گرديد.

آب انبار لنگر :

اين بنا در فاصله دويست متري غرب مزار شاه قاسم انوار ،‌واقع در روستاي لنگر و 24 كيلومتري غرب تربت جام ، قرار گرفته و ظاهراً همزمان با بناي آرامگاه در دوره تيموري ساخته شده است . آب انبار لنگر بناي آجري بزرگي به عرض 18 و طول 24 و عمق آبگير 6 متر است . ارتفاع پوشش گنبدي آن انبار از كف زمين نيز به 9 متر مي‌رسد. اين منبع حدود 132 متر مساحت دارد و تقريباً 2000 متر مكعب آب را در خود جاي مي‌دهد. در جانب شمالي و جنوبي بنا دو غرفه آجري ساخته شده كه در يكي از آنها پلكان آجري براي دسترس به آب قرار دارد . پله‌ها در عمق منبع و داخل آب ادامه پيدا مي‌كند تا هر قدر سطح آب پايين رود ، بتوان به آن دست يافت . غرفه ديگري كه كوچكتر و تقريباً قرينه غرفه پلكان دار است ،‌براي استحكام پشت بند پوشش بنا ، ساخته شده است. احتمال دارد اين بنا از ساخته‌هاي اميرعلي شيرنوايي ، وزير دانشمند و خير سلطان حسين بايقرا باشد.

نوع فايل: word

سايز:364 KB 

تعداد صفحه:36 

 

خريد

برچسب ها : تحقيق شهرستان تربيت جام , دانلود تحقيق شهرستان تربيت جام , تحقيق شهرستان تربيت جام , تربيت جام , موقعيت جغرافيايي , پيشينه تربت جام , آب انبار لنگر , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود فرهنگ عامه نيشابور

فرهنگ عامه نيشابور


برچسب ها : فرهنگ عامه نيشابور , دانلود فرهنگ عامه نيشابور , فرهنگ عامه نيشابور , نيشابور , آثار باستاني و تفريحي نيشابور , آداب و رسوم مردم نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

فرهنگ عامه نيشابور

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 19 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 16

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 16 صفحه تهيه شده استفرهنگ عامه‌ي هر منطقه، هر قوم، هر شهر بيان كننده‌ي آرمان‌ها، انديشه‌ها و تجربه‌هاي ارزنده‌اي است كه نسل ديروز را به امروز پيوند مي‌دهد و ارزش‌ها، هنجارها، سنت‌ها و حكمت‌هاي زندگي را به نسل‌هاي بعد منتقل مي‌كند

 

خريد

فرهنگ عامه نيشابور  


مقدمه

فرهنگ عامه‌ي هر منطقه، هر قوم، هر شهر بيان كننده‌ي آرمان‌ها، انديشه‌ها و تجربه‌هاي ارزنده‌اي است كه نسل ديروز را به امروز پيوند مي‌دهد و ارزش‌ها، هنجارها، سنت‌ها و حكمت‌هاي زندگي را به نسل‌هاي بعد منتقل مي‌كند. اين سنت‌ها و انگاره‌هاي اجتماعي به زندگي مردم، معني و مفهوم مي‌بخشد و آنها را به ادامه‌ي زندگي دلگرم مي‌كند. پيداست كه اگر اين وابستگي‌ها از آنها گرفته شود، كار و تلاش و اميد و آرزو به بن‌بست مي‌رسد. پيوند مداوم بين نسل‌ها از رهگذر فرهنگ عامه، باعث پويايي انديشه، ابتكار و خلاقيت و توسعه‌ي فرهنگي در جامعه‌ي انساني مي‌گردد. مگر نه اينكه هر بنايي را بر مبنايي بايد ساخت و بي‌جا نگفته اند كه «ملتي كه گذشته‌اش را نشناسد، آينده‌اش را نمي‌تواند بسازد».

وجه تسميه نيشابور

«نيشابور» شهري است در قلب خراسان، ساختن نيشابور را به شاپور اول ساساني نسبت 

مي دهند و اسم شهر را به معني «نهاده نيك شاپور» مي دانند.

«ابرشهر» نام قديم نيشابور است، احتمال دارد كه اين نام در اصل شهر آپارناك يا آپارني و جايگاه يكي از سه قبيله مهم پارت بوده باشد كه شاهنشاهي نيرومند اشكاني را بنياد كردند.

بد نيست بدانيد كه:

1- زرتشت يكي از سه آتشكده ي معروف ايران را به نام مهربرزين در كوه هاي نيشابور ساخت.

2- در زمان ساسانيان نيشابور بعد از تيسفون پايتخت دوم امپراطوري بوده است.

3- نيشابور تاكنون سه زلزله ي ويرانگر و دو بار حمله ي مغولان را از سر گذرانده است.

4- اهل خراسان هر شهري را به چيزي نسبت مي دهند. اهل نيشابور را به يك بار گفتن.

آثار باستاني و تفريحي نيشابور

1- آتشكده ي برزين مهر كه در عهد ساساني در ناحيه ي ريوند نيشابور قرار داشته است.

2- محوطه ي باستاني شهر كهن نيشابور با وسعت بيش از 3500 هكتار كه مجموعه هاي آرامگاه عطار، آرامگاه كمال الملك، مقبره ي سعيد بن سلام مغربي، آرامگاه فضل بن شاذان، مقبره ي مشاهير و مقبره ي يغما شاعر خشتمال نيشابوري در آن واقع است.

3- محوطه ي باستاني شادياخ كه در قرن سوم به مدت 60 سال مقرّ طاهريان بوده است و مسجد عقيل در اين محل قرار داشت كه در آن كتابخانه اي نيز مشتمل بر 5000 جلد كتاب از انواع علوم وجود داشت كه توسط غزها به آتش كشيده شد.

برخي از آداب و رسوم مردم نيشابور 

عروسي؛ عروسي معمولا دو شبانه روز به طول مي انجامد. روز اول پدر داماد و اقوام و فاميل را به خانه ي خويش دعوت مي نمايد و داماد نيز بر تختي كنار مجلس مي نشيند و هر يك از مدعوين پول يا گوسفند به داماد هديه مي كند. روز بعد زن سلماني سر و صورت عروس را آرايش مي نمايد. لباس هاي داماد رااز خانه ي عروس و لباسهاي عروس را از خانه ي داماد با ساز و دهل به حمام مي برند و آنها را با لباس هاي نو به خانه بر مي گردانند. 

نوع فايل: word

سايز:19.6 KB 

تعداد صفحه:16 

 

خريد

برچسب ها : فرهنگ عامه نيشابور , دانلود فرهنگ عامه نيشابور , فرهنگ عامه نيشابور , نيشابور , آثار باستاني و تفريحي نيشابور , آداب و رسوم مردم نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود اكوسيستم نيشابور

اكوسيستم نيشابور

اكوسيستم نيشابور

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 256 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 38

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 38 صفحه تهيه شده استنيشابور» شهري است در قلب خراسان، ساختن نيشابور را به شاپور اول ساساني نسبت مي دهند و اسم شهر را به معني «نهاده نيك شاپور» مي دانند

خريد

اكوسيستم نيشابور  

 

اين نام بسيار كهن است و در اصل به معني خاور (شرق) زمين است. 

در اوائل قرون وسطي نام خراسان به طور كلي به تمام ايالات اسلامي كه در سمت شرق كويرلوت تا كوههاي هند واقع بودند، اطلاق مي‌گرديد. به اين ترتيب تمام بلاد ماوراءالنهر را در شمال شرقي شامل مي‌شد. حدود خارجي خراسان آن دوره در آسياي مركزي بيابان چين و يا مي رود در سمت هند، جبال هندوكش بود، ولي بعدها اين حدود هم دقيقتر و هم كوچكتر گرديد. 

حدود خراسان اصلي در دوران اسلامي و بعد از آن از شمال به رود جيحون محدود گشت ولي همچنان تمام ارتفاعات اطراف هرات را دارا بود. 

ايالت خراسان كه در دوره خلفاي دوم و سوم به تصرف مسلمانان در آمد، از سوي اعراب به چهار قسمت تقسيم گرديد كه در قرون وسطي شناخته شده بودند: نيشابور، مرو، هرات و بلخ. 

بدها قسمتهايي از ماوراء نهر نيز جزو خراسان محسوب گرديد مانند سمرقند. اين شهرها هر يك كانوني هم در رشد و پيشرفت علوم و در قرون اولية اسلامي مهد دانشمندان بزرگي بودند. 

موقعيت جغرافيايي استان خراسان 

استان خراسان با مساحتي معادل 313335 كيلومتر مربع، وسيع‌ترين استان كشوراست و در حدود يك پنجم مساحت ايران را تشكيل مي‌دهد. اين استان از شمال و شمال شرق به جمهوري تركمنستان، از شرق به كشور افغانستان، از جنوب به استان سيستان و بلوچستان و از غرب و شمال غربي به استان يزد، اصفهان، سمنان و گلستان محدود مي‌باشد. بر اساس آخرين تقسيمات كشوري استان خراسان داراي 23 شهرستان، 54 شهر، 24 بخش و 224 دهستان و 7996 آبادي داراي سكنه است. 

نيشابور

نيشابور» شهري است در قلب خراسان، ساختن نيشابور را به شاپور اول ساساني نسبت مي دهند و اسم شهر را به معني «نهاده نيك شاپور» مي دانند.

«ابرشهر» نام قديم نيشابور است، احتمال دارد كه اين نام در اصل شهر آپارناك يا آپارني و جايگاه يكي از سه قبيله مهم پارت بوده باشد كه شاهنشاهي نيرومند اشكاني را بنياد كردند.

آثار تاريخي نيشابور: 

در نيشابور كنوني سه بناي مهم وجود دارد: آرامگاه خيام، عطار و امامزاده محروق. 

بناي قبر اين امامزاده از آثار قرن هشتم هجري است و معماري بسيار زيبايي دارد. 

وضعيت جغرافيايي نيشابور: 

نيشابور از شهرهاي استان خراسان است؛ در شمال اين شهر كوههاي بينالود، در غرب آن سبزوار، در شرق آن مشهد و در جنوبش كاشمر قرار دارد. 

فاصله آن تا تهران 776 كيلومتر و تا مشهد 137 كيلومتر است و از سطح دريا 1250 متر ارتفاع دارد. 

نوع فايل: word

سايز:256 KB 

تعداد صفحه:38 

 

خريد

برچسب ها : اكوسيستم نيشابور , دانلود اكوسيستم نيشابور , اكوسيستم نيشابور , موقعيت جغرافيايي , آثار تاريخي نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۱۱ توسط:novinfile :

دانلود تحقيق نيشابور شناسي

تحقيق نيشابور شناسي

تحقيق نيشابور شناسي

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 97 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 33

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 33 صفحه تهيه شده استقديمترين سندى كه از نيشابور ياد مى‏كند اوستا است كه با واژه «رئونت‏» به معنى جلال و شكوه از آن نام مى‏برد احتمالا اين واژه بعدها به كلمه ريوند تبديل شده كه اكنون نام دهستانى از توابع نيشابور است

 

خريد

تحقيق نيشابور شناسي 

 

شهرستان نيشابور به مركزيت ‏شهر نيشابور، 9308  (1) كيلومتر مربع وسعت دارد و جمعيت آن طبق سرشمارى سال 1370 هـ . ش، ‏287/399 نفر است. تراكم نسبى جمعيت اين شهرستان حدود 42 نفر در كيلومتر مربع مى‏باشد. 632 آبادى مسكون دارد و در قسمت مركزى استان خراسان واقع شده است. (2) 

اين شهرستان با مختصات رياضى طبق نقشه زير با طول جغرافيايى بين 58 تا 59 درجه و عرض جغرافيايى بين 35 تا 37 درجه، محدود است از شمال به شهرستانهاى چناران و قوچان، از جنوب به شهرستانهاى كاشمر و تربت‏حيدريه، از مشرق به شهرستان مشهد و از مغرب به شهرستانهاى اسفراين و سبزوار. (3) 

اين شهرستان داراى پنج ‏بخش است‏ به نامهاي: 

تحت جلگه به مركزيت ‏بزغان و دهستانهاى تحت‏جلگه، طاغنكوه، فيروزه. 

زبرخان به مركزيت قدمگاه و دهستانهاى اردوغش، اسحاق‏آباد، زبرخان. 

سرولايت‏به مركزيت چكنه و دهستانهاى بينالود، سرولايت. 

ميان جلگه به مركزيت عشق‏آباد و دهستانهاى غزالى، عشق‏آباد، بلهيرات. 

مركزى به مركزيت‏شهر نيشابور و دهستانهاى دربقاضى، ريوند، فضل، مازول. (4) 

دشت نيشابور در دامنه كوه بينالود قرار دارد، اين رشته كوه در دنباله رشته كوه البرز در جهت ‏شمال‏غربى و جنوب‏شرقى كشيده شده است. مرتفع‏ترين قله اين رشته كوه با 3400 متر در شمال نيشابور قرار دارد كه در همان حال بلندترين قله خراسان به‏شمار مى‏آيد. 

دشت مرتفع نيشابور محصور بين كوههاى بينالود و كوه‏سرخ، فلات ايران را به دشتهاى آسياى مركزى مرتبط مى‏سازد و اين مسير در طى قرنهاى متمادى همواره يكى از مهمترين شاهراه ها بوده و جهت مسافرت و حمل و نقل و نيز لشكركشى‏ها مورد استفاده بوده است. متاسفانه طوايف مهاجم نيز از اين شاهراه به منظور يورشهاى ددمنشانه خود بهره برده‏اند.

نيشابور در دوران پيش از اسلام 

گفتار فردوسى، قدمت نيشابور را به دورانهاى باستان مى‏برد و شعر وى گواه بر وجود اين شهر در اساطير ملى ايران است. درباره به سلطنت رسيدن كيكاوس مى‏گويد: بيامد سوى پارس كاووس كى

جهانى به شادى نو افكند پى

فرستاد هر سو يكى پهلوان

جهان‏دار و بيدار و روشن‏روان

به مرو و نشابور و بلخ و هرى

فرستاد هر سو يكى لشكرى

نيشابور پس از اسلام 

بنا به نوشته مورخان و جغرافي دانان عرب‏زبان مانند ابن‏رسته، مقدسى، اصطخرى، ابن‏حوقل و ياقوت حموى، شهر نيشابور، يك فرسنگ در يك فرسنگ بوده و بازار و ميادين و دكاكين و كاروانسراهاى بسيار داشته است كه از لحاظ اقتصادى «انبارگاه مال‏التجاره فارس و كرمان و هند يعنى ولايات جنوبى و همچنين رى و جرجان و خوارزم‏» بوده است. در اين دوره يعنى در قرون وسطى ايالت‏خراسان به چهار قسمت‏يعنى چهار ربع تقسيم مى‏گرديده و هر ربعى به مركزيت‏ يكى از چهار شهر بزرگ نيشابور، مرو، هرات و بلخ خوانده مى‏شده و در زمانهاى مختلف يكى از اين شهرها مركزيت تمام خراسان بزرگ را به عهده داشته 

ورود اسلام به نيشابور 

در سال‏17 يا23 هجرى، عمربن خطاب خليفه دوم احنف‏بن قيس را براى فتح خراسان فرستاد و پس از آن در سال 32 هجرى عثمان بن عفان خليفه سوم عبدالله بن عامر را به خراسان گسيل داشت و چنان كه حاكم نيشابورى مى‏نويسد: «در زمان خلافت عثمان كنارنگ مجوس كه والى خراسان بود به عبدالله عامر نامه نوشت و او را از مرگ يزدگرد پادشاه ساسانى آگاه ساخت و به خراسان دعوت نمود. 

نوع فايل: word

سايز:97.0 KB 

تعداد صفحه:33

 

خريد

برچسب ها : تحقيق نيشابور شناسي , دانلود تحقيق نيشابور شناسي , تحقيق نيشابور شناسي , نيشابور شناسي , نيشابور پيش از اسلام , ورود اسلام به نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۱۰ توسط:novinfile :

تحقيق روستاي بوژان

تحقيق روستاي بوژان


برچسب ها : تحقيق روستاي بوژان , دانلود روستاي بوژان , روستاي بوژان , تحقيق , موقعيت جغرافيايي روستا , سوابق تاريخي , نماي طبيعي روستا , مكانهاي ديديني بوژان , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

تحقيق روستاي بوژان
دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 635 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 60

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 60 صفحه تهيه شده استبوژان يكي از قراء خيلي تاريخي و قديمي شهرستان نيشابور است كيفيت منطقه اي آن حاكي از تمام آن است آنجا كه سبزه هاي مخملي زيبا دامنه كوهها را ميآرايد آب رودخانه غرش كنان راه پر پيچ و خمي را در پيش مي گيرد

 

خريد

تحقيق روستاي بوژان   


فهرست مطالب 

مقدمه 1

بخش اول – موقعيت جغرافيايي روستا

موقعيت جغرافيايي روستا 2

سوابق تاريخي 2

نماي طبيعي و جغرافيايي روستا 5

مكانهاي ديديني 6

بخش دوم – وضعيت مصالح ساختماني

وضعيت مصالح ساختماني 7

ساختار و آرايش داخل منازل 7

بهداشت روستا 8

بخش سوم - جمعيت

جمعيت 9

اقتصاد روستا 9

آب و آبياري 11

منبع تامين آب 12

صنايع دستي 12

بخش چهارم- تأسيسات

شوراي اسلامي 13

بسيج 13

اهداف بسيج 14

مخابرات 14

محلهاي تقويت شبكه هاي تلويزيوني 14

خانه بهداشت 15

مراكز آموزش 15

آب رساني 15

برق رساني 16

مساجد و حسينيه ها 16

واحدهاي تجاري 17

شركت تعاوني 17

حمام 18

نانوايي 18

قصابي 18

بخش پنجم  - خانواده وازدواج

خانواده و ازدواج 19

شيوه همسرگزيني 19

طلاق و ازدواج موقت 21

طايفه هاي اصلي روستاي بوژان 22

بخش ششم- قشر بندي

قشربندي 23

اختلاف و درگيري 24

اختلافات طايفه اي 25

درگيري طايفه اي 26

اختلاف روستا با روستاي ديگر 27

گسترش فرهنگ اسلامي 27

بخش هفتم – اوقات فراغت مردم روستا

اوقات فراغت مردم روستا 28

بازيها و سرگرميها 30

ورزش 32

راديو ، تلويزيون و روزنامه 33

بخش هشتم –آداب ورسوم و عقايد مردم روستا

آداب و رسوم و عقايد مردم روستا 34

شمه اي از فرهنگ عامه مردم روستاي بوژان 34

مجالس جشن و شادي 37

مراسم عروسي 38

مجالس سوگواري 40

ضرب المثلها 42

پيوست 43

منابع و مأخذ 44

غلط نامه 45

مقدمه : 

بوژان يكي از قراء خيلي تاريخي و قديمي شهرستان نيشابور است كيفيت منطقه اي آن حاكي از تمام آن است . آنجا كه سبزه هاي مخملي زيبا دامنه كوهها را ميآرايد . آب رودخانه غرش كنان راه پر پيچ و خمي را در پيش مي گيرد . در اين طبيعت زيبا بغير از روح زيبايي چيز ديگر مشاهده نمي شود . چه خوب است كه بنشينيم و مظاهر جمال طبيعت را از نزديك مشاهده كنيم . آنگاه پس از آنكه روح را از آن همه زيبائي سيراب نموديم سر بسوي آسمانها برداشته خداي بزرگ را بيش از هميشه ستايش كنيم . روستاي بوژان با آن طبيعت زيبايي كه دارد هر نقطه آن ديدني است . داراي چشمه هاي فراواني با دختان زيبا منطقه اي با سوابق تاريخي بسيار و مكانها ديدني و مفرح سوابق تاريخي بيانگر اين است كه اهالي قديم بوژان از بزرگان و افراد سر شناس آن بوژان را خراب كرد و فقط مختصري از آبادي در گوشه و كناره باقي مانده است . 

بخش اول

موقعيت جغرافيايي روستا

از جمله روستاهاي نيشابور در خراسان رضوي بوژان است كه جزءِ دهستان فضل بخش مركزي شهرستان نيشابور كه در شمال شرقي شهرستان در ميان دره اي به همان نام واقع شده است كه از سمت شمال به دولت آباد و گلمكان از شرق به زشك، خرو، سوقند و از طرف غرب به ميرآباد صومعه، برف ريز، درخت جوز و از طرف جنوب و جنوب غربي به حصار، بوژآباد، دربهشت، اردوگاه شهيد رجايي معروف به باغ رود متصل است كه از جاده اصلي 12 كيلومتر و از شهر نيشابور حدود 20 كيلومتر فاصله دارد. كه در حال حاضر داراي جاده آسفالت با عرض كم و نامرغوب مي باشد.

سوابق تاريخي

بوژان از قراءِ خيلي تاريخي و قديمي نيشابور مي باشد. بوژ به معناي مرغزار است و بوژان جمع بوژ مي باشد. به واسطه آب فراواني كه دارد داراي تنگه هاي زيادي در دامنه ي كوه ها كه منتهي مي شود به يك دره ي بزرگ به نام دره ي بوژان از طبيعت بسيار زيبايي با چشم انداز خاصي روبرو مي باشد در عصر عظمت نيشابور فوق العاده مهم و محل سكونت افراد و بزرگان بوده است

مكانهاي ديديني 

روستاي بوژان همانطور كه قبلا توضيح داديم بخاطرطبيعت زيبا و داراي نقاط ديدني و جذاب زيادي مي  باشد .

چشمه سارهاي متعدد كوچك و بزرگ دارد كه هركدام با تعداد انبوهي از درختان منظره اي زيبا و قابل توجه را  بوجود آورده است كه اين چشمه عبارتند از: چشمه اولنگ ، چشمه آسيا ب ، چشمه لوش آب ، چشمه كلاغ چينگ ، چشمه شكر آب ، چشمه بي در ، چشمه آب محمودٌ ، چشمه گوري دره ، چشمه باغ ملا ، چشمه ار مرز ، چشمه دراز آب ، چشمه اويشك ، چشمه مرغزاردره ،سفيد رود ، درخت سيب.

آرامگاه امام زاده سليم در شرق روستا قرار گرفته هم زيارت گاه و هم بخاطر مناظر زيباي آن مردم به عنوان تفريح هم به آنجا مي روند .

نوع فايل: word

سايز:635 KB 

تعداد صفحه:60 

 

خريد

برچسب ها : تحقيق روستاي بوژان , دانلود روستاي بوژان , روستاي بوژان , تحقيق , موقعيت جغرافيايي روستا , سوابق تاريخي , نماي طبيعي روستا , مكانهاي ديديني بوژان , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پايان نامه , دانلود پروژه


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۱۰ توسط:novinfile :

دانلود پاورپوينت

دانلود پاورپوينت معماري باروك
دانلودپاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها
دانلود پاورپوينت معماري هند
دانلود پاورپوينت بررسي مدرسه آقا بزرگ كاشان
دانلودپاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا
دانلود پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن
دانلود احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها
دانلود اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي
دانلود انواع هورمون‌ها
دانلود پاورپوينت استاندارد،سرانه ها و ريز فضاهاي پايانه مسافربري
دانلود پاورپوينت رنگ و نور در معماري
دانلود پاورپوينت شهرسازي در بعد از اسلام
دانلود پاورپوينت بافت فرسوده مشكين دشت
دانلود پاورپوينت بازارهاي ايراني
دانلود پاورپوينت مطالعات هتل بيرجند
دانلود پاورپوينت سقف كروميت
دانلود پاورپوينت ترازنامه و مباني ارزشيابي(ويژه ارائه كلاسي درس تئوري هاي حسابداري)
دانلود پاورپوينت گزارشهاي مالي: مفاهيم سود براي گزارشگري مالي (ويژه ارائه كلاسي درس تئوري هاي حسابد
پاورپوينت جو سازماني
دانلود پاورپوينت انواع پي

 

برچسب ها : پاورپوينت معماري باروك , دانلود پاورپوينت معماري باروك , معماري باروك , پاورپوينت معماري باروك , معماري رنسانس , سبك معماري باروك , پاورپوينت سبك باروك , پاورپوينت آشنايي با سبك معماري باروك , پاورپوينت بررسي معماري باروك,پاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها , دانلودپاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها , پاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها , پاورپوينت بهسازي فونداسيون , روش هاي مقاوم سازي فونداسيون , بهسازي پي , پاورپوينت تقويت پي , پاورپوينت روش هاي بهسازي فونداسيون, پاورپوينت معماري هند , دانلود پاورپوينت معماري هند , آشنايي با معماري هند , پاورپوينت معماري هند , هند عصر هندو , هند عصر جينيسم , تاريخ معماري جهان , معماري هند , پاورپوينت آشنايي با معماري هند , پروژه تاريخ معماري جهان , پاورپوينت معرفي معماري هند, پاورپوينت بررسي مدرسه آقا بزرگ كاشان , دانلود پاورپوينت بررسي مدرسه آقا بزرگ كاشان , پاورپوينت مدرسه آقا بزرگ كاشان , معرفي مدرسه آقا بزرگ كاشان , مدرسه آقا بزرگ كاشان , پاورپوينت مسجد تاريخانه ي دامغان , معماري مدرسه آقا بزرگ كاشان , پاورپوينت مسجد , مدرسه ي آقا بزرگ كاشان,پاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا , دانلودپاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا , پاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا , معرفي استاد محمدكريم پيرنيا , پدر معماري ايران , استاد محمدكريم پيرنيا , پاورپوينت معرفي استاد محمدكريم پيرنيا , پاورپوينت زندگينامه استاد پيرنيا , معرفي معمار, دانلود پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن , دانلود پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن ليزر با رويكرد كاربردهاي آن كاربرد ليزر در پزشكي ليزر در پزشكي دانلود پروژه ليزر با رويكرد كاربردهاي آن پروژه ليزر با رويكرد كاربردهاي آن , دانلود پروزه پزشكي پروژه پزشكي مهندسي پزشكي دانلود پاورپوينت مهندسي پزشكي پاورپوينت مهندسي پزشكي , ليزر چيست؟,احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها , دانلود احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها , احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها , احتياجات اساسي در تغذيه , رژيم غذايي كاراته كاها , كاراته كاها , هيدراتهاي كربن , پروتئين ها , تحقيق , جزوه , مقاله, اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي , دانلود اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي , اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي , ورزشهاي مقاومتي , آسيب ماهيچه اي , توده ماهيچه اي , تركيب بدن , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,انواع هورمون‌ها , دانلود انواع هورمون‌ها , انواع هورمون‌ها , هورمون‌ها , هورمونهاي پپتيدي , هورمون‌هاي استروئيدي , هورمونهاي آميني , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , پاورپوينت استاندارد،سرانه ها و ريز فضاهاي پايانه مسافربري , دانلود پاورپوينت استاندارد،سرانه ها و ريز فضاهاي پايانه مسافربري , ريز فضاهاي پايانه مسافربري , پاورپوينت استانداردها و ريزفضاهاي ترمينال , پاورپوينت ترمينال مسافربري , ترمينال نمونه داخلي و خارجي , پاورپوينت بررسي استانداردهاي ترمينال , پايانه مسافربري, پاورپوينت رنگ و نور در معماري , دانلود پاورپوينت رنگ و نور در معماري , پاورپوينت رنگ و نور در معماري , رنگ و نور در معماري , پاورپوينت بررسي نقش رنگ و نور در معماري , تاثير رنگ و نور در معماري , پاورپوينت تاثير رنگ و نور در معماري , رنگ و نور , پاورپوينت روانشناسي رنگها,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/9/29 ساعت: ۱۴ توسط:novinfile :

فايل پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي

پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي


برچسب ها : پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , دانلود پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , دانلود پاورپوينت , پاورپوينت , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پايان نامه , دانلود پروژه

پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي
دسته: كامپيوتر
فرمت فايل: ppt
حجم فايل: 103 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 258

پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي داراي 258 اسلايد (ويژه رشته هاي مهندسي كامپيوتر) با ظاهري زيبا ، متفاوت ، مفيد، مختصر و قابل ويرايش مي باشد قسمتي از متن را ببينيد و در صورت تمايل خريد كنيد

 

خريد

پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي

پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي داراي 258 اسلايد (ويژه رشته هاي مهندسي كامپيوتر) با ظاهري زيبا ، متفاوت ، مفيد، مختصر و قابل ويرايش مي باشد قسمتي از متن را ببينيد و در صورت تمايل خريد كنيد. 

فصل اول 

اصول طراحي زبانها 

چرا زبانهاي برنامه سازي را مطالعه مي كنيم؟ 

براي بهبود توانايي خود در توسعه الگوريتمهاي كارآمد

استفاده بهينه از زبان برنامه نويسي موجود

مي توانيد با اصلاحات مفيد ساختارهاي برنامه نويسي آشنا شويد.

انتخاب بهترين زبان برنامه سازي

آموزش زبان جديد ساده مي شود.

طراحي زبان جديد ساده مي شود.

چرا زبانهاي برنامه سازي را مطالعه مي كنيم؟

براي بهبود توانايي خود در توسعه الگوريتمهاي كارآمد

استفاده بهينه از زبان برنامه نويسي موجود

مي توانيد با اصلاحات مفيد ساختارهاي برنامه نويسي آشنا شويد.

انتخاب بهترين زبان برنامه سازي

آموزش زبان جديد ساده مي شود.

طراحي زبان جديد ساده مي شود.

تاريخچه مختصري از زبانهاي برنامه سازي

توسعه زبانهاي اوليه

زبانهاي مبتني بر اعداد (اواخر دهه 1930 تا اوايل دهه 1940)

اهداف الگول عبارت بودند از:

نشانه هاي الگول بايد به رياضيات استاندارد نزديك باشد.

الگول بايد براي توصيف الگوريتمها مفيد باشد.

برنامه ها در الگول بايد به زبان ماشين ترجمه شوند.

الگول نبايد به معماري يك ماشين مقيد باشد.

ppt : نوع فايل

سايز:103 KB

 

تعداد اسلايد:258

 

خريد

برچسب ها : پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , دانلود پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , دانلود پاورپوينت , پاورپوينت , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پايان نامه , دانلود پروژه


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/9/25 ساعت: ۱۱ توسط:novinfile :

پاورپوينت و مقالات

برچسب ها : پاورپوينت تحليل و بررسي نمونه مجتمع مسكوني ايراني و خارجي , پاورپوينت تحليل و بررسي نمونه مجتمع مسكوني ايراني و خارجي , تحليل و بررسي نمونه مجتمع مسكوني ايراني و خارجي , دانلود پاورپوينت تحليل و بررسي نمونه مجتمع مسكوني ايراني و خارجي , دانلود پاورپوينت طراحي معماري , دانلود پاورپوينت طرح معماري , دانلود پروژه طراحي معماري 5 , دانلود پروژه طرح 5 , معرفي پروژه مسكوني دي هولاينهوف , معرفي مجتمع مسكوني اماميه مشهد,مقاله تاريخ تحولات كيفري بعد از مشروطه , تحقيق تاريخ تحولات حقوق كيفري، تحولات كيفري بعد از مشروطه، دانلود رايگان مقاله تاريخ تحولات كيفري بعد از مشروطه، كيفري بعد از مشروطه، مقاله تاريخ تحولات حقوق كيفري، مقاله تاريخ تحولات كيفري، مقاله تاريخ تحولات كيفري بعد از مشروطه , مقالات در مورد تحولات حقوق كيفريمقاله تاريخ تحولات كيفريكتاب تحول نظام قضايي ايران در دوره پهلوي دانلود, مقاله استاندارد ايزو (ISO) , ISO، استاندارد iso چيست، استاندارد iso چيست، استاندارد ايزو (ISO)، استاندارد ايزو چيست، استانداردهاي ايزو چيست؟، دانلود رايگان مقاله استاندارد، دانلود رايگان مقاله استاندارد ايزو، دانلود رايگان مقاله استاندارد ايزو (ISO)، مقاله استاندارد ايزو، مقاله استاندارد ايزو (ISO) , دانلود پروژه ايزو, پاورپوينت روانشناسي محيط در معماري , روانشناسي محيط در معماري , پاورپوينت روانشناسي محيط در معماري , دانلود پاورپوينت روانشناسي محيط در معماري , روانشناسي در طراحي داخلي , رابطه انسان ، فضا ، معماري , عناصر خطي عمودي در معماري , روانشناسي در معماري , فضاهاي معماري , روانشناسي رنگ و معماري ايراني , اهميت روانشناسي در معماري مدارس , فلسفه معماري ويژگيهاي روحاني و فرا واقعي ,  پاورپوينت تاسيسات لوله كشي ساختمان , پاورپوينت تاسيسات لوله كشي آب فاظلاب ساختمان , پروژه لوله كشي ساختمان , لوله كشي ساختمان , لوله كشي , لوله كشي و فاضلاب , لوله كشي ساختمان , لوله كشي و فاضلاب ساختمان,بررسي رابطه هوش هيجاني و عزت نفس با پيشرفت تحصيلي دانش آموزان , هوش هيجاني , عزت نفس , پيشرفت تحصيلي , مهارت هاي ميان فردي, بررسي تاثير شبكه هاي اجتماعي و دنياي مجازي بر ميزان طلاق و رضايت زناشويي زوجين 25 تا 40 سال , شبكه هاي اجتماعي و مجازي , رضايت زناشويي , طلاق,بررسي تاثير تكنولوژي هاي مجازي بر پيشرفت تحصيلي دانشجويان , تكنولوژي هاي مجازي , پيشرفت تحصيلي , دانشجويان, پاورپوينت اتصالات در سازه فولادي , اتصالات در سازه فولادي , پاورپوينت اتصالات در سازه فولادي , دانلود پاورپوينت اتصالات در سازه فولادي , اتصال ستون به پي , اتصال تير به تير و تير به ستون , قاب هاي با اتصالات صلب , قاب هاي ساده , اتصال نيمه گيردار , اتصالات ساده تير به ستون با نبشي جان , اتصال بادبند به ستون يا تير , اشكالات متعدد در سيستم مهاربندي سازه هاي فولادي , انواع سيستم بادبندي ,سوالات آزمون قضاوت 5 سال گذشته با پاسخنامه , سوالات آزمون قضاوت , پاسخنامه آزمون قضاوت , پاسخ تشريحي آزمون قضاوت , دانلود سوالات آزمون قضاوت , دانلود پاسخنامه آزمون قضاوت , دانلود پاسخ تشريحي آزمون قضاوت , نمونه سوالات آزمون قضاوت , دانلود نمونه سوالات آزمون قضاوت,پاورپوينت كاشي كاري , كاشي كاري , پاورپوينت كاشي كاري , دانلود پاورپوينت كاشي كاري , صنعت كاشي كاري , كاشي هاي لعاب دار , نخستين نشانه هاي كاشي كاري , كاشي هاي لعاب دار فيروزه اي , فن و صنعت كاشي كاري , كاشي هاي منقوش , كاشي معرق , كاشي هفت رنگ , خط بنايي وسيله تزئيني در كاشي,پاورپوينت معماري پرش كيهاني , معماري پرش كيهاني , پاورپوينت معماري پرش كيهاني , دانلود پاورپوينت معماري پرش كيهاني , سبك ديكانستراكشن , معماران سبك ديكانستراكشن , فرانك گري , چارلز جنكز , روند تغيير ديكانستراكشن و فولدينگ به پرش كيهاني , علوم و نظريه هاي قبل از ايجاد سبك ديكانستراكشن , فلسفه ابداع و ايجاد سبك ديكانستراكشن , ضوابط و اصول طراحي سبك ديكانستراكشن ,جزوه آمار توصيفي و استنباطي مجموعه علوم تربيتي و روانشناسي , دانلود جزوه آمار توصيفي و استنباطي , جزوهآمار توصيفي و استنباطي , دانلود آمار توصيفي و استنباطي , دانلود جزوه , فروشگاه اينترنتي , كسب درآمد اينترنتي , همكاري در فروش فايل , سيستم فروشگاه دهي , كارافريني , كسب و كار , پروژه , پژوهش , پايان نامه , جزوه , مقاله , تحقيق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , پاورپوينت مباني نظري معماري پست مدرن , معماري پست مدرن , پاورپوينت معماري پست مدرن , پاورپوينت تاريخ پست مدرن معماري , پاورپوينت مباني نظري معماري پست مدرن , پاورپوينت چارلز جنكس , پاورپوينت درس مباني نظري معماري , دانلود پاورپوينت درس مباني نظري معماري ,پاورپوينت روشهاي ارزشيابي آموزشي , روشهاي ارزشيابي آموزشي , پاورپوينت روشهاي ارزشيابي آموزشي , دانلود پاورپوينت روشهاي ارزشيابي آموزشي , دورنماي ارزشيابي آموزشي , الگوهاي ارزشيابي , ارزشيابي و هدفهاي آموزشي , ارزشيابي و اندازه گيري , ارزشيابي و اندازه گيري (آزمونهاي ملاكي) , ارزشيابي و اندازه گيري (اندازه گيري عملكردهاي عاطفي) , طرحهاي ارزشيابي , نمونه گيري در ارزشيابي آموزشي , تحليل و بررسي كتاب اجتماعي سوم ابتدايي بر طبق روش ويليام رومي , كتاب اجتماعي سوم ابتدايي , روش ويليام رومي ,,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/9/23 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود پاورپوينت سازمان همكاريهاي اقتصادي (اكو)

دانلود پاورپوينت سازمان همكاريهاي اقتصادي (اكو)

دانلود پاورپوينت سازمان همكاريهاي اقتصادي (اكو) در حجم 38 اسلايد با قابليت ويرايش همراه با تصاوير و نمودارهاي بسيار زيبا و توضيحات كامل ويژه ارائه كلاسي درس بازرگاني بين الملل

دانلود دانلود پاورپوينت سازمان همكاريهاي اقتصادي (اكو)

دانلود پاورپوينت سازمان همكاريهاي اقتصادي (اكو) تاريخچه اكو اركان سازمان همكاري اقتصادي (اكو) بر اساس عهدنامه ازمير  اقدامات مهم اكو در چند سال اخير برخي ويژه گي هاي اكو  اهداف و وظايف اكو نقاط ضعف اكو نقاط قوت اكو برخي آمارهاي اكو پروژه پژوهش مقاله جزوه تحقيق دانلود پروژه دانلود پژوهش دانلود مقاله دانلود جزوه دانلود تحقيق
دسته بندي مديريت
فرمت فايل pptx
حجم فايل 1959 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 38

دانلود پاورپوينت سازمان همكاريهاي اقتصادي (اكو)

 

توضيحات دانلود

خريد

برچسب ها : دانلود پاورپوينت سازمان همكاريهاي اقتصادي (اكو) , دانلود پاورپوينت سازمان همكاريهاي اقتصادي (اكو) , تاريخچه اكو , اركان سازمان همكاري اقتصادي (اكو) بر اساس عهدنامه ازمير , اقدامات مهم اكو در چند سال اخير , برخي ويژه گي هاي اكو , اهداف و وظايف اكو , نقاط ضعف اكو , نقاط قوت اكو , برخي آمارهاي اكو , پروژه , پژوهش , مقاله , جزوه , تحقيق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , دانلود مقاله , دانلود جزوه , دانلود تحقيق


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/9/23 ساعت: ۱۴ توسط:novinfile :

جديدترين پاورپوينت ها

دانلود پاورپوينت مدرسه ايرانشهر
دريافت پاورپوينت مجتمع مسكوني 300واحدي گنجينه بابل
دريافت پاورپوينت راه اندازي نهادهاي محلي براي نوسازي بافتهاي فرسوده شهري
دريافت پاورپوينت روستاي ميرشكارلو اروميه
دانلود پاورپوينت قالب بندي بتني وانواع آن
پاورپوينت آموزش ASP 3.0 براي مبتديان
پاورپوينت اخبار و تكنولوژي هاي جديد دنياي موبايل
پاورپوينت MergeSort ارائه دو الگوريتم براي ادغام دو ليست مرتب
پاورپوينت شبكه جمع آوري و دفع فاضلاب و پسماند
پاورپوينت معماري رومانسك
پاورپوينت ملاتها،عمليات بنائي،نماسازي
پاورپوينت بادگير
پاورپوينت دستور كار 21 محلي قزوين
پاورپوينت روستاي وركي ساري
دانلود پاورپوينت تحليل بيمارستان عمومي(نمونه هاي خارجي)
دانلود پاورپوينت تحليل مساجد ايراني
دانلود پاورپوينت معماري معاصر ايران
پاورپوينت بند خاكي خير خواجه
فايل پاورپوينت مجتمع مسكوني پيروزي اهواز
پاورپوينت سازه هاي بلند

دريافت پاورپوينت موزه مرسدس بنز
دريافت پاورپوينت.21ت موزه هاي تركيه
دريافت پاورپوينت سازه هاي پيش ساخته
دريافت پاورپوينت مسجد جامع اروميه
دريافت پاورپوينت چفدها و طاقها در معماري اسلامي
دريافت پاورپوينت سير تحول در برنامه‌هاي مرمت بافت تاريخي
دريافت پاورپوينت طرح تفضيلي منطقه6 تهران
دريافت پاورپوينت تحليل مجتمع مسكوني(نمونه هاي خارجي)
دريافت پاورپوينت تحليل مجتمع مسكوني (نمونه هاي داخلي)
دريافت پاورپوينت طرح تفضيلي منطقه9 تهران
پاورپوينت تحليل بخش جراحي بيمارستان
فايل پاورپوينت پانل هاي سه بعدي (۳D Panel)
پروژه مرمت خانه ناصرالدين ميرزا در تهران


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/9/23 ساعت: ۱۴ توسط:novinfile :

پاورپوينت بررسي راهكارهاي عملي فعال‌سازي كارگاه‌هاي كامپيوتر مدارس

+ نوشته شده: 1395/9/23 ساعت: ۱۰ توسط:novinfile :

دانلود جزوه آمار توصيفي و استنباطي مجموعه علوم تربيتي و روانشناسي

جزوه آمار توصيفي و استنباطي مجموعه علوم تربيتي و روانشناسي

جزوه آمار توصيفي و استنباطي كه با فرمت پي دي اف در 296 صفحه آماده شده است جزوه آمادگي آزمون كارشناسي ارشد سراسري رشته مشاوره ويژه كنكور سال 95 به همراه تست ها و پاسخ تشريحي

دانلود جزوه آمار توصيفي و استنباطي مجموعه علوم تربيتي و روانشناسي

دانلود جزوه آمار توصيفي و استنباطي جزوهآمار توصيفي و استنباطي دانلود آمار توصيفي و استنباطي دانلود جزوه فروشگاه اينترنتي  كسب درآمد اينترنتي  همكاري در فروش فايل  سيستم فروشگاه دهي   كارافريني  كسب و كار پروژه پژوهش پايان نامه جزوه مقاله تحقيق دانلود پروژه دانلود پژوهش دانلود پايان نامه دانلود جزوه دانلود مقاله دانلود تحقيق
دسته بندي روان شناسي
فرمت فايل pdf
حجم فايل 3691 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 296

جزوه آمار توصيفي و استنباطي مجموعه علوم تربيتي و روانشناسي


جزوه  آمادگي آزمون كارشناسي ارشد سراسري رشته مشاوره ويژه كنكور سال 95  به همراه تست ها و پاسخ تشريحي

فصل اول : آمار توصيفي

كلمه «statistics» كه به فارسي آن را «آمار» ترجمه كرده اند در اغلب زبانها به دو معني به كار ميرود:

الف) به معني ارقام و اعداد واقعي يا تقريبي درباره اموري از قبيل زاد و مرگ، طلاق و ازدواج، تصادفات راننـدگي، ميـزان

محصولات كشاورزي و صنعتي و ... .

ب) به معني روشهايي براي جمعآوري، تنظيم و تجزيه و تحليل اطلاعات عددي درباره موضوعي.

اين دو مفهوم با هم ارتباط دارند، در اين فصل بيشتر به قسمت ف«ال » كه اغلب آمار توصيفي ناميـده مـيشـود خـواهيم

پرداخت. بهطور كلي در بحث آمار توصيفي به سه قسمت عمدة: 1ـ مفاهيم اوليه 2ــ مشـخص كننـدههـاي مركـزي 3ــ

مشخصكنند ههاي پراكندگي 4ـ مشخصكنندههاي نسبي پراكندگي مي . پردازيم

مفاهيم اوليه

علم آمار: به مجموعهاي از روشها و مراحل مختلف كه براي جمعآوري اطلاعات اوليـه، دسـ تهبنـدي دادههـا و تجزيـه و

تحليل آنها و در نهايت تفسير آن ها بهكار ميرود علم آمار ميگوييم. علم آمار به دو بخش تقسيم مي : شود

1ـ آمار توصيفي: قسمتي از روشهاي آماري است كه شامل جمع آوري اطلاعات، دسته بندي آنها و در انتها نمايش ايـن

داده ها . ميباشد

2ـ آمار استنباطي: قسمتي از روشهاي آماري است كه در آن اطلاعات بهدست آمده از آمار توصـيفي را مـورد تجزيـه و

تحليل قرار ميدهند و نتايج حاصل از آن را به كل يا قسمتي از جامعه تعميم . ميدهند

جمعيت (جامعه آماري): مجموعه تمام عناصري كه حداقل داراي يك ويژگي مشترك هستند و در يك زمان مشخص يـا

موقعيت مناسب، مورد توجه قرار ميگيرند را جمعيت يا جامعه آماري . ميگوييم

جامعه دانشجويان رشته كامپيوتر يا مجموعه دانشجويان رشته حسابداري در مقطع كارداني يا وزن تمامي نوزاداني كـه از

اين لحظه به بعد در بيمارستانهاي ايران متولد ميشوند يا تمامي نقاط درون يك دايره و ... همگي معـرف يـك جامعـه

آماري ميباشند.

جامعه آماري به دو دسته تقسيم : ميشود

1ـ جامعه متناهي: جامعهاي كه تعداد عناصر آن محدود باشد جامعه متناهي ناميده . ميشو

2 ـ جامعه نامتناهي: جامعهاي كه تعداد عناصر آن نامحدود باشد جامعه نامتناهي ناميده مـيشـود و خـود بـه دو دسـته:

جامعه نامتناهي شمارشپذير و جامعه نامتناهي شمارشناپذير تقسيم . ميشود

تذكر: اگر جامعهاي متناهي باشد، تعداد عناصر آن را اندازه يا حجم جامعه ميگوييم و با حرف N نشان . ميدهيم

مجموعه دانشجويان رشتههاي حسابداري و كامپيوتر يك جامعه متناهي است، مجموعه وزن تمامي نـوزاداني كـه از ايـن

لحظه به بعد در بيمارستانهاي ايران متولد ميشوند يك جامعه نامتناهي شمارشپذير و مجموعه تمامي نقاط درون يك

دايره يك جامعه نامتناهي شمارشناپذير ميباشد.

نمونه سوالات تستي فصل نهم

1 - تحليل يك طرفه واريانس چه موقع مناسب است؟

1 )زماني كه ميانگين معلوم است . 2)زماني كه متغير مستقل مشخص است.

3 ) زماني كه متغير مستقل مشخص نيست. 4) زماني كه متغير وابسته جنسيت است.

2 - نسبت Fدر تحليل واريانس زماني كه 4 باشد و احتمالF 600/. باشد را تفسير كنيد

1 ) فرضيه صفر به احتمال 6 در هزار مورد تحليل واريانس قرار ميگيرد.

 6 2) از مورد در هزار ميتوان به توزيع دادهها اعتماد كرد.

3) اگر فرضيه صفر صحيح ميبود به احتمال 6 در f 1000 را معادل 4 يا بيشتر ميديديم.

4) متغيرهاي مورد استفاده داراي ارزشهاي كيفياند كه چنين نسبتي ازf به دست آمده است.

3 - بزرگتر شدن مقدار Fناشي از چيست؟

1) بزرگتر شدن واريانس كل

 2) كوچكتر شدن واريانس كل

3) بزرگتر شدن واريانس بين گروهها نسبت به واريانس داخل گروهها

4) كوچكتر شدن واريانس بين گروهها نسبت به واريانس داخل گروهها

4 - محققي ميخواهد فرضيه:« متوسط سن ابتلا به اضطراب كمتر از متوسط سني ابتلا به افسـردگي

ميباشد» را مورد آزمون قرار دهد، كداميك از آزمونهاي زير لازم است انجام شود؟

1) مقايسه دو نسبت مستقل 2) مقايسه دو ميانگين مستقل

3)مقايسه ميانگين و انحراف معيار 4) مقايسه و ميانگين همبسته

5 - محققي ميخواهد نسبت دانشجويان دختر و پسر را در دانشـكده علـوم اجتمـاعي بـا همـين

نسبت در كل دانشگاه مقايسه كند آزمون آماري مناسب چه ميباشد؟

pearson همبستگي ضريب (2 T-Testآزمون (1

3) مجذور خي(كي دو4 (X2) آناليز واريانسي(Anova)

پاسخنامه سوالات تستي

1 - گزينه . 2 صحيح است

تحليل واريانس به دو دسته تقسيم ميشود:

1. تحليل واريانس يك طرفه(one- way)

2. تحليل واريانس دو طرفه(two-way)

تحليل واريانس يك طرفه روشي است به منظور آزمون معنا دار بودن تفاوت بين ميانگينها، هنگامي كـه فقـط

يك متغير مستقل دستكاري ميشود، و طي آن اثر يك متغير مستقل روي متغيـر وابسـته مـورد بررسـي قـرار

ميگيرد. به عبارت ديگر در اين نوع تحليل واريانس يك متغير مستقل و يك متغير وابسته وجود دارد.

2 - گزينه . 3 صحيح است

3 - گزينه . 2 صحيح است


ميانگين واريانس بين گروههاR Msb

 ميانگين واريانس درون گروههاR Msw

با توجه به فورمول مذكور، بزرگتر شدن مقدار F ناشي از بزرگتر شدن واريانس بين گروهها، نسبت به واريـانس

درون گروههاست.

4 - گزينه . 4 صحيح است

نمونه هاي همبسته در طرحهاي پژوهش زير به كار برده ميشوند:

1. اندازهگيري مكرر: در اين نوع طرح براي هر يك از آزمودنيها در نمونه مورد مطالعه دو بار اندازهگيري مـي-

شود.

2. طرح جفتهاي همتراز شده: در اين نوع پژوهش آزمودنيهاي هر دو نمونه براساس يك يا چند متغير كه بـا

متغير وابسته يا متغير ملاك رابطه دارند، همتراز ميشوند

(Msb) F

(Msw)

=«294» آمار توصيفي و استنباطي

5 - گزينه . 3 صحيح است

آزمون خي دو، براي محاسبه رابطه معنيدار نسبتها و درصدها در سطح سنجش اسمي بكار مـيرود، در ايـن

سوال جنسيت در سطح اسمي است


فهرست مطالب


بخش اول: آمار توصيفي

فصل اول : آمار توصيفي ................................................................................................ ......... 13

مفاهيم اوليه ..............................................................................................................................13

دسته بندي دادهها و جدول توزيع فراواني...............................................................................................18

انواع فراواني...............................................................................................................................22

نمودارهاي فراواني و تحليل داده ها ................................................................................................ ......27

مشخص كننده هاي مركزي................................................................................................ ...............34

نكات مهم در ارتباط با ميانگين حسابي................................................................................................ .37

ميانه................................................................................................................................ .......47

نكات مهم در ارتباط با ميانه ................................................................................................ .............52

مد (نما) ................................................................................................................................ ...53

نكات مهم در ارتباط با مد يا نما ................................................................................................ .........56

مقايسه بين ميانگين، ميانه و مد................................................................................................ .........57

چندكها................................................................................................................................ ..5

پاسخنامه تست يها فصل ششم ................................................................................................ .......206

آزمون خودسنجي فصل ششم ................................................................................................ .......208

پاسخنامه آزمون خودسنجي فصل ششم...............................................................................................217

نمونه سوالات تستي فصل نهم.............................................................................................. 288

پاسخنامه سوالات تستي................................................................................................ ..... 293

نوع فايل:Pdf

 سايز: 3.60mb

تعداد صفحه:296

دانلود جزوه آمار توصيفي و استنباطي مجموعه علوم تربيتي و روانشناسي

برچسب ها : جزوه آمار توصيفي و استنباطي مجموعه علوم تربيتي و روانشناسي , دانلود جزوه آمار توصيفي و استنباطي , جزوهآمار توصيفي و استنباطي , دانلود آمار توصيفي و استنباطي , دانلود جزوه , فروشگاه اينترنتي , كسب درآمد اينترنتي , همكاري در فروش فايل , سيستم فروشگاه دهي , كارافريني , كسب و كار , پروژه , پژوهش , پايان نامه , جزوه , مقاله , تحقيق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/9/18 ساعت: ۱۴ توسط:novinfile :

دانلود پاورپوينت رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي

پاورپوينت رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي


برچسب ها : پاورپوينت رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي , دانلود پاورپوينت رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي , پاورپوينت رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي , رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي , دانلود پاورپوينت , پاورپوينت , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه ,

پاورپوينت رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي

دسته: صنايع غذايي
فرمت فايل: ppt
حجم فايل: 161 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 46

پاورپوينت رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي داراي 46 اسلايد (ويژه رشته هاي مهندسي صنايع غذائي ) با ظاهري زيبا ، متفاوت ، مفيد، مختصر و قابل ويرايش مي باشد قسمتي از متن را ببينيد و در صورت تمايل خريد كنيد

 

خريد

پاورپوينت رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي


پاورپوينت  رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي داراي 46 اسلايد (ويژه رشته هاي مهندسي صنايع غذائي ) با ظاهري زيبا ، متفاوت ، مفيد، مختصر و قابل ويرايش مي باشد قسمتي از متن را ببينيد و در صورت تمايل خريد كنيد.

فهرست

مقدمه

هدف و دامنه كاربرد 

نكات بهداشتي در مرا حل كاشت , داشت و برداشت .

واحد توليدي مواد غذائي :طرح و امكانات

واحد تو ليد مواد غذا يي : ضرورت هاي بهداشتي 

ضرورت هاي بهداشتي و سلامت فردي كاركنان

ضرورتهاي  بهداشتي در توليد

 ويژگيهاي فرآورده نهايي

 

بسمه تعالي

پيشگفتار 

استاندارد رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي كه نخستين بار در 1356 تهيه گرد يد بر اساس پيشنهادهاي رسيده و بررسي و تائيد كميسيون فني بهداشت مواد غذائي براي اولين بار مورد تجديد نظر قرار گرفت و در پنجاه و نهمين جلسه كميته ملي استاندارد فرآورده هاي كشاورزي و غذائي مورخ 25/3 / 66 تصويب شد ، اينك به استناد ماده 1 قانون مواد الحاقي به قانون تاسيس مؤمسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مصوب آذر ماه سال 1349 به عنوان استاندارد رسمي ايران منتشر مي گردد.

براي حفظ همگامي و هماهنگي با پيشرفتهاي ملي و جهاني در زمينه صنايع و علوم ، استانداردهاي ايران درمواقع لزوم مورد تجديد نظر قرار خواهد گرفت , و هر گونه پيشنهادي كه براي اصلاح يا تكميل اين استاندارد برسد مورد تجديد نظر بعدي مورد توجه واقع خواهد شد . 

بنابراين براي مراجعه به استاندار دهاي ايران بايد همواره از آخرين چاپ و تجديد نظر آنها استفاده كرد .

در تهيه و تجديد نظر اين استاندارد سعي شده است كه ضمن توجه به شرايط موجود و نيازهاي جامعه حتي المقدور بين اين استاندارد و استاندارد كشورهاي صنعتي و پيشرفته هماهنگي ايجاد شود . 

لذا با بررسي امكانات و مهارتهاي موجود و اجراي آزمايشهاي لازم اين استاندارد با استفاده از منابع زير تهيه گرد يده است

 

مقدمه

در اين استاندارد منظور از " رعايت شرايط خوب ساخت " در محدوده صنايع غذائي ايجاد يك سيستم كنترل بهداشتي است كه اطمينان لازم را در مورد مصرف فرآورده توليد شده تامين نمايد

شكي نيست كه به فرآورده هائي كه سلامت و بهداشت افراد را به خطر مي اندازند نبايد اجازه عرضه به بازار داد

بدين منظورسازمانهاي بين المللي وتعداد زيادي از كشورها توصيه ها ، راهنماييها و قوانيني را در ارتباط با رعايت شرايط خوب ساخت وضع و تدوين كرده اند كه با گذشت زمان بسياري از اين مقررات نياز به تجديد نظر دارند 

 

هدف و دامنه كاربرد 

در اين استاندارد اصول كلي بهداشتي در جهت اداره كردن يك كارخانه مواد غذائي از ابتداي مرا حل كاشت ، داشت ، برداشت ، آماده سازي ، فرآيند كردن ، بست بندي ، انبار كردن ، حمل و نقل ، توزيع و فروش محصول توليدي براي مصرف انسان توصيه مي گردد تا از سلامت و بهداشتي بودن فرآورده اطمينان حاصل شود . 

2 - 2 -  در تدوين اين استاندارد بيشتر در نظر بوده كه از نظر بهداشت مواد غذائي اصول اساسي عملي ارائه گردد . 

3-1-2-  -جلو گيري از آلوده شدن به وسيله زباله ، فضولات و آلوده كننده هاي هوا . 

3-1-2-1-  مواد اوليه بايد از آلود گي به وسيله فضولات انساني ، حيواني ,صنعتي و كشاورزي كه براي تندرستي انسان زيان آور هستند حفظ گردند و اين مواد زائد بايد به طريقي جمع آوري و دفع گردند كه از آلوده شدن مواد غذائي جلو گيري به عمل آيد . 

3-1-2-2-  جلو گيري از آلوده شدن توسط آلوده كنند ه هاي هوا مانند ذرات معلق حاصل از كارخانه هاي مواد شيميائي ، صنعتي ، و مشابه آن . 

3-1-3-  كنترل ابياري هنگام كاشت و داشت مواد غذائي از مصرف آبهاي آلوده خودداري گردد .

 

انبار كردن در منطقه برداشت و توليد 

مواد اوليه بايد تحت شرايطي انبار شوند كه ميزان آلود گي توسط افات و يا آلوده كننده شيميايي ، فيزيكي ، ميكرو بيولوژيكي و غيره به حداقل برسد

 

حمل  و نقل 

1- وسائل نقليه

وسايل نقليه جهت حمل و نقل محصول برداشت شده و يا مواد خام اوليه از تو ليد و انبار بايد به ميزان كافي وجودداشته و طوري ساخته شده كه باعث الودگي محصول نگردد و به آساني قابل نظارت باشد

ppt: نوع فايل

سايز:161 KB 

تعداد اسلايد:

خريد

برچسب ها : پاورپوينت رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي , دانلود پاورپوينت رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي , پاورپوينت رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي , رعايت اصول كلي بهداشت در واحدهاي توليد كننده مواد غذائي , دانلود پاورپوينت , پاورپوينت , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/9/17 ساعت: ۲۰ توسط:novinfile :