دانلود مقاله دانلود مقاله

مرجع

دانلود پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا

پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا


برچسب ها : پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا , دانلود پاورپوينت استاديوم جوزپه مه آتزا  , پاورپوينت استاديوم جوزپه مه آتزا  , استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا  , دانلود پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا  , پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا  , مقاله استاديوم سن سيرو , دانلود مقاله استاديوم سن سيرو , پروژه استاديوم سن سيرو , دانلود پروژه استاديوم سن سيرو , جزوه استاديوم سن سيرو ,

پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا

دسته: تربيت بدني
فرمت فايل: pptx
حجم فايل: 1677 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 32

پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا در 32 اسلايد براي كاربران عزيز در نظر گرفته شده است و شما مي توانيد در صورت تمايل اين پاورپوينت را دانلود نماييد

 

خريد

 

پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا 
مقدمه :
ساخت استاديوم سن سيرو پروژه‌اي بود كه توسط  رئيس سابق باشگاه ميلان پيرو پيرلي 
(Piero Pirelli) انجام شد. در دو دهه‌ي اول قرن بيستم، ميلان زمين‌هاي مختلفي را به 
عنوان خانه‌ي خود تجربه كرد و تا اوايل سال ۱۹۲۰ در زميني با نام Viale Lombardia 
بازي مي‌كرد.
اگرچه اين زمين بسيار خوب بود، اما  به دليل اينكه براي طرفداران پرشمار آن بسيار كوچك 
بود خيلي زود از رده خارج شد و معمارمشهوري با نام استاكيني (Staechini) كه مسئول 
ساخت  ايستگاه مركزي ميلان  هم بود، براي طراحي يك استاديوم كاملا جديد به خدمت گرفته 
شد. 

پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا 

مقدمه :

ساخت استاديوم سن سيرو پروژه‌اي بود كه توسط  رئيس سابق باشگاه ميلان پيرو پيرلي (Piero Pirelli) انجام شد. در دو دهه‌ي اول قرن بيستم، ميلان زمين‌هاي مختلفي را به عنوان خانه‌ي خود تجربه كرد و تا اوايل سال ۱۹۲۰ در زميني با نام Viale Lombardia  بازي مي‌كرد.اگرچه اين زمين بسيار خوب بود، اما  به دليل اينكه براي طرفداران پرشمار آن بسيار كوچك  بود خيلي زود از رده خارج شد و معمارمشهوري با نام استاكيني (Staechini) كه مسئول ساخت  ايستگاه مركزي ميلان  هم بود، براي طراحي يك استاديوم كاملا جديد به خدمت گرفته شد. 

.

فهرست :

مقدمه

راه‌هاي دسترسي به سن سيرو

اقامتگاه‌، غذا و نوشيدني در نزديكي استاديوم سن سيرو

بليط بازي‌هاي آث ميلان

بليط بازي‌هاي اينتر

تور استاديوم و موزه

 

 

 

خريد

برچسب ها : پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا , دانلود پاورپوينت استاديوم جوزپه مه آتزا  , پاورپوينت استاديوم جوزپه مه آتزا  , استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا  , دانلود پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا  , پاورپوينت استاديوم سن سيرو يا جوزپه مه آتزا  , مقاله استاديوم سن سيرو , دانلود مقاله استاديوم سن سيرو , پروژه استاديوم سن سيرو , دانلود پروژه استاديوم سن سيرو , جزوه استاديوم سن سيرو


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/11/16 ساعت: ۱۰ توسط:novinfile :

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

دسته: فقه و حقوق اسلامي
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 96 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 8

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، در 8 صفحه تهيه شده است شهيد عماد مغنيه با خدا عهد صداقت بست و در انتظار شهادت بود و در روزهاي شهادت امام حسين (ع) سيدالشهداء به شهادت رسيد او خون خود را بر دستان و كفنش را بر دوش حمل مي‌كرد

 

خريد

متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه

 

«مايلم تا از تمامي برادران و خواهران كه زير باران هستند عذرخواهي كنم. از خدا مي‌خواهم تا صبر و پايداري آنها را بپذيرد.

خداوند عزوجل مي‌فرمايد: «من المونين رجال صدقوا ما عاهدوا الله و منهم من ينتظر و ما بدلوا تبديلا».

شهيد عماد مغنيه با خدا عهد صداقت بست و در انتظار شهادت بود و در روزهاي شهادت امام حسين (ع) سيدالشهداء به شهادت رسيد. او خون خود را بر دستان و كفنش را بر دوش حمل مي‌كرد. حاج عماد از زماني كه جوان بود، پيروزي مي‌ساخت و طلب شهادت مي‌كرد و در نهايت به هدف خود رسيد. من دريافت اين نشان افتخار الهي را به او تبريك مي‌گويم. او از خانه‌اي تماماً جهاد بود و هنوز اين خانه وجود دارد ولي اكنون تبديل به خانه شهادت شده است.

من به دو عزيز، پدر و مادر او تبريك و تسليت مي‌گويم. اين شهادت الهي و صبرتان بر شما مبارك باد. جهانيان بدانند كه اهالي اين منزل جهادگر، تمامي فرزندان خود را به عنوان شهيد تقديم كرد. تمام فرزندان ابوعماد به شهادت رسيدند. اين خانواده در جهاد و شهادت و رهبري ثابت قدم بود.

من به همسر مجاهد و فداكار و صابر ايشان، دختران، پسران، فرزندان، دوستان، نزديكان و دوستان مجاهد او در لبنان و فلسطين و در هر سرزميني كه جهاد در آن برقرار است، تبريك مي‌گويم چرا كه برادر عزيزمان نشان شهادت بر سينه آويخته است.

حاج عماد مغنيه از رهبراني بود كه جهاد و شب‌زنده‌داري و خستگي و زندگي آنها با خدا معامله شد. اين عده سربازان مجهول خدا در زمين و شناخته ‌شده در آسمان‌ها هستند كه از خود دفاع نمي‌كنند؛ بلكه از حق و حقيقت و خدا دفاع كرده و در انتظار پاداشي زميني نيستند. آنها از تهمت و افترا در امانند چرا كه چيزي براي خود بيرون از عرصه جهاد و فداكاري نمي‌خواهند. پس از شهادت چنين انسان‌هايي بايد چهره نوراني آنها و حقايق وجودي و ايثارهاي آنها را بازگو كنيم. امروز حق عماد مغنيه به عنوان شهيد اين امت اين است كه به خاطر خود شناخته شود و تا ملت در قبال اينگونه افراد، منصفانه برخورد كرده و درس و روح و جهاد او را سرلوحه خود قرار دهند.

هر چه در مورد حاج رضوان در دنياي فاني كه هيچ ارزشي براي رهروان راه خدا ندارد، گفته مي‌شود بيهوده و پوچ است.

نوع فايل: word

سايز:96.2 KB 

تعداد صفحه:8

 

خريد

برچسب ها : متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه , دانلود سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه , متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله به مناسبت شهادت عماد مغنيه , متن كامل سخنراني سيدحسن نصر الله , شهادت عماد مغنيه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/28 ساعت: ۰۰ توسط:novinfile :

دانلود جمهوري آذربايجان


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/23 ساعت: ۱۱ توسط:novinfile :

دانلود آتشفشان


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/21 ساعت: ۲۳ توسط:novinfile :

دانلود آثار ديدني نيشابور

آثار ديدني نيشابور


برچسب ها : آثار ديدني نيشابور , دانلود آثار ديدني نيشابور , آثار ديدني نيشابور , نيشابور , رشته كوه بينالود , عمرخيام و نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله

آثار ديدني نيشابور

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: docx
حجم فايل: 1392 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 65

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 65 صفحه تهيه شده استنِيشابور يكي از شهرهاي استان خراسان رضوي در ايران مي‌‌باشداين شهر از مهم‌ترين شهرهاي فرهنگي ،توريستي ،صنعتي و تاريخي استان خراسان رضوي و ايران مي‌‌باشد

 

خريد

آثار ديدني نيشابور

 

نيشابور

نِيشابور يكي از شهرهاي استان خراسان رضوي در ايران مي‌‌باشد.اين شهر از مهم‌ترين شهرهاي فرهنگي ،توريستي ،صنعتي و تاريخي استان خراسان رضوي و ايران مي‌‌باشد و از شهرتي جهاني برخوردار است كه علي رغم تحمل سختيهاي بسيار و چندين بار تخريب كامل به دليل زلزله‌ها و بلاياي طبيعي دو بار حمله مغول و يكسان شدن با خاك كه منجر به زير زميني شدن اين شهر شد همچنان استوار بر خاك زرين ايران مي‌‌درخشد البته نه به خوبي گذشته -خرابه‌هاي اطراف اين شهر و گنجها و عتيقه جاتي كه از اين شهر استخراج شده و مي‌‌شود -اثباتي بر اين ادعاست. هم اكنون نيشابور از لحاظ جمعيت و وسعت جزو بيست شهر اول ايران به حساب مي آيد و در ميان شهرهاي استان هاي خراسان ( رضوي و شمالي و جنوبي ) از لحاظ وسعت پس از مشهد مقدس در رده ي دوم و از لحاظ جمعيت پس از مشهد و سبزوار در رده ي سوم قرار دارد.

پيشينهٔ نيشابور

بنا به روايات افسانه‌اي، نخستين كسي كه بناي كهندژ نيشابور را نهاد انوش بن شيث بن آدم بود و ايرج بن فريدون آن را گسترش داد و خانه‌هاي بيشتر در آن ساخت و منوچهر دور آن خندق كند.

هرچند كه از نام‌هاي پيشين نيشابور آگاهي در دست نيست ولي بر اساس واپسين يافته‌هاي باستان‌شناسي مي‌توان گفت كه شهر نيشابور كنوني در هزارهٔ شوم پيش از ميلاد از نظر فرهنگي، هنري و بازرگاني پيشرفته و مهم بوده است.

رشته كوه بينالود

بلندترين نقطه رشته كوه بينالود، قله شيرباد با بلندي ۳۴۲۰متر است كه در شمال روستاي بوژان(شمال شرقي شهر نيشابور)قرار گرفته‌است. ولي قله بينالود با وجود ارتفاع كمتر از آن معروفيت بيشتري دارد. رشته كوه بينالود به طول تقريبي ۱۳۰ كيلومتر از شمال شهر نيشابور تا جنوب غربي شهر قوچان كشيده شده‌است. و جلگه و دشت نيشابور را از دشت مشهد و قوچان جدا مي‌نمايد. سه رود خانه دائمي كشف رود ، اترك و كال شور از اين رشته كوه سرچشمه مي‌گيرند. افزون بر اين رودخانه‌هاي نسبتاً كم آبي همچون رودخانه‌هاي ميرآباد، زشك و طرقبه، اخلمد ، بوژان، خرو عليا، بار، و ديزباد عليا در دره‌هاي خرم اين منطقه جريان دارند كه بخش اعظم آب آنها صرف آبياري باغها و زمينهاي كشاورزي مي‌شود. ريواس از معروفترين و مرغوبترين گياهان خودروي اين رشته كوه بشمار مي‌رود. 

عمرخيام و نيشابور

آنچه در سطور زير از نظر شما خواهد گذشت، نوشته‌ها و تابلو هاي فردريك چارلز ريچارد در فصلي از كتاب A Persian Journey تحت عنوان «عمرخيام و نيشابور» مي باشد:

«پس از عبور از جاده‌ي خاكي مشهد كه تا مسافت كوتاهي نسبتا جالب توجه است، به تپه‌ي سلام، يعني اولين و آخرين نقطه‌اي كه زائر مي تواند از آنجا گنبدها و مناره‌هاي طلايي زيارتگاه مقدس ]حرم امام رضا (ع)[ را مشاهده كند، مي‌رسيم. در اين محل نيز زوّار براي علامت‌گذاري، توده‌هاي كوچكي از سنگ درست كرده اند، چه در اين نقطه است كه به خواندن دعا و بجا آوردن مراسم شكرگزاري مي ‌پردازند. «دوتي»[1] مي‌نويسد «هنگام بازگشت از مكّه، نظير اين مراسم در محلي كه فاصله‌ي زيادي با جدّه ندارد، انجام مي‌گيرد». به موجب اظهارات رفيق راه دوتي، حجاج با انداختن ريگي در اين محل، شاهدي براي خود مي‌آورند تا در روز جزا شهادت بدهد كه آنها به زيارت خانه‌‌ي خدا رفته اند. پس از مدت كوتاهي به يكي از شهرهاي ايران مي‌رسيم كه عده‌ي زيادي از مردم انگليسي‌زبان از آن با علاقه و دلبستگي ياد مي‌كنند. اين شهر، نيشابور، واقع در خراسان است و محلي است كه عمر خيام در نيمه‌ي دوم قرن يازدهم ميلادي در آن، ديده به جهان گشود و در اوايل قرن دوازدهم رخت از جهان بست.

 اساسا وجود شهر نيشابور تا به امروز،

دليل زنده اي حاكي از روح شكست‌ناپذير و نيروي زندگي مردم آن است.

چه اين شهر مكرر در معرض محاصره و تاخت و تاز و زلزله واقع شده است.

 اساسا وجود شهر نيشابور تا به امروز، دليل زنده اي حاكي از روح شكست‌ناپذير و نيروي زندگي مردم آن است. چه اين شهر مكرر در معرض محاصره و تاخت و تاز و زلزله واقع شده است. امروز نيشابور انعكاس غم انگيزي از گذشته‌ي درخشان آن مي‌باشد. اكنون ديگر اولين اشعه‌‌‌ي خورشيد بر كنگره‌ي قصر سلطان نمي‌تابد. مناره‌ي باريك و ظريف آنجا مدتي است كه سرنگون شده و كاروانسراهاي آن فرو ريخته و مبدل به توده‌هاي خاك گرديده. ديگر گل سرخ به لب روخانه نمي‌رويد، چه بستر رودخانه‌ها خشك شده و باغ‌ها از بين رفته و در قهوه‌خانه‌ها بسته شده است. 

نوع فايل: word

سايز:1.35 MB 

تعداد صفحه:65 

 

خريد

برچسب ها : آثار ديدني نيشابور , دانلود آثار ديدني نيشابور , آثار ديدني نيشابور , نيشابور , رشته كوه بينالود , عمرخيام و نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۳ توسط:novinfile :

دانلود بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود

بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود


برچسب ها : بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , دانلود بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي , رشته كوه هاي بينالود , اطلاعات هواشناسي منطقه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: docx
حجم فايل: 144 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 51

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 51 صفحه تهيه شده استمطالعه حاظر، بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي گياهان دامنه هاي جنوب غربي ارتفاعات كوه بينالود در شمال شهرستان نيشابور با وسعتي حدود 500 كيلومتر مربع است اين مطالعه به منظور شناخت گونه هاي گياهي و

 

خريد

بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود

 

فهرست مطالب

چكيده 1

فصل اول: كليات 2

1- رشته كوه هاي بينالود 2

2- معرفي منطقه ي مطالعه شده 5

3- اطلاعات هواشناسي منطقه 5

فصل دوم: روش مطالعه 7

فصل سوم: نتايج و بحث 8

1- خانواده هاي گياهي منطقه 8

2- جنس هاي گياهي منطقه 8

3- گونه هاي گياهي منطقه 9

4- مقايسه فلور گياهي منطقه و ايران 9

5- اشكال زيستي 9

6- دوره هاي رويشي 10

7- زيستگاه 10

8- نواحي رويشي 12

9- گونه هاي اندميك 12

10- گونه هاي نادر و در معرض انقراض 13

11- اهميت اقتصادي 13

جدول 1 14

جدول 2 14

جدول 3 14

جدول 4 14

جدول 5 15

جدول 6 16

جدول 7 17

جدول 8 35

جدول 9 35

جدول 10 36

جدول 11 36

جدول 12 37

جدول 13 37

جدول 14 37

جدول 15 38

جدول 16 39

جدول 17 40

جدول 18 41

جدول 19 42

جدول 20 43

جدول 21 44

جدول 22 44

جدول 23 45

جدول 24 45

منابع 46

پيوست 1: نقشه هاي توپوگرافيك منطقه 50

پيوست 2: تصوير گونه هاي گياهي منطقه 56

چكيده

مطالعه حاظر، بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي گياهان دامنه هاي جنوب غربي ارتفاعات كوه بينالود در شمال شهرستان نيشابور با وسعتي حدود 500 كيلومتر مربع است. اين مطالعه به منظور شناخت گونه هاي گياهي و بويژه شناسايي گونه هاي كمياب و در معرض انقراض و همچنين براي افزايش دانش ما در مورد محيط زيست اين منطقه انجام شد، چرا كه اولين قدم در راه حفظ محيط زيست، شناخت دقيق و علمي آن مي باشد. پوشش گياهي منطقه شامل 488 گونه و زيرگونه متعلق به 301 جنس از 67 خانواده ي گياهي است كه از بين آنها تعداد 20 گونه جزو گياهان كمياب و در معرض انقراض مي باشند. تروفيت ها با 88/36 درصد شكل زيستي غالب را دارند و همي كريپتوفيت ها و كامفيت ها به ترتيب با 01/34 و 68/11 درصد اشكال زيستي بعدي را تشكيل مي دهند. از نظر نوع ناحيه ي رويشي، 66/52 درصد گياهان آن از عناصر رويشي ايرانو-توراني و بقيه مربوط به دو، سه يا چند ناحيه ي رويشي بوده و يا پراكنش جهاني دارند. زيستگاه هاي منطقه را از روي نوع رويش گياهي، نوع بستر و ميزان دسترسي گياهان به آب، مي توان به هفت زيستگاه دشتي و مسطح، صخره اي، دامنه هاي مرطوب،دامنه هاي خشك ،  زيستگاه هاي آبي، واريزه ها و مناطق تخريب شده تقسيم كرد. 

فصل اول: كليات

1- رشته كوه هاي بينالود

بينالود سلسله ارتفاعي به با روند تقريبي شمال غربي - جنوب  شرقي در حدفاصل شهرستانهاي مشهد و نيشابور در استان خراسان واقع است (پيوست1). اين رشته كوه داراي قله هاي متعددي است كه بلندترين آنها با 3211 متر ارتفاع دارد، همچنين قله شير باد 3200 متر و قلة زرگران با 3100 متر ارتفاع در جنوب قلة بينالود-كه بلندترين قلة استان خراسان مي باشد- قرار دارند. كليه آبريزهاي شمالي اين كوهستان به كشف رود و آبزيزهاي جنوبي آن به كال شور مي ريزد . روستاهاي مهمي چون زشك، شانديز، طرقبه،گلمكان در دامنه هاي شمالي و روستاها و شهرهايي مانند پيوه ژن، درود، خرو و ميرآباد در دامنه هاي جنوبي آن قرار گرفته اند.

نوع فايل: word

سايز:144 KB 

تعداد صفحه:51 

 

خريد

برچسب ها : بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , دانلود بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي دامنه هاي جنوب غربي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي رشته كوه بينالود , بررسي زيست محيطي و فلوريستيكي , رشته كوه هاي بينالود , اطلاعات هواشناسي منطقه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۳ توسط:novinfile :

دانلود تحقيق تخت جمشيد

تحقيق تخت جمشيد


برچسب ها : تحقيق تخت جمشيد , دانلود تحقيق تخت جمشيد , تحقيق تخت جمشيد , تخت جمشيد , پلكان بزرگ 2 , سردر بزرگ , آپادانه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

تحقيق تخت جمشيد

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 203 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 54

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 54 صفحه تهيه شده استبناي تخت جمشيد يكي از عظيم ترين ، باشكوه ترين و زيباترين مجموعه هاي تاريخي ايران و جهان است اين بناي مجلل به فرمان داريوش اول ( در 520 قم ) شكل گرفت

 

خريد

تحقيق تخت جمشيد 


قهرست مطالب 

تخت جمشيد                                                                      1 

پلكان بزرگ                                                                         2

سردر بزرگ يا مدخل                                                             2 

درگاه غربي مدخل                                                               2

درگاه شرقي                                                                      3 

آپادانه (آپادانا) يا بارگاه                                                          3 

ستونهاي بارگاه آپادانا                                                           4 

ترجمه لوحها                                                                      5

پلكان نو پيدايش                                                                  5 

بارگاه صد ستون                                                                 6

ساختمان تالار صد ستون                                                       7

درگاههاي شمالي صد ستون                                                  7 

درگاههاي شرقي                                                                8

درگاههاي جنوبي                                                                8

درگاههاي غربي                                                                 9

ايوان كاخ صد ستون                                                             9

مدخل دوم                                                                        9

كاخ سه دروازه                                                                  10

پلكان دو طرفي كاخ سه دروازه                                               10

ايوان شمالي سه دروازه                                                      10

تالار مركزي كاخ سه دروازه                                                    11 

ايوان جنوبي كاخ سه دروازه                                                   11

عمارت آئينه يا كاخ تچرا                                                         12

پلكان غربي كاخ تچرا                                                            13  

تالار شمالي كاخ تجرا                                                           13

تالار مركزي تچرا                                                                   13

ايوان جنوبي                                                                        13

تپه مركزي                                                                          14

تزئينات كاخ هاي هختمنشي                                                    19

هنر در خدمت ايدئولوژي پادشاهي                                             22 

كاخ كوچك خشايار شاه                                                          24

 ايوان شمالي هديش                                                            25

تالار مركزي كاخ كوچك خشايارشا                                             25

بناي اردشير سوم                                                                 25

عمارت جنوبي شرقي يا حرمسرا خشايارشا                                26

تالار بزرگ حرمسرا                                                                27

نويافته ها                                                                           27

تالار صد ستون نويافته                                                            28

تالار 99                                                                             29

 آب انبار سنگي                                                                   29

دخمه ها                                                                           29 

برج و بارو                                                                          30

مدت آبادي تخت جمشيد                                                      30

داريوش سوم از ديدگاه ايران شناسان                                      33 

منابع                                                                              35

مقدمه : 

گذشته چندين هزار ساله ي اين مرز و بوم كهن ، حياتي ماندگار از تاريخ پرفراز و نشيب ملتي با روحي جاودانه.اجداد ما ايرانيان همواره در كرمه ي حيات بشري يادگارهاي شگفت انگيزي از فرهنگ مادي و معنوي آفريده و سهم والائي در پيشرفت تمدن جهاني داشته اند. در اين ميان تمدن هخامنشيان كه تجلي بي بديل آن در بناي جاوداني تخت جمشيد رخ مي نمايد همواره منبعي الهام بخش و سرچشمه اي ماندگار در نشان دادن باورهاي ايرانيان در وسعتي به اندازه تاريخ حيات ايران قلمداد گرديده و سمبل شكوه و عظمت تمدن و فرهنگ ايران باستان بوده است. 

بناي تخت جمشيد را قصر شاهي جمشيد ،پادشاه اسطوره اي ايران باستان نيز      مي نامند. در شاهنامه فردوسي بزرگ از وي به نيكي ياد شده است. 

بر فراز تپه سنگي كوه رحمت در جلگه مرودشت در فاصله 45 كيلومتري شمال شرقي شهر شيراز ويرانه هاي به جامانده از كاخ تخت جمشيد نمايان است. 

بناي تخت جمشيد يكي از عظيم ترين ، باشكوه ترين و زيباترين مجموعه هاي تاريخي ايران و جهان است. اين بناي مجلل به فرمان داريوش اول ( در 520 ق.م. ) شكل گرفت. وي مي خواست پايتختي در كشور خويش احداث كند كه همتا نداشته باشد. به همين دليل جلگه وسيع مرودشت رادر مركز خاك " پارس " واقع شده بود و پيشينه تاريخي بس كهن داشت انتخاب كرد وبر دامنه صخره كوه رحمت بناي تخت جمشيد را بنيان نهاد .

تخت جمشيد نه شهر بود و نه دژ، جايگاه با شكوهي براي برگزاري مراسم بزرگي بود كه شاه ايران سران كشور و نمايندگان 28 كشور متبوع را در بارعام به حضور مي پذيرفت. 

تزيينات كاخ‌هاي هخامنشي

پارسيان با بهره‌گيري از سنت‌هاي معماري كاخ‌هاي ستون‌دار رايج در مناطق مرتفع مشرف بر ميان‌رودان و هنر ايوني‌ها (Ioni)، در تزيينات كاخ‌هاي خود از سنت‌هاي هنري كهن مردماني استفاده كرده‌اند كه در پي كشورگشايي‌هاي كوروش و داريوش به شاهنشاهي نوپاي پارس پيوسته بودند. ويژگي بارز اين سنت‌هاي هنري، پيچيدگي آن بود كه خود ريشه در آميزش هنري آن داشت. 

نوع فايل: word

سايز:203 KB 

تعداد صفحه:54 

 

خريد

برچسب ها : تحقيق تخت جمشيد , دانلود تحقيق تخت جمشيد , تحقيق تخت جمشيد , تخت جمشيد , پلكان بزرگ 2 , سردر بزرگ , آپادانه , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود تحقيق شهرستان تربيت جام

تحقيق شهرستان تربيت جام


برچسب ها : تحقيق شهرستان تربيت جام , دانلود تحقيق شهرستان تربيت جام , تحقيق شهرستان تربيت جام , تربيت جام , موقعيت جغرافيايي , پيشينه تربت جام , آب انبار لنگر , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله

تحقيق شهرستان تربيت جام

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 364 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 36

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 36 صفحه تهيه شده استشهرستان تربت جام واقع بر گستره جغرافيايي شرق خراسان قرار گرفته است مساحت تقريبي اين شهرستان 8184 كيلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دريا بطور متوسط 928 متر است

 

خريد

تحقيق شهرستان تربيت جام  

 

موقعيت جغرافيايي

سرآغاز شناخت جغرافيايي شهر،ارزيابي موقعيتي است كه شهر در محدوده ي جغرافيايي محلي و ناحيه اي مي تواند داشته باشد.بر همين اساس شهرستان تربت جام در شمال شرقي كشور ايران،شرق استان خراسان و در مسير جاده ي آسيايي ايران –افغانستان (بين 60 تا 631) طول شرقي و 34   57 تا 362 عرض شمالي واقع گرديده است.

حدود آن از شرق به رودخانه ي هرير رود (موز ايران وافغانستان – تركمنستان) از جنوب به شهرستان تايباد و از مغرب به شهرستان تربت حيدريه و از شمال به شهرستان سرخس و از شمال غرب به مشهد ختم مي شود.

دهانه ي ذوالفقار محل تلاقي مرز هاي ايران و افغانستان و تركمنستان در شرق شهرستان قرار دارد . مركز اين شهرستان شهر تربت جام است كه داراي مختصات جغرافيايي 6039 طول و 3514 عرض جغرافيايي در دهستان ميان جام و در فاصله ي 165 كيلومتري شهر مشهد و 966 كيلومتري تهران قرار دارد.

وسعت

شكل جغرافيايي شهرستان باعث گرديده كه جهات جغرافيايي آن زياد با هم تفاوت نداشته باشد به گونه اي كه فاصله ي شمالي ترين تا جنوبي ترين نقطه 6/166 كيلومتر و شرقي ترين تاغربي ترين نقطه 83/110 كيلومتر است.

آب و هوا

زمستان هاي سرد و تابستان هاي گرم و خشك و بارندگي منطقه ،تربت جام را داراي آب و هواي نيمه بياباني نموده است. تغييرات درجه حرارت معادل 4/14  و در ماه هاي مختلف متفاوت بوده ودر ايستگاه سينوپتيك تربت جام گرم ترين ماه هاي سال تير ومرداد و سرد ترين ماه ها دي و بهمن به ترتيب با معدل حرارت 7/26  ،  8/25  ،  2/3  ، 5/4  درجه سانتي گراد به ثبت رسيده است.

موقعيت جغرافيايي و پيشينه تربت جام

تربت جام ، كهن دريا عرفان، واقع در شمال شرقي گستره پهناور ايران زمين به مانند شهرها و مناطق ديگر آن با حوادث و فراز و نشيب هاي تاريخي و روند شكل تدريجي مواجه بوده است. دوراني كه اين شهر، روستايي كوچك به نام معدآباد ناميده مي شد و رونق چنداني نداشت ، مردي بيدار دل به نام احمد در سكوت آرام كوهسار بزد با رياضات شائقه خود را براي امري مهم آماده مي ساخت. پس از كسب اجازه ارشاد، پاي به معدآباد نهاد.

موقعيت و حدود شهرستان تربت جام:

شهرستان تربت جام واقع بر گستره جغرافيايي شرق خراسان قرار گرفته است. مساحت تقريبي اين شهرستان 8184 كيلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دريا بطور متوسط 928 متر است . 

محصولات عمده كشاورزي اين ناحيه را بيشتر گندم، چغندر قند، جو ، پنبه، خربزه،غلات،زيره و انواع ميوه تشكيل مي دهد.

تربت جام در بستر تاريخ:

اين ناحيه در تمامي ادوار همواره از رونق و اهميت خاصي برخوردار بوده است.همچنين براساس مطالعات باستان شناسي در كرانه هاي «جام رود» زيستگاههاي انساني مهم از دوران ما قبل تاريخ در آن شناسايي شده است در طي دوران تاريخي نيز اين منطقه شاهد جنگلها و تهاجمات بيشماري بوده است. جام تا قرن هفتم هجري يكي از توابع شهر نيشابور بزرگ قديم بوده است .حاكم نشين جام در سابق الايام پوژگان( پوچگان ، بوزگان ، بوزجان) نام داشته وظاهرا اوج رونق جام به مركزيت آن قرن چهارم هجري بوده تا جائي كه يكصد و هشتاد دهكده داشته است. جام كه در سده هاي نخستين هجري بصورت زام در متون كهن وارد شده است به سال 28 يا29 هجري.قمري به تصرف سپاه اسلام درآمد . از رويدادهاي بسيار مهم اين ناحيه در سده هاي پنجم و ششم هجري قمري عزيمت شيخ احمد به(معد آباد)بود. مقارن با حملات مغول جام نيز به تصرف آنها درآمد. پس ازآن ناحيه جام دستخدش حوادث تاريخي گرديد.و به حرمت مدفن او بود كه اين شهر پذيراي مريدان و شيفتگانش گرديد.

آب انبار لنگر :

اين بنا در فاصله دويست متري غرب مزار شاه قاسم انوار ،‌واقع در روستاي لنگر و 24 كيلومتري غرب تربت جام ، قرار گرفته و ظاهراً همزمان با بناي آرامگاه در دوره تيموري ساخته شده است . آب انبار لنگر بناي آجري بزرگي به عرض 18 و طول 24 و عمق آبگير 6 متر است . ارتفاع پوشش گنبدي آن انبار از كف زمين نيز به 9 متر مي‌رسد. اين منبع حدود 132 متر مساحت دارد و تقريباً 2000 متر مكعب آب را در خود جاي مي‌دهد. در جانب شمالي و جنوبي بنا دو غرفه آجري ساخته شده كه در يكي از آنها پلكان آجري براي دسترس به آب قرار دارد . پله‌ها در عمق منبع و داخل آب ادامه پيدا مي‌كند تا هر قدر سطح آب پايين رود ، بتوان به آن دست يافت . غرفه ديگري كه كوچكتر و تقريباً قرينه غرفه پلكان دار است ،‌براي استحكام پشت بند پوشش بنا ، ساخته شده است. احتمال دارد اين بنا از ساخته‌هاي اميرعلي شيرنوايي ، وزير دانشمند و خير سلطان حسين بايقرا باشد.

نوع فايل: word

سايز:364 KB 

تعداد صفحه:36 

 

خريد

برچسب ها : تحقيق شهرستان تربيت جام , دانلود تحقيق شهرستان تربيت جام , تحقيق شهرستان تربيت جام , تربيت جام , موقعيت جغرافيايي , پيشينه تربت جام , آب انبار لنگر , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود فرهنگ عامه نيشابور

فرهنگ عامه نيشابور


برچسب ها : فرهنگ عامه نيشابور , دانلود فرهنگ عامه نيشابور , فرهنگ عامه نيشابور , نيشابور , آثار باستاني و تفريحي نيشابور , آداب و رسوم مردم نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

فرهنگ عامه نيشابور

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 19 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 16

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 16 صفحه تهيه شده استفرهنگ عامه‌ي هر منطقه، هر قوم، هر شهر بيان كننده‌ي آرمان‌ها، انديشه‌ها و تجربه‌هاي ارزنده‌اي است كه نسل ديروز را به امروز پيوند مي‌دهد و ارزش‌ها، هنجارها، سنت‌ها و حكمت‌هاي زندگي را به نسل‌هاي بعد منتقل مي‌كند

 

خريد

فرهنگ عامه نيشابور  


مقدمه

فرهنگ عامه‌ي هر منطقه، هر قوم، هر شهر بيان كننده‌ي آرمان‌ها، انديشه‌ها و تجربه‌هاي ارزنده‌اي است كه نسل ديروز را به امروز پيوند مي‌دهد و ارزش‌ها، هنجارها، سنت‌ها و حكمت‌هاي زندگي را به نسل‌هاي بعد منتقل مي‌كند. اين سنت‌ها و انگاره‌هاي اجتماعي به زندگي مردم، معني و مفهوم مي‌بخشد و آنها را به ادامه‌ي زندگي دلگرم مي‌كند. پيداست كه اگر اين وابستگي‌ها از آنها گرفته شود، كار و تلاش و اميد و آرزو به بن‌بست مي‌رسد. پيوند مداوم بين نسل‌ها از رهگذر فرهنگ عامه، باعث پويايي انديشه، ابتكار و خلاقيت و توسعه‌ي فرهنگي در جامعه‌ي انساني مي‌گردد. مگر نه اينكه هر بنايي را بر مبنايي بايد ساخت و بي‌جا نگفته اند كه «ملتي كه گذشته‌اش را نشناسد، آينده‌اش را نمي‌تواند بسازد».

وجه تسميه نيشابور

«نيشابور» شهري است در قلب خراسان، ساختن نيشابور را به شاپور اول ساساني نسبت 

مي دهند و اسم شهر را به معني «نهاده نيك شاپور» مي دانند.

«ابرشهر» نام قديم نيشابور است، احتمال دارد كه اين نام در اصل شهر آپارناك يا آپارني و جايگاه يكي از سه قبيله مهم پارت بوده باشد كه شاهنشاهي نيرومند اشكاني را بنياد كردند.

بد نيست بدانيد كه:

1- زرتشت يكي از سه آتشكده ي معروف ايران را به نام مهربرزين در كوه هاي نيشابور ساخت.

2- در زمان ساسانيان نيشابور بعد از تيسفون پايتخت دوم امپراطوري بوده است.

3- نيشابور تاكنون سه زلزله ي ويرانگر و دو بار حمله ي مغولان را از سر گذرانده است.

4- اهل خراسان هر شهري را به چيزي نسبت مي دهند. اهل نيشابور را به يك بار گفتن.

آثار باستاني و تفريحي نيشابور

1- آتشكده ي برزين مهر كه در عهد ساساني در ناحيه ي ريوند نيشابور قرار داشته است.

2- محوطه ي باستاني شهر كهن نيشابور با وسعت بيش از 3500 هكتار كه مجموعه هاي آرامگاه عطار، آرامگاه كمال الملك، مقبره ي سعيد بن سلام مغربي، آرامگاه فضل بن شاذان، مقبره ي مشاهير و مقبره ي يغما شاعر خشتمال نيشابوري در آن واقع است.

3- محوطه ي باستاني شادياخ كه در قرن سوم به مدت 60 سال مقرّ طاهريان بوده است و مسجد عقيل در اين محل قرار داشت كه در آن كتابخانه اي نيز مشتمل بر 5000 جلد كتاب از انواع علوم وجود داشت كه توسط غزها به آتش كشيده شد.

برخي از آداب و رسوم مردم نيشابور 

عروسي؛ عروسي معمولا دو شبانه روز به طول مي انجامد. روز اول پدر داماد و اقوام و فاميل را به خانه ي خويش دعوت مي نمايد و داماد نيز بر تختي كنار مجلس مي نشيند و هر يك از مدعوين پول يا گوسفند به داماد هديه مي كند. روز بعد زن سلماني سر و صورت عروس را آرايش مي نمايد. لباس هاي داماد رااز خانه ي عروس و لباسهاي عروس را از خانه ي داماد با ساز و دهل به حمام مي برند و آنها را با لباس هاي نو به خانه بر مي گردانند. 

نوع فايل: word

سايز:19.6 KB 

تعداد صفحه:16 

 

خريد

برچسب ها : فرهنگ عامه نيشابور , دانلود فرهنگ عامه نيشابور , فرهنگ عامه نيشابور , نيشابور , آثار باستاني و تفريحي نيشابور , آداب و رسوم مردم نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود اكوسيستم نيشابور

اكوسيستم نيشابور

اكوسيستم نيشابور

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 256 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 38

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 38 صفحه تهيه شده استنيشابور» شهري است در قلب خراسان، ساختن نيشابور را به شاپور اول ساساني نسبت مي دهند و اسم شهر را به معني «نهاده نيك شاپور» مي دانند

خريد

اكوسيستم نيشابور  

 

اين نام بسيار كهن است و در اصل به معني خاور (شرق) زمين است. 

در اوائل قرون وسطي نام خراسان به طور كلي به تمام ايالات اسلامي كه در سمت شرق كويرلوت تا كوههاي هند واقع بودند، اطلاق مي‌گرديد. به اين ترتيب تمام بلاد ماوراءالنهر را در شمال شرقي شامل مي‌شد. حدود خارجي خراسان آن دوره در آسياي مركزي بيابان چين و يا مي رود در سمت هند، جبال هندوكش بود، ولي بعدها اين حدود هم دقيقتر و هم كوچكتر گرديد. 

حدود خراسان اصلي در دوران اسلامي و بعد از آن از شمال به رود جيحون محدود گشت ولي همچنان تمام ارتفاعات اطراف هرات را دارا بود. 

ايالت خراسان كه در دوره خلفاي دوم و سوم به تصرف مسلمانان در آمد، از سوي اعراب به چهار قسمت تقسيم گرديد كه در قرون وسطي شناخته شده بودند: نيشابور، مرو، هرات و بلخ. 

بدها قسمتهايي از ماوراء نهر نيز جزو خراسان محسوب گرديد مانند سمرقند. اين شهرها هر يك كانوني هم در رشد و پيشرفت علوم و در قرون اولية اسلامي مهد دانشمندان بزرگي بودند. 

موقعيت جغرافيايي استان خراسان 

استان خراسان با مساحتي معادل 313335 كيلومتر مربع، وسيع‌ترين استان كشوراست و در حدود يك پنجم مساحت ايران را تشكيل مي‌دهد. اين استان از شمال و شمال شرق به جمهوري تركمنستان، از شرق به كشور افغانستان، از جنوب به استان سيستان و بلوچستان و از غرب و شمال غربي به استان يزد، اصفهان، سمنان و گلستان محدود مي‌باشد. بر اساس آخرين تقسيمات كشوري استان خراسان داراي 23 شهرستان، 54 شهر، 24 بخش و 224 دهستان و 7996 آبادي داراي سكنه است. 

نيشابور

نيشابور» شهري است در قلب خراسان، ساختن نيشابور را به شاپور اول ساساني نسبت مي دهند و اسم شهر را به معني «نهاده نيك شاپور» مي دانند.

«ابرشهر» نام قديم نيشابور است، احتمال دارد كه اين نام در اصل شهر آپارناك يا آپارني و جايگاه يكي از سه قبيله مهم پارت بوده باشد كه شاهنشاهي نيرومند اشكاني را بنياد كردند.

آثار تاريخي نيشابور: 

در نيشابور كنوني سه بناي مهم وجود دارد: آرامگاه خيام، عطار و امامزاده محروق. 

بناي قبر اين امامزاده از آثار قرن هشتم هجري است و معماري بسيار زيبايي دارد. 

وضعيت جغرافيايي نيشابور: 

نيشابور از شهرهاي استان خراسان است؛ در شمال اين شهر كوههاي بينالود، در غرب آن سبزوار، در شرق آن مشهد و در جنوبش كاشمر قرار دارد. 

فاصله آن تا تهران 776 كيلومتر و تا مشهد 137 كيلومتر است و از سطح دريا 1250 متر ارتفاع دارد. 

نوع فايل: word

سايز:256 KB 

تعداد صفحه:38 

 

خريد

برچسب ها : اكوسيستم نيشابور , دانلود اكوسيستم نيشابور , اكوسيستم نيشابور , موقعيت جغرافيايي , آثار تاريخي نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۱۱ توسط:novinfile :

دانلود تحقيق نيشابور شناسي

تحقيق نيشابور شناسي

تحقيق نيشابور شناسي

دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 97 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 33

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 33 صفحه تهيه شده استقديمترين سندى كه از نيشابور ياد مى‏كند اوستا است كه با واژه «رئونت‏» به معنى جلال و شكوه از آن نام مى‏برد احتمالا اين واژه بعدها به كلمه ريوند تبديل شده كه اكنون نام دهستانى از توابع نيشابور است

 

خريد

تحقيق نيشابور شناسي 

 

شهرستان نيشابور به مركزيت ‏شهر نيشابور، 9308  (1) كيلومتر مربع وسعت دارد و جمعيت آن طبق سرشمارى سال 1370 هـ . ش، ‏287/399 نفر است. تراكم نسبى جمعيت اين شهرستان حدود 42 نفر در كيلومتر مربع مى‏باشد. 632 آبادى مسكون دارد و در قسمت مركزى استان خراسان واقع شده است. (2) 

اين شهرستان با مختصات رياضى طبق نقشه زير با طول جغرافيايى بين 58 تا 59 درجه و عرض جغرافيايى بين 35 تا 37 درجه، محدود است از شمال به شهرستانهاى چناران و قوچان، از جنوب به شهرستانهاى كاشمر و تربت‏حيدريه، از مشرق به شهرستان مشهد و از مغرب به شهرستانهاى اسفراين و سبزوار. (3) 

اين شهرستان داراى پنج ‏بخش است‏ به نامهاي: 

تحت جلگه به مركزيت ‏بزغان و دهستانهاى تحت‏جلگه، طاغنكوه، فيروزه. 

زبرخان به مركزيت قدمگاه و دهستانهاى اردوغش، اسحاق‏آباد، زبرخان. 

سرولايت‏به مركزيت چكنه و دهستانهاى بينالود، سرولايت. 

ميان جلگه به مركزيت عشق‏آباد و دهستانهاى غزالى، عشق‏آباد، بلهيرات. 

مركزى به مركزيت‏شهر نيشابور و دهستانهاى دربقاضى، ريوند، فضل، مازول. (4) 

دشت نيشابور در دامنه كوه بينالود قرار دارد، اين رشته كوه در دنباله رشته كوه البرز در جهت ‏شمال‏غربى و جنوب‏شرقى كشيده شده است. مرتفع‏ترين قله اين رشته كوه با 3400 متر در شمال نيشابور قرار دارد كه در همان حال بلندترين قله خراسان به‏شمار مى‏آيد. 

دشت مرتفع نيشابور محصور بين كوههاى بينالود و كوه‏سرخ، فلات ايران را به دشتهاى آسياى مركزى مرتبط مى‏سازد و اين مسير در طى قرنهاى متمادى همواره يكى از مهمترين شاهراه ها بوده و جهت مسافرت و حمل و نقل و نيز لشكركشى‏ها مورد استفاده بوده است. متاسفانه طوايف مهاجم نيز از اين شاهراه به منظور يورشهاى ددمنشانه خود بهره برده‏اند.

نيشابور در دوران پيش از اسلام 

گفتار فردوسى، قدمت نيشابور را به دورانهاى باستان مى‏برد و شعر وى گواه بر وجود اين شهر در اساطير ملى ايران است. درباره به سلطنت رسيدن كيكاوس مى‏گويد: بيامد سوى پارس كاووس كى

جهانى به شادى نو افكند پى

فرستاد هر سو يكى پهلوان

جهان‏دار و بيدار و روشن‏روان

به مرو و نشابور و بلخ و هرى

فرستاد هر سو يكى لشكرى

نيشابور پس از اسلام 

بنا به نوشته مورخان و جغرافي دانان عرب‏زبان مانند ابن‏رسته، مقدسى، اصطخرى، ابن‏حوقل و ياقوت حموى، شهر نيشابور، يك فرسنگ در يك فرسنگ بوده و بازار و ميادين و دكاكين و كاروانسراهاى بسيار داشته است كه از لحاظ اقتصادى «انبارگاه مال‏التجاره فارس و كرمان و هند يعنى ولايات جنوبى و همچنين رى و جرجان و خوارزم‏» بوده است. در اين دوره يعنى در قرون وسطى ايالت‏خراسان به چهار قسمت‏يعنى چهار ربع تقسيم مى‏گرديده و هر ربعى به مركزيت‏ يكى از چهار شهر بزرگ نيشابور، مرو، هرات و بلخ خوانده مى‏شده و در زمانهاى مختلف يكى از اين شهرها مركزيت تمام خراسان بزرگ را به عهده داشته 

ورود اسلام به نيشابور 

در سال‏17 يا23 هجرى، عمربن خطاب خليفه دوم احنف‏بن قيس را براى فتح خراسان فرستاد و پس از آن در سال 32 هجرى عثمان بن عفان خليفه سوم عبدالله بن عامر را به خراسان گسيل داشت و چنان كه حاكم نيشابورى مى‏نويسد: «در زمان خلافت عثمان كنارنگ مجوس كه والى خراسان بود به عبدالله عامر نامه نوشت و او را از مرگ يزدگرد پادشاه ساسانى آگاه ساخت و به خراسان دعوت نمود. 

نوع فايل: word

سايز:97.0 KB 

تعداد صفحه:33

 

خريد

برچسب ها : تحقيق نيشابور شناسي , دانلود تحقيق نيشابور شناسي , تحقيق نيشابور شناسي , نيشابور شناسي , نيشابور پيش از اسلام , ورود اسلام به نيشابور , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۱۰ توسط:novinfile :

تحقيق روستاي بوژان

تحقيق روستاي بوژان


برچسب ها : تحقيق روستاي بوژان , دانلود روستاي بوژان , روستاي بوژان , تحقيق , موقعيت جغرافيايي روستا , سوابق تاريخي , نماي طبيعي روستا , مكانهاي ديديني بوژان , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,

تحقيق روستاي بوژان
دسته: جغرافيا
فرمت فايل: doc
حجم فايل: 635 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 60

اين تحقيق با فرمت ورد ، قابل ويرايش ، كه در 60 صفحه تهيه شده استبوژان يكي از قراء خيلي تاريخي و قديمي شهرستان نيشابور است كيفيت منطقه اي آن حاكي از تمام آن است آنجا كه سبزه هاي مخملي زيبا دامنه كوهها را ميآرايد آب رودخانه غرش كنان راه پر پيچ و خمي را در پيش مي گيرد

 

خريد

تحقيق روستاي بوژان   


فهرست مطالب 

مقدمه 1

بخش اول – موقعيت جغرافيايي روستا

موقعيت جغرافيايي روستا 2

سوابق تاريخي 2

نماي طبيعي و جغرافيايي روستا 5

مكانهاي ديديني 6

بخش دوم – وضعيت مصالح ساختماني

وضعيت مصالح ساختماني 7

ساختار و آرايش داخل منازل 7

بهداشت روستا 8

بخش سوم - جمعيت

جمعيت 9

اقتصاد روستا 9

آب و آبياري 11

منبع تامين آب 12

صنايع دستي 12

بخش چهارم- تأسيسات

شوراي اسلامي 13

بسيج 13

اهداف بسيج 14

مخابرات 14

محلهاي تقويت شبكه هاي تلويزيوني 14

خانه بهداشت 15

مراكز آموزش 15

آب رساني 15

برق رساني 16

مساجد و حسينيه ها 16

واحدهاي تجاري 17

شركت تعاوني 17

حمام 18

نانوايي 18

قصابي 18

بخش پنجم  - خانواده وازدواج

خانواده و ازدواج 19

شيوه همسرگزيني 19

طلاق و ازدواج موقت 21

طايفه هاي اصلي روستاي بوژان 22

بخش ششم- قشر بندي

قشربندي 23

اختلاف و درگيري 24

اختلافات طايفه اي 25

درگيري طايفه اي 26

اختلاف روستا با روستاي ديگر 27

گسترش فرهنگ اسلامي 27

بخش هفتم – اوقات فراغت مردم روستا

اوقات فراغت مردم روستا 28

بازيها و سرگرميها 30

ورزش 32

راديو ، تلويزيون و روزنامه 33

بخش هشتم –آداب ورسوم و عقايد مردم روستا

آداب و رسوم و عقايد مردم روستا 34

شمه اي از فرهنگ عامه مردم روستاي بوژان 34

مجالس جشن و شادي 37

مراسم عروسي 38

مجالس سوگواري 40

ضرب المثلها 42

پيوست 43

منابع و مأخذ 44

غلط نامه 45

مقدمه : 

بوژان يكي از قراء خيلي تاريخي و قديمي شهرستان نيشابور است كيفيت منطقه اي آن حاكي از تمام آن است . آنجا كه سبزه هاي مخملي زيبا دامنه كوهها را ميآرايد . آب رودخانه غرش كنان راه پر پيچ و خمي را در پيش مي گيرد . در اين طبيعت زيبا بغير از روح زيبايي چيز ديگر مشاهده نمي شود . چه خوب است كه بنشينيم و مظاهر جمال طبيعت را از نزديك مشاهده كنيم . آنگاه پس از آنكه روح را از آن همه زيبائي سيراب نموديم سر بسوي آسمانها برداشته خداي بزرگ را بيش از هميشه ستايش كنيم . روستاي بوژان با آن طبيعت زيبايي كه دارد هر نقطه آن ديدني است . داراي چشمه هاي فراواني با دختان زيبا منطقه اي با سوابق تاريخي بسيار و مكانها ديدني و مفرح سوابق تاريخي بيانگر اين است كه اهالي قديم بوژان از بزرگان و افراد سر شناس آن بوژان را خراب كرد و فقط مختصري از آبادي در گوشه و كناره باقي مانده است . 

بخش اول

موقعيت جغرافيايي روستا

از جمله روستاهاي نيشابور در خراسان رضوي بوژان است كه جزءِ دهستان فضل بخش مركزي شهرستان نيشابور كه در شمال شرقي شهرستان در ميان دره اي به همان نام واقع شده است كه از سمت شمال به دولت آباد و گلمكان از شرق به زشك، خرو، سوقند و از طرف غرب به ميرآباد صومعه، برف ريز، درخت جوز و از طرف جنوب و جنوب غربي به حصار، بوژآباد، دربهشت، اردوگاه شهيد رجايي معروف به باغ رود متصل است كه از جاده اصلي 12 كيلومتر و از شهر نيشابور حدود 20 كيلومتر فاصله دارد. كه در حال حاضر داراي جاده آسفالت با عرض كم و نامرغوب مي باشد.

سوابق تاريخي

بوژان از قراءِ خيلي تاريخي و قديمي نيشابور مي باشد. بوژ به معناي مرغزار است و بوژان جمع بوژ مي باشد. به واسطه آب فراواني كه دارد داراي تنگه هاي زيادي در دامنه ي كوه ها كه منتهي مي شود به يك دره ي بزرگ به نام دره ي بوژان از طبيعت بسيار زيبايي با چشم انداز خاصي روبرو مي باشد در عصر عظمت نيشابور فوق العاده مهم و محل سكونت افراد و بزرگان بوده است

مكانهاي ديديني 

روستاي بوژان همانطور كه قبلا توضيح داديم بخاطرطبيعت زيبا و داراي نقاط ديدني و جذاب زيادي مي  باشد .

چشمه سارهاي متعدد كوچك و بزرگ دارد كه هركدام با تعداد انبوهي از درختان منظره اي زيبا و قابل توجه را  بوجود آورده است كه اين چشمه عبارتند از: چشمه اولنگ ، چشمه آسيا ب ، چشمه لوش آب ، چشمه كلاغ چينگ ، چشمه شكر آب ، چشمه بي در ، چشمه آب محمودٌ ، چشمه گوري دره ، چشمه باغ ملا ، چشمه ار مرز ، چشمه دراز آب ، چشمه اويشك ، چشمه مرغزاردره ،سفيد رود ، درخت سيب.

آرامگاه امام زاده سليم در شرق روستا قرار گرفته هم زيارت گاه و هم بخاطر مناظر زيباي آن مردم به عنوان تفريح هم به آنجا مي روند .

نوع فايل: word

سايز:635 KB 

تعداد صفحه:60 

 

خريد

برچسب ها : تحقيق روستاي بوژان , دانلود روستاي بوژان , روستاي بوژان , تحقيق , موقعيت جغرافيايي روستا , سوابق تاريخي , نماي طبيعي روستا , مكانهاي ديديني بوژان , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پايان نامه , دانلود پروژه


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/20 ساعت: ۱۰ توسط:novinfile :

دانلود فايل بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل

بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل

هدف از تحقيق حاضر بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متاهل دانشگاه آزاد اسلامي واحد ابهر كه فرضيه هاي عنوان شده عبارت بودند از

دانلود بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل

هوش هيجاني  رضايت زناشويي  دانشجويان متأهل رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل دانلود مقاله رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل دانلود تحقيق رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل دانلود پروژه رابطه بين هوش
دسته بندي روان شناسي
فرمت فايل doc
حجم فايل 75 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 90

بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل


چكيده:
هدف از تحقيق حاضر بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متاهل دانشگاه آزاد اسلامي واحد ابهر كه فرضيه هاي عنوان شده عبارت بودند از :
1-   بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي دانشجويان متاهل رابطه معنا داري وجود دارد .
2-   بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي دانشجويان متاهل زن رابطه وجود دارد .
3-   بين هوش هيجاني و رضاي زناشويي دانشجويان متاهل مرد رابطه معني دار وجود دارد.
جامعه مورد مطالعه عبارت بودند از دانشجويان متاهل كه 80 نفر به عنوان نمونه انتخاب گرديده و آزمون هوش هيجاني بار و رضايت زناشويي اينريچ بر روي آنها اجرا گرديده كه جهت آزمون فرضيه هاي تحقيق از روش همبستگي پيرسون استفاده گرديده كه نتايج نشان داد كه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي دانشجويان رابطه معني داري وجود دارد.

 

فهرست مطالب:
چكيده
فصل اول: كليات تحقيق ..................................................................................................1
مقدمه ...............................................................................................................................2
بيان مسئله .........................................................................................................................4
اهميت و ضرورت تحقيق .................................................................................................5
هدف كلي تحقيق ...........................................................................................................6
اهداف جزئي ..................................................................................................................6
فرضيه هاي تحقيق ...........................................................................................................6
واژه ها و متغيرهاي تحقيق ................................................................................................6
تعاريف عملياتي و نظري .................................................................................................7

فصل دوم: پيشينه و ادبيات تحقيق......................................................................................8
پيشينه نظري – رضايت زناشويي .................................................................................... 9
ناخشنودي و طلاق در خانواده و علل آن ......................................................................12
دوازده باور و انتظار مخرب ..........................................................................................14
تاريخچه هوش هيجاني ................................................................................................19
ظهور و مفهوم هوش هيجاني ...................................................................................... 20
دو رويكرد در تعريف هوش هيجاني ...........................................................................27
هوش غير شناختي .......................................................................................................29
دانستنيهاي هوش هيجاني ............................................................................................31
مولفه هاي هوش هيجاني ............................................................................................35
عوامل هوش هيجاني .................................................................................................36
سنجش براي هوش هيجاني .......................................................................................38
جايگاه هيجانات .......................................................................................................40
مقياسهاي مبتني بر روشها و رويكردهاي اندازه گيري .................................................44
نقش هوش عاطفي در تفكر و رفتار انسان ..................................................................54
نظري گلمن .............................................................................................................59
نظريه باران ...............................................................................................................60
نظريه كامپوس و گرمويان .........................................................................................61
الگوي رابطه اي هيجان در خارج و داخل كشور ..............................................................61
تحقيقات انجام شده در خارج و داخل كشور ...................................................................64

فصل سوم: روش شناسي پژوهش ..................................................................................66
روش تحقيق ...................................................................................................................67
جامعه مورد مطالعه ..........................................................................................................67
نمونه و روش نمونه گيري ...............................................................................................67
ابزار و اندازه گيري .........................................................................................................67
اعتبار و رواتي .................................................................................................................68
روش اجراي تحقيق ........................................................................................................70
روش آماري و تجربه و عامل داده ها ..............................................................................70

فصل چهارم: يافته ها وتجربه و تحليل داده ها .............................................................. 71
جدول 1-4...................................................................................................................72
تحليل داده ها ...............................................................................................................73
جدول 2-4...................................................................................................................74
جدول 3-4...................................................................................................................75
جدول 4-4...................................................................................................................76
جدول 5-4...................................................................................................................77
جدول 6-4...................................................................................................................78

فصل پنجم: بحث و نتيجه گيري .................................................................................79
خلاصه يافته ها و نتيجه گيري ...................................................................................... 80
محدوديت ها ..............................................................................................................81
پيشنهادات ..................................................................................................................82
فهرست منابع و سايت ها ..............................................................................................84     

آزمون هوش هيجاني ( 20 سئوالي )
پرسشنامه رضايت زناشويي ENRICH
پاسخنامه


دانلود بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل

برچسب ها : بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل , هوش هيجاني , رضايت زناشويي , دانشجويان متأهل , رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل , بررسي رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل , دانلود مقاله رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل , دانلود تحقيق رابطه بين هوش هيجاني و رضايت زناشويي در بين دانشجويان متأهل ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/5 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود بررسي تطبيقي مجازات­هاي جايگزين حبس در نظام­هاي حقوقي ايران و آمريكا

بررسي تطبيقي مجازات­هاي جايگزين حبس در نظام­هاي حقوقي ايران و آمريكا

با اثبات نا موفق بودن زندان در بازپروري مجرمين ، مجازات هاي جايگزين حبس مطرح شدند اين مجازات ها با هدف رفع مشكلات عديده زندانها ، كمك به اصلاح بهتر مجرمين و كاهش جمعيّت زندانها ، به اشكال مختلفي همچون حبس خانگي، پادگان هاي آموزشي و درماني، تعليق مجازات ، تعويق صدور حكم، مجازات هاي مالي، خدمات عام المنفعه ، محروميّت از حقوق اجتماعي و اجبار به اقامت

دانلود بررسي تطبيقي مجازات­هاي جايگزين حبس در نظام­هاي حقوقي ايران و آمريكا

جايگزين حبس  زندان  مجرم تكرار جرم  اصلاح باز پروري دانلود پايانامه كارشناسي ارشد رشته حقوق پروژه پايانامه تحقيق مقاله پژوهش دانلود پايانامه دانلود پژوهش دانلود پروژه دانلود مقاله دانلودپايان نامه براي دريافت درجه كارشناسي ارشد (MA  ) دانلود پايانامه رشته حقوق جزا و جرم شناسي
دسته بندي فقه و حقوق اسلامي
فرمت فايل doc
حجم فايل 471 كيلو بايت
تعداد صفحات فايل 185

بررسي تطبيقي مجازات­هاي جايگزين حبس در نظام­هاي حقوقي ايران و آمريكا

 

اين پايانامه داراي  185صفحه و در قالب ورد و قابل ويرايش مي باشد كه بخشي از متن و فهرست آن را در ادامه براي مشاهده قرار داده ايم

دانشكده حقوق

پايان نامه براي دريافت درجه كارشناسي ارشد (M.A  )

گرايش : حقوق جزا و جرم شناسي

 

چكيده :

با اثبات نا موفق بودن زندان در بازپروري مجرمين ، مجازات هاي جايگزين حبس مطرح شدند. اين مجازات ها با هدف رفع مشكلات عديده زندانها ، كمك به اصلاح بهتر مجرمين و كاهش جمعيّت زندانها ، به اشكال مختلفي همچون حبس خانگي، پادگان هاي آموزشي و درماني، تعليق مجازات ، تعويق صدور حكم، مجازات هاي مالي، خدمات عام المنفعه ، محروميّت از حقوق اجتماعي و اجبار به اقامت يا منع اقامت در محلّي خاص وارد نظام حقوقي كشورها شدند.

اين شيوه هاي تربيتي با كمك به باز پروري سريعتر مجرمين موجب تسهيل فرآيند بازاجتماعي شدن آنها مي شوند، با ايجاد امكان بودن فرد مجرم در كنار خانواده خود از فروپاشي خانواده ها و سوق پيدا كردن آنها به سمت ارتكاب جرم جلوگيري مي نمايد و  با كاهش نرخ تكرار جرم ،امنيّت را افزايش داده و از فشار مالي بر دوش دولت نيز مي كاهد. اجراي اين مجازات ها نيازمند ايجاد زير ساخت ها و منابع مالي است. از آنجايي كه كشور آمريكا در زمينه بهره گيري از مجازات هاي جانشين  نسبت به ايران پيشينه بيشتري دارد زير ساخت هاي بيشتري هم در اين كشور وجود دارد امّا آمار بالاي زندانيان و نرخ تكرار جرم نشان از راه داراز آنها در رسيدن به اهدافشان دارد. در ايران هم  نياز است تا تدابير بهتر و بيشتري انديشيده شود تا هر چه بيشتر از منافع مجازات هاي جايگزين سود بريم.

واژگان كليدي

جايگزين حبس- زندان - مجرم- تكرار جرم- اصلاح – باز پروري

مقدمه

 مثله كردن ، سوزاندن ، پرت كردن از كوه ،  مجبور كردن فرد به خوردن سرب داغ ، مسموم كردن با بدترين نوع سم ها ، زنده به گور كردن و دهها يا شايد صدها شكل نا خوشايند و غير انساني ديگر همگي از اشكال گوناگون برخورد با بزهكاران در طول ساليان متمادي زندگي بشر بر روي اين كره خاكي بوده است.از همان آغاز حيات انسانها، جرم نيز بوده است و بي شك نياز به مجازات مجرم نيز احساس مي شده است. در ابتدا دوره اي قرار دارد كه آن را  دوره انتقام شخصي مي دانيم كه هدف همگي تنها گرفتن انتقام از فرد به واسطه ارتكاب عمل نا خوشايند براي جامعه ، بودند. در اينجا صرف تنبيه ملاك بوده و تربيت مجدد جايي در سياست حقوقي آن دوران ها نداشته است . تنبيه هايي كه بر آمجرمين اعمال مي شد گاهي به فجيع ترين وضع ممكن بوده و در اين راه از هيچ خشونتي فرو گذار نمي شده است. كم كم و با گذشت زمان اين واقعيّت كه نياز به اصلاح فرد خطاكار و كمك به او جهت بازيابي مسير صحيح از ناثواب بسيار مهم و حتّي پر اهميّت تر از ساير اهداف مجازات ها است ، سبب ايجاد تحوّلي عظيم در ساختار و شكل مجازات ها شد. سعي شد تا مجازات ها را ملايم تر وانساني تر كنند و بجز تبيه مجرم اهدافي چون اصلاح و باز اجتماعي شدن او و در كنارش ارعاب و پيشگيري از جرم توسط ساير افراد جامعه هم مورد توجّه قرار گيرد.

)طرح موضوع و بيان مسئله

 امروزه حبس تبديل به يكي از انواع رايج مجازات ها شده است كه در تمامي كشورها نسبت به جرايم متعددي اعمال مي شود. اما با اگذشت مدت زماني طولاني از اعمال اين مجازات بر روي كثيري از مجرمان ، ثابت شده است كه اين شيوه ديگر مفيد و مناسب نيست و بايد از روش هاي ديگري استفاده نمود .سوالي كه پيش مي آيد و مبناي اصلي اين تحقيق را هم شامل مي شود اين است كه چه روش هاي ديگري را بايد جانشين زندان كرد تا بتوانيم به اهداف مورد نظرمان از مجازات ها دست يابيم.

كشور آمريكا كه همواره به عنوان يكي از ممالك با جمعيت بالاي زنداني شناخته مي شود مدت ها است كه به دنبال روش هايي مناسب بر دستيابي به اهداف مجازات ها است و مطالعات بسياري نيز در اين زمينه در اين كشور انجام گرفته و تجربيات زيادي حاصل شده است. بدين سبب بهتر است تا با بررسي مطالعات و استفاده از تجربيات آنها و بررسي قانون فدرال اين كشور به اطلاعات مفيدي دست يابيم و به اين ترتيب ديگر نيازي به طي مسير پيش رفته شده توسط آنها نداشته باشيم و بتوانيم از منافع و آثار مثبت مجازات هاي جايگزين حبس نهايت استفاده را بنماييم.

2) اهميت موضوع تحقيق و انگيزه انتخاب آن

 اصلاح واقعي مجرمين وجلوگيري از ارتكاب مجدد جرم و تبديل مجرمين حتّي مجرمين اتفاقي و يا داراي حداقل ميزان خطرناكي به مجرمين حرفه اي و به عادت از اهميّت بسيار والايي برخوردار است و سيستم هاي حقوقي در تمام دنيا به دنبال نيل به اين هدف مهم هستند، مجازات هاي جايگزين حبس كه شامل اشكال مختلفي مي باشند از راهكارهاي پيش گرفته دراكثر ممالك به حساب
مي آيند اما بايد ديد آيا اين مجازات ها موثر و با ارزش هستند و بايد آنها را اعمال كرد يا خير.

 با توجه به تغيير قانون  مجازات اسلامي و ارائه راهكارهاي جديد در ماده 64 قانون مجازات اسلامي، اين انگيزه ايجاد شد تا بررسي هاي جديدي با در نظر گرفتن اين رويكرد انجام گردد تا شايد راهگشا باشد.

3) اهداف تحقيق

 اهداف ما در اين تحقيق اين است كه اولا نظام مجازات هاي جايگزين حبس را بررسي نموده و به ارائه تعريف، بيان تاريخچه و سير تحولي آن بپردازيم.

ثانياً با بررّسي جزء به جزء مجازات هاي جايگزين در ايران و آمريكا ، روشن سازيم آيا اين راهكارها

روش هاي مناسب و كارآيي هستند و آيا مي توانند مؤثر در كاهش جمعيت زندانها گردد تا اينگونه

بتواند پيشنهاداتي را به قانونگذار ارائه نماييم.

4) سوالات تحقيق

در اين تحقيق بر آنيم تا براي سوالات زير پاسخ روشني بيابيم:

1-كشور ايران در زمينه مجازات هاي جايگزين حبس در كجا و چه جايگاهي قرار دارد؟

2-تجربيات حقوقيون آمريكايي در زمينه جايگزين هاي حبس چيست؟

3- آيا امكان استفاده از راهكار هاي آمريكايي ها در زمينه جايگزين هاي حبس در كشور ما نيز وجود دارد؟

4-با عنايت به تجربيّات حاصله در ايران و آمريكا آيا جايگزين هاي حبس مي توانند راهكار مناسبي براي حل مشكلات زندان باشند؟

 5- آيا اين مجازات ها تأثيري در كاهش نرخ تكرار جرم در كشور هاي ايران و آمريكا داشته اند؟

6- با توجّه به تجربيّات به دست آمده در كشورهاي ايران و آمريكا كدامين مجازات هاي جايگزين را براي كدامين افراد مي توان به عنوان جايگزين حبس در كشورمان مورد استفاده قرار دهيم ؟

5) فرضيّات تحقيق

شايد در جواب سوالات مطرح شده بتوان گفت كه به نظر مي رسد:

1-كشور ايران با توجّه به تازه بودن مبحث مجازات هاي جايگزين در مجموعه قوانينش هنوز در ابتداي راه قرار دارد و نياز به بررّسي ها و مطالعات بسيار ديگري احساس مي شود.

2-حقوقدانان كشور آمريكا با توجّه به جمعيّت بسيار بالاي زندانيانشان هنوز هم به جايگاهي كه بايد در زمينه جايگزين ها دست يابند ، نرسيده اند امّا در رابطه با ميزان اثر بخشي هر يك از مجازات ها نسبت به حقوقدانان ايراني از اطّلاعات و تجربيّات بيشتري برخوردار هستند.

3-با وجود اختلافات زندگي اجتماعي و فرهنگ هاي دو كشور نمي توان تمام راهكار هاي آمريكايي ها را در كشور خود به كار بريم با اين حال توجّه به آن ها كمك شاياني به ما خواهد كرد و ياري رسان ما در تدوين قوانين لازم خواهد بود.

4-از آنجايي كه ايرادات بسياري بر زندان ها وارد شده است احتمالاً بهره بردن از روش هايي كه به جاي آن مورد استفاده قرار گيرند، مي تواند شايسته تر باشد.

5-به نظر مي رسد كه اين شيوه هاي تربيتي با درك درست تر از شخصيّت انساني به گونه اي عمل مي كنند كه سبب اصلاح بهتر افراد شده و فكر ارتكاب مجدد جرم را از ذهنشان دور مي كند.

6-انتخاب بهترين مجازات ها براي هر فرد بايد بر اساس خصوصيّات وي و جرم ارتكابي باشد.

6) روش تحقيق 

 اين تحقيق به روش كتابخانه اي و با بررسي و تدقيق در كتب، مقالات و سايت هاي مربوطه و همچنين با كمك فيش برداري و ارجاع مطالب نگارش خواهد يافت.

7)پيشينه تحقيق

 مسئله جايگزين هاي حبس، مطلب كاملاً جديدي نيست و سالها است كه از آن سخن گفته مي شود. كتاب ها ، مقالات و پايان نامه هاي متعددّي در اين زمينه نگارش يافته اند. براي مثال:

1-  جايگزين زندان يا مجازات هاي بينابين، محمّد آشوري

2-  مقايسه تطبيقي تأثير مجازات زندان يا مجازاتهاي جايگزين در پيشگيري از تكرار جرم ، محسن محدّث

3-  پيش به سوي جايگزين هاي نوين ، احمد اسدي

4-  مباني نظري جايگزين هاي كيفر حبس در حقوق كيفري ايران با ملاحظه قانون مجازات اسلامي 1392 ، جابر حق شناس(پايان نامه)

5-  مجازات هاي جايگزين حبس با رويكردي به قانون مجازات اسلامي 92 ، مهرداد بوستانچي ( پايان نامه)

6-  مجازات هاي محروميّت از حقوق ، رضا نور بها (مقاله)

7-  حبس خانگي ، محمّد علي نجفي ابراندآبادي و ديگران (مقاله)

و موارد مختلف ديگر. با اين حال قانون مجازات اسلامي 92 مواردي را به عنوان جايگزين نام برده است كه در اكثر موارد پيشين به آنها به صورت دقيق اشاره نشده بود همچنين نياز به بررّسي تطبيقي آنها با كشوري ديگري چون ايالات متحده احساس مي شد تا بدين شكل ايرادات و يا محاسن كار مشخّص گردد. از اين جهات اين كار تحقيقي جديد محسوب مي شود.

 

8) مشكلات پيش روي تحقيق

 متأسفانه با گذشت مدّت زماني از تاريخ تصويب قانون مجازات جديد هنوز آنگونه كه شايسته است به مسئله مجازات هاي جايگزين توجّه نشده است و حقوقداناني كه سالها است در مسائل مختلف تجربياّت مفيدي دارند به بيان نظرات خود نپرداخته اند. در رابطه حقوق آمريكا نيز به دليل مسئله فيلتر بودن بسياري از سايت ها دسترسي به حجم عظيمي از مطالب امكان پذير نمي باشد.

9)چهارچوب نظري تحقيق

 اين تحقيق در دو بخش كلي خواهد بود و اين بخش ها خود نيز متشكل از دو فصل مي باشند در خلال اين فصل ها و بخش ها علاوه بر توصيفي اجمالي از مفهوم انواع جايگزين هاي حبس رويه نظام هاي حقوقي ايران و آمريكا را در استفاده از اين روش ها ، آثار و نتايج آن ها توصيف خواهيم كرد تا در نهايت بتوانيم پيشنهاداتي براي قانونگذار ايراني ارائه دهيم

 

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                                        صفحه 

مقدمه 1

1)طرح موضوع و بيان مسئله 5

3) اهداف تحقيق 6

4) سوالات تحقيق 7

5) فرضيّات تحقيق 7

6) روش تحقيق 8

7)پيشينه تحقيق 8

8) مشكلات پيش روي تحقيق 9

9)چهارچوب نظري تحقيق 9

بخش اوّل : تغيير در نحوه اجراي مجازات زندان يا اجتناب از ورود به آن 11  

فصل اوّل:اجراي مجازات حبس در محّلي غير از زندان 13

مبحث اول : حبس خانگي 13

گفتار اوّل: حبس خانگي در ايران 13

بند اوّل : تعريف حبس خانگي در حقوق كيفري ايران 14

بند دوّم : تاريخچه حبس خانگي 14

بند سوّم : حبس خانگي در قانون كنوني 15

بند چهارم : شيوه هاي اعمال مجازات حبس خانگي 17

بند پنجم :افراد مناسب جهت بهره مندي از حبس خانگي 18

بند ششم : نظارت الكترونيكي در زمان حبس خانگي 19

بند هفتم : اقدامات لازم جهت عملي ساختن حبس خانگي 19

گفتار دوم : حبس خانگي در آمريكا 21

بند اوّل : تعريف حبس خانگي در حقوق كيفري آمريكا 21

بند دوّم : تاريخچه حبس خانگي 21

بند سوّم : حبس خانگي در قوانين فعلي 22

بند چهارم : اشكال حبس خانگي 23

بند پنجم : شكل رايج حبس خانگي در قوانين فدرال 23

بند ششم : موارد ممنوعيّت استفاده از حبس خانگي 24

بند هفتم : شرايط بر خورداري از حبس خانگي 24

بند هشتم : الغاي حكم حبس خانگي 26

گفتار سوم : ارزيابي مجازات حبس خانگي 26

بند اول : ويژگي هاي مثبت حبس خانگي 26

بند دوم : ويژگي هاي منفي حبس خانگي 27

مبحث دوم : پادگان هاي آموزشي و درماني 29

گفتار اول : پادگان هاي آموزشي در ايران 29

بند اوّل : تعريف پادگان هاي آموزشي در حقوق كيفري ايران 29

بند دوّم : تاريخچه پادگان هاي آموزشي 30

بند سوّم : پادگان هاي آموزشي در قوانين كنوني 31

بند چهارم : مراكز حرفه آموزي و زندان باز 32

بند پنجم : انواع پادگان هاي آموزشي 32

گفتار دوّم : مراكز درماني در ايران 33

بند اوّل : تعريف مراكز درماني در حقوق كيفري ايران 34

بند دوّم : تاريخچه مراكز درماني 34

بند سوّم : مراكز درماني در قوانين كنوني 35

بند چهارم : انواع مراكز درماني 36

بند پنجم : پرداخت دستمزد به مجرم و بهره گيري مناسب از آن 37

گفتار سوّم : پادگان هاي آموزشي در آمريكا 38

بند اوّل : تعريف پادگان هاي آموزشي در حقوق كيفري آمريكا 38

بند دوّم :تاريخچه پادگان هاي آموزشي 39

بند سوّم : پادگان هاي آموزشي در قوانين كنوني 39

بند چهارم : زندان هاي اردوگاهي فدرال 40

گفتار چهارم : مراكز درماني آمريكا 41

بند اوّل : تعريف مراكز درماني در حقوق كيفري آمريكا 42

بند دوّم : تاريخچه مراكز درماني 42

بند سوّم : مراكز درماني در قوانين كنوني 42

بند چهارم : نگاه قانونگذار فدرال به مقوله اعتياد 44

بند پنجم : سياست هاي كنگره آمريكا در مقابله با مسئله اعتياد 44

گفتار پنجم : ارزيابي مراكز آموزشي و درماني 45

بند اوّل : آثار و نتايج مثبت مراكز آموزشي و درماني 45

بند دوّم : آثار و نتيج منفي مراكز آموزشي و درماني 47

فصل دوّم : تدابير تقنيني اجتناب از ورود به زندان 48

گفتار اول: تعويق صدور حكم در ايران 49

بند اوّل : تعريف تعويق صدور حكم در ايران 49

بند دوّم : تاريخچه تعويق صدور حكم 49

بند سوّم : تعويق صدور حكم در قوانين فعلي 50

بند چهارم: اشكال مختلف تعويق صدور حكم 51

بند پنجم : شرايط صدور قرار تعويق 51

بند ششم : دستورات حين صدور قرار تعويق مراقبتي 53

بند هفتم: دستورات مجازات تعليق مراقبتي به عنوان دستورات مجازات دوره مراقبت 54

بند هشتم : موارد ممنوعّت استفاده از تعويق صدور حكم 56

بند نهم : پايان يافتن تعويق صدور حكم 57

گفتار دوّم : تعويق صدور حكم در آمريكا 58

بند اوّل: تعريف تعويق صدور حكم در آمريكا 58

بند دوّم : تاريخچه تعويق صدور حكم 59

بند سوّم : تعويق صدور حكم در رويه فعلي 59

بند چهارم : افراد مجاز به بهره گيري از تعويق صدور حكم 60

بند پنجم : انواع تعويق صدور حكم 60

بند ششم : شرايط تعويق صدور حكم 61

بند هفتم : خاتمه تعويق صدور حكم 61

گفتار سوّم : ارزيابي نهاد تعويق صدور حكم 62

بند اوّل : خصوصيّات مثبت تعويق صدور حكم 62

بند دوّم : خصوصيّات منفي تعويق صدور حكم 63

مبحث دوّم : تعليق اجراي مجازات 64

گفتار اوّل : تعليق اجراي مجازات در ايران 64

بند اوّل : تعريف تعليق مجازات در ايران 65

بند دوم : تاريخچه تعليق اجراي مجازات 65

بند سوّم : تعليق اجراي مجازات در قوانين فعلي 66

بند چهارم : انواع تعليق اجراي مجازات 67

بند پنجم : ضمانت اجراي عدم اجراي دستورات در دوره تعليق 67

بند ششم : محدوديّت هاي  وارده بر تعليق اجراي مجازات 68

بند هفتم : تأثير تعليق اجراي يك مجازات بر روي ساير مجازات ها 69

بند هشتم : پايان يافتن تعليق اجراي مجازات 70

گفتار دوّم : تعليق اجراي مجازات در آمريكا 71

بند اوّل : تعريف تعليق مجازات در قانون آمريكا 71

بند دوّم : تاريخچه تعليق اجراي مجازات 72

بند سوّم : تعليق اجراي مجازات در قوانين كنوني 73

بند چهارم : انواع تعليق مجازات 73

بند پنجم : جرايم غير قابل تعليق 74

بند ششم : شرايط اعطاي تعليق اجراي مجازات 74

بند هفتم : پايان تعليق اجراي مجازات 76

گفتار سوم : ارزيابي نهاد تعليق اجراي مجازات 76

بند اوّل : آثار مثبت نهاد تعليق 77

بند دوّم : آثار منفي نهاد تعليق 78

بخش دوم : تبديل مجازات حبس به ساير مجازاتها 80  

فصل اوّل : مجازات هاي سود رسان 82

مبحث اوّل : مجازات هاي مالي 82

بند اوّل : تعريف جزاي نقدي در حقوق ايران 83

بند دوّم : تاريخچه جزاي نقدي 83

بند سوّم : جزاي نقدي در قوانين كنوني 84

بند چهارم : جزاي نقدي اشخاص حقوقي 86

بند پنجم : جزاي نقدي روزانه 87

گفتار دوّم : مصادره اموال در ايران 88

بند اوّل : تعريف مصادره در حقوق ايران 88

بند دوّم : تاريخچه مصادره اموال 89

بند سوّم : مصادره در قوانين كنوني 89

بند چهارم : مصادره اموال اشخاص حقوقي 91

بند اوّل : تعريف جزاي نقدي در حقوق آمريكا 92

بند دوّم : تاريخچه جزاي نقدي 92

بند سوّم : جزاي نقدي در قوانين كنوني 93

بند چهارم : مهلت پرداخت جزاي نقدي 94

بند پنجم : امتناع از پرداخت جزاي نقدي 94

بند ششم : جزاي نقدي اشخاص حقوقي 95

بند هفتم :جزاي نقدي روزانه 96

بند هشتم : عدم امكان حبس بدل از جزاي نقدي در صورت عجز 96

گفتار سوّم : مصادره اموال در آمريكا 97

بند اوّل : تعريف مصادره در حقوق آمريكا 97

بند دوّم : تاريخچه مصادره اموال 98

بند سوّم : مصادره اموال در قوانين كنوني 99

بند چهارم : جرايم منجر به مصادره اموال 99

بند پنجم : اموال قابل مصادره 100

بند ششم : مصادره در رابطه با اشخاص حقوقي 100

گفتار چهارم : ارزيابي مجازات هاي مالي 101

بند اوّل : آثار مفيد مجازات هاي مالي 101

بند دوّم : آثار مضرّ مجازات هاي مالي 102

مبحث دوّم : خدمات عام المنفعه 103

گفتار اوّل : خدمات عام المنفعه در ايران 104

بند اوّل: تعريف خدمات عام المنفعه در حقوق ايران 104

بند دوم : تاريخچه مجازات خدمات عام المنفعه 105

بند سوّم : مجازات خدمات عام المنفعه در قوانين كنوني 105

بند چهارم : مدّت مجازات خدمات عام المنفعه 106

بند پنجم : انواع خدمات عام المنفعه 107

بند ششم : الزام اجراي خدمات عام المنفعه به نفع جامعه و توده مردم 108

بند هفتم : حقوق فرد محكوم به مجازات خدمات عام المنفعه 108

بند هشتم : تعليق مجازات خدمات عام المنفعه 109

بند نهم : انتخابي بودن مجازات خدمات عام المنفعه 109

بند دهم : صدور حكم خدمات عام المنفعه خارج از زمان دادرسي در دادگاه 110

بند يازدهم :مشاركت و همكاري نهاد هاي اجتماعي در مقابله با جرم و اصلاح مجرم 110

گفتار دوّم : خدمات عام المنفعه در آمريكا 111

بند اوّل : تعريف خدمات عام المنفعه در حقوق آمريكا 111

بند دوّم : تاريخچه خدمات عام المنفعه 111

بند سوّم : خدمات عام المنفعه در قوانين كنوني 112

بند چهارم : موارد منع استفاده از مجازات خدمات عام المنفعه 113

بند ششم : صدور حكم خدمات عام المنفعه خارج از زمان دادرسي 114

گفتار سوّم : ارزيابي مجازات خدمات عام المنفعه 114

بند اوّل : آثار و نتايج مثبت مجازات خدمات عام المنفعه 115

بند دوّم : آثار و نتايج منفي مجازات خدمات عام المنفعه 117

فصل دوّم : محروميّت هاي قانوني 118

گفتار اوّل : مجازات محروميّت از حقوق اجتماعي  در ايران 119

بند اوّل : تعريف  محروميّت از حقوق اجتماعي در حقوق ايران 119

بند دوّم : تاريخچه مجازات محروميّت از حقوق  اجتماعي 120

بند سوّم : محروميّت از حقوق اجتماعي در قوانين كنوني 121

بند چهارم :  انواع حقوق اجتماعي مورد بحث 121

بند پنجم : خصوصيّات و ويژگي هاي محروميّت از حقوق اجتماعي 123

بند ششم : اعاده حيثيت 124

گفتار دوّم : محروميّت از حقوق اجتماعي در آمريكا 124

بند اوّل : تعريف محروميّت از حقوق اجتماعي در آمريكا 125

بند دوّم : تاريخچه محروميّت از حقوق اجتماعي 125

بند سوّم : محروميّت از حقوق اجتماعي در قوانين كنوني 126

بند چهارم : انواع محروميّت از حقوق اجتماعي 126

بند پنجم : بازيابي مجدد حقوق 128

گفتار سوّم : ارزيابي مجازات محروميّت از حقوق اجتماعي 129

بند اوّل : نتايج مثبت مجازات محروميّت از حقوق اجتماعي 129

بند دوّم : نتايج منفي مجازات محروميّت از حقوق اجتماعي 130

مبحث دوّم: محروميّت از انتخاب محلّ زندگي 130

گفتار اوّل : محروميّت از اقامت يا اجبار به اقامت در محلّي خاص در حقوق ايران 131

بند دوّم : تاريخچه مجازات  محروميّت از اقامت يا اجبار به اقامت در محلّي خاص 132

بند سوّم : محروميّت از اقامت يا اجبار به اقامت در محلّي خاص در قوانين كنوني 132

بند چهارم: مكان هايي كه مي توان فرد را مجبور به اقامت در آنجا نمود 133

بند پنجم : حقوق و تكاليف محكوم 134

بند ششم : مجازات نقض حكم 134

بند هفتم : تبديل مجازات اجبار به اقامت يا منع اقامت به حبس 135

گفتار دوّم : مجازات تبعيد در حقوق ايران 135

بند اوّل : تعريف تبعيد در حقوق ايران 136

بند دوّم : تاريخچه تبعيد 136

بند سوّم : تبعيد در قوانين كنوني 137

گفتار سوّم : محروميّت از اقامت يا اجبار به اقامت در محلّي خاص در آمريكا 139

بند اوّل : تعريف محروميّت از اقامت در محلّي خاص در حقوق آمريكا 139

بند دوم: تاريخچه محروميّت از اقامت در محلّي خاص 139

بند سوّم: محروميّت از اقامت در محلّي خاص در قوانين كنوني 140

بند چهارم : دلايل عدم اقبال مجازات محروميّت از اقامت در محلّي خاص در آمريكا 141

بند پنجم : محروميّت از اقامت در محلّي خاص به عنوان يك شرط 141

بند اول: ويژگي هاي مثبت مجازات محروميت از اقامت يا اجبار به اقامت در محل خاص 142

بند دوم: ويژگي هاي منفي مجازات محروميت از اقامت يا اجبار به اقامت در محل خاص 143

نتيجه گيري و  پيشنهادها 144 

نتيجه گيري 145

پيشنهادها 155

منابع  و مآخذ 157

 

 

 

عنوان: بررسي تطبيقي مجازات­هاي جايگزين حبس در نظام­هاي حقوقي ايران و آمريكا

فرمت:word

تعداد صفحات:185 صفحه

دانلود بررسي تطبيقي مجازات­هاي جايگزين حبس در نظام­هاي حقوقي ايران و آمريكا

 

برچسب ها : بررسي تطبيقي مجازات­هاي جايگزين حبس در نظام­هاي حقوقي ايران و آمريكا , جايگزين حبس , زندان , مجرم , تكرار جرم , اصلاح , باز پروري , دانلود پايانامه كارشناسي ارشد رشته حقوق , پروژه , پايانامه , تحقيق , مقاله , پژوهش , دانلود پايانامه , دانلود پژوهش , دانلود پروژه , دانلود مقاله , دانلودپايان نامه براي دريافت درجه كارشناسي ارشد (MA )


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/5 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :

دانلود جديدترين پاورپوينت هاي فايل ناب

 

برچسب ها : پاورپوينت معرفي و بررسي داروها , معرفي داروها , بررسي داروها , داروها , پاورپوينت داروها , پاورپوينت معرفي داروها , معرفي و بررسي داروها , دانلود پاورپوينت معرفي و بررسي داروها , ديازپام , ديگوكسين , فوروزمايد(لازكس) , هپارين سديم , ليدوكائين , متوكلوپراميد , نيتروگليسيرين , هيدروكورتيزون هيدروكورتيزون استات سديم فسفات سوكسينات , رانيتيدين , پتاسيم كلرايد , مترونيدازول , سفترياگزون سديم , پاورپوينت فرايند پرستاري در خانواده , پرستاري در خانواده , فرايند پرستاري , فرايند پرستاري در خانواده , پاورپوينت فرايند پرستاري در خانواده , پاورپوينت فرايند پرستاري , دانلود پاورپوينت پرستاري در خانواده , پاورپوينت پرستاري , تحقيق درمورد فرايند پرستاري در خانواده , پاورپوينت معرفي و مراقبت از سالمندان , مراقبت سالمندان , سالمندان , معرفي دوران سالمندي , پاورپوينت مراقبت از سالمندان , تحقيق درمورد سالمندان , دانلود مقاله سالمندان , دانلود تحقيق مراقبت سالمندان , پاورپوينت تنظيم خانواده و روشهاي جلوگيري از بارداري (كارآموزي بهداشت جامعه) , پاورپوينت تنظيم خانواده , پاورپوينت روشهاي جلوگيري از بارداري , كارآموزي بهداشت جامعه , پاورپوينت كارآموزي بهداشت جامعه , جلوگيري از حاملگي , نحوه استفاده از كاندوم , توبكتومي , وازكتومي , دانلود پاورپوينت پيشگيري از حاملگي , تحقيق درمورد روشهاي جلوگيري از حاملگي , دانلود مقاله روشهاي جلوگيري از بارداري , پاورپوينت بيوگرافي و زندگي نامه شاعرسيمين بهبهاني , سيمين بهبهاني , بيوگرافي سيمين بهبهاني , زندگي نامه سيمين بهبهاني , معرفي شاعر سيمين بهبهاني , پاورپوينت بيوگرافي سيمين بهبهاني , دانلود پاورپوينت زندگي نامه سيمين بهبهاني , دانلود پاورپوينت شاعر سيمين بهبهاني , پاورپوينت سيمين بهبهاني , پاورپوينت معرفي شاعر معاصر سهراب سپهري , سهراب سپهري , بيوگرافي سهراب سپهري , زندگي نامه سهراب سپهري , معرفي شاعر معاصر سهراب سپهري , آثار سهراب سپهري , نمايشگاههاي نقاشي سهراب سپهري , پاوپوينت زندگي نامه و بيوگرافي سهراب سپهري , دانلود پاورپوينت زندگي نامه و آثار سهراب سپهري , تحقيق شاعر معاصر سهراب سپهري ,پاورپوينت نقش دانش آموزان به عنوان رابطين بهداشت , بهداشت , رابطين بهداشت , بهداشت مدارس , دانش آموزان به عنوان رابطين بهداشت , نقش دانش آموزان به عنوان رابطين بهداشت , هدف بهداشت مدارس , اهميت بهداشت مدارس , برنامه هاي بهداشت مدارس , نقش دانش آموزان در بهداشت , تحقيق نقش دانش آموزان در بهداشت , مقاله نقش دانش آموزان به عنوان رابطين بهداشت , پاورپوينت نقش دانش آموزان به عنوان رابطين بهداشت , دانلود پاورپوينت سازمان هاي بين المللي , دانلود پاورپوينت سازمان هاي بين المللي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/4 ساعت: ۱۰ توسط:novinfile :

زندگي و آثار جلال آل احمد

زندگي و آثار جلال آل احمد


برچسب ها : زندگي و آثار جلال آل احمد , زندگي جلال آل احمد , آثار جلال آل احمد , تحقيق درباره جلال آل احمد , تحقيق دروس عمومي , تحقيق فارسي عمومي , تحقيق ادبيات فارسي , تحقيق رشته ادبيات فارسي , دانلود تحقيق ادبيات فارسي , دانلود تحقيق فارسي عمومي , دانلود مقاله ادبيات , دانلود مقاله ادبي

زندگي و آثار جلال آل احمد
دسته: زبان و ادبيات فارسي
فرمت فايل: docx
حجم فايل: 17 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 12

مروري بر زندگي و آثار جلال آل احمد ؛ يك تحقيق آموزشي رشته ادبيات فارسي و نيز فارسي عمومي مي باشد كه در 12 صفحه تهيه شده است

 

خريد

زندگي و آثار جلال آل احمد

مروري بر زندگي و آثار جلال آل احمد ؛ يك تحقيق آموزشي رشته ادبيات فارسي و نيز فارسي عمومي مي باشد كه در 12 صفحه تهيه شده است.


اين تحقيق مشتمل بر مضامين زير است:

مقدمه اي بر آشنايي با جلال آل احمد
زندگينامه جلال آل احمد
ويژگي هاي آثار جلال آل احمد
آثار جلال آل احمد
مشاهدات و سفرنامه ها
مقالات و كتابهاي تحقيقي
ترجمه هاي ايشان
خاطرات و نامه هاي ايشان
معرفي برخي از آثار منتشر شده درباره جلال آل احمد
نظر رهبر معظم انقلاب درباره جلال آل احمد
منابع


 

 

خريد

برچسب ها : زندگي و آثار جلال آل احمد , زندگي جلال آل احمد , آثار جلال آل احمد , تحقيق درباره جلال آل احمد , تحقيق دروس عمومي , تحقيق فارسي عمومي , تحقيق ادبيات فارسي , تحقيق رشته ادبيات فارسي , دانلود تحقيق ادبيات فارسي , دانلود تحقيق فارسي عمومي , دانلود مقاله ادبيات , دانلود مقاله ادبي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/2 ساعت: ۱۶ توسط:novinfile :

دانلود مقاله بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي

بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي


برچسب ها : بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , دانلود مقاله بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , خريد مقاله بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , دانلود تحقيق بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران ,

بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي

دسته: فقه و حقوق اسلامي

فرمت فايل: doc
حجم فايل: 30 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 35

چكيده مي‎دانيم در عقود معين علاوه بر شرايط عمومي صحت معاملات رعايت قواعد اختصاصي راجع به هر عقد الزامي است عقد اجاره نيز علاوه بر شرايط عمومي صحت معاملات، رعايت يك سلسله قواعد اختصاصي در آن الزامي است از جملة‌اينها تعيين مدت عقد اجاره اسـت كـه

 

خريد

بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي

چكيده:

مي‎دانيم در عقود معين علاوه بر شرايط عمومي صحت معاملات رعايت قواعد اختصاصي راجع به هر عقد الزامي است. عقد اجاره نيز علاوه بر شرايط عمومي صحت معاملات، رعايت يك سلسله قواعد اختصاصي در آن الزامي است. از جملة‌اينها تعيين مدت عقد اجاره اسـت كـه مـادة 468 ضمانت اجراي عـدم تعييـن مـدت را بـطلان عـقد ذكـر كرده است. البته براين ماده استثنائاتي وارد شده است از جمله مادة 501 قانون مدني كه مقرر مي‎دارد اگر عقد اجاره‎اي منعقد شود و در آن مدت تعيين نشده باشد اما پرداخت اقساط مال‎الاجاره از قرار روز، ماه و يا سال تعيين شده باشد مطابق مادة 501 قانون مدني، عقد اجاره براي مدتي كه براي پرداخت اقساط مال‎الاجاره تعيين شده است منعقد مي‎شود. اما در خصوص مازاد برآن (مدت‎هاي دوم، سوم و ...) ميان حقوقدانان اختلاف نظر وجود دارد.

بطور كلي مي‎توان گفت كه تعيين مدت در عقد اجاره في نفسه موضوعيت ندارد بلكه طريقيت دارد و اگر متعاقدين به هر نحو بتوانند موضوع معامله را خواه با ذكر مدت، خواه با تعيين مسافت، خواه با تعيين مقدار كاري كه بايد انجام بشود مشخص نمايند عقد اجاره صحيح است. با اين تفسير بايد قدري مادة 468 را تعديل نمود كه مي‎توان به مادة 507 توسل جست. اين ماده مي‎گويد«در اجارة ‌حيوان تعيين منفعت يا با تعيين مدت اجاره است يا به بيان مسافت و محلي كه راكب يا محمول بايد به آنجا حمل شود.»


مقدمه:

اجاره، يكي از عقود معين است كه به لحاظ اهميت آن در نظامهاي مختلف حقوقي، قانونگذاران به طور دقيق و مفصل راجع به آن قانون وضع كرده‎اند. عقد اجاره، حلقه اتصال ميان مالك عين و متقاضي استفاده از منافع عين است، كه روابط حقوقي آنان را نظم مي‎بخشد. تنظيم روابط حقوقي ميان موجر و مستأجر به لحاظ ارتباطي كه با نظم عمومي جامعه دارد، آنقدر اهميت دارد كه دولتها مجبورند هر از چند گاهي با وضع قوانين آمره، علي‎رغم ميل متعاقدين، خواستهاي خود را برآنان تحميل كنند.

امروزه رابطة بين موجر و مستأجر فقط يك رابطة خصوصي نيست تا استقرار عدالت معاوضي ميان آن دو هدف اصلي قرار گيرد، بلكه موجر و مستأجر در دو طبقه اجتماعي كاملاً متمايز از هم قرار دارند. آنان در برابر هم قرار گرفته‎اند و هر كدام سعي مي‎كنند تا كفة ‌ترازو را بيشتر به سمت خود سنگين كند.از يك طرف، موجر سعي مي‎كند اجاره بهاي بيشتري بگيرد و تمام خواستهاي خود را بر مستأجر بينوا تحميل كند. از طرف ديگر، مستأجر سعي مي‎كند كه هر چه كمتر بپردازد و شرايط و امكانات رفاهي را با پرداخت اجاره بهاي اندك براي خود فراهم نمايد. به همين خاطر، روز بروز نقش ميانجيگري دولتها بيشتر مي‎شود؛ به طوري كه سعي مي‎كنند تا با تدوين و تصويب قوانين عادله، حقوق آن دو را به طور مسالمت‎آميز فراهم كنند.

در حقوق كنوني، عقد اجاره به لحاظ امري شدن قواعد حاكم برآن و كم‎رنگ شدن تأثيراراده، در بسياري موارد به صورت سازمان حقوقي مستقل كه به وسيلة‌قوانين اداره مي‎شود، درآمده است؛ قالب از پيش تهيه شده‎اي كه موجر و مستأجر فقط مي‎توانند به تراضي خود را درون آن جاي دهند، بدون آنكه بر سرنوشت آيندة روابط خود حاكم باشند.

عقد اجاره، از عقود معين است. كليه عقود معين علاوه بر لزوم داشتن شرايط عمومي صحت معاملات بايد شرايط خاص صحت آن عقد را نيز داشته باشند. عقد اجاره نيز در كنار قواعد عمومي معاملات، قواعد ويژه‎اي دارد كه ديگر عقود فاقد آن است. يكي از اركان عقد اجاره، تعيين مدت است، يعني، در كنار ديگر شرايط صحت معاملات در عقد اجاره، لازم است متعاقدين مدت عقد را تعيين كننده حال، اگر عقد اجاره‎اي منعقد شود و متعاقدين اصولاً نخواستند مدت عقد را مشخص كنند. يا اينكه فراموش نمودند مدت عقد را معيين كنند، آيا چنين عقدي را بايد صحيح بدانيم يا باطل؟

از آنجا كه جواب اين سؤال شقوق و فروض مختلفي دارد و نظامهاي حقوقي ايران، مصر و فرانسه تدابير مختلفي انديشيد‎ه‎اند، موضوع را در سه مبحث بررسي مي‎كنيم.

مبحث اول، به بررسي عقد اجاره‎اي كه مدت آن تعيين نشده و متعاقدين پرداخت اقساط مال‎الاجاره را از قرار روز، ماه يا سال تعيين نكرده‎اند، اختصاص يافته است.

مبحث دوم، به بررسي عقد اجاره‎اي كه مدت آن تعيين نشده، ليكن متعاقدين پرداخت اقساط مال‎الاجاره را از قرار روز و ماه يا سال تعيين كرده‎اند، مي‎پردازد.

در مبحث سوم، پايان عقد اجارة بدون مدت بررسي مي‎شود.

ذكر نشدن مدت:

فلسفة تعيين مدت در عقد اجاره، معلوم و معين كردن مورد معامله است. از آنجا كه براساس بند 3 مادة 190 قانون مدني، يكي از شرايط صحت معامله، معلوم و معين نمودن مورد معامله است، اين امر از طرق مختلف از قبيل: تعيين مدت، تعيين مسافت در اجارة‌حيوان و حمل ونقل، و تعيين عمل در اجارة اشخاص صورت مي‎گيرد. حال اگر متعاقدين مدت اجاره‎اي را كه مقدار منفعت فقط از طريق تعيين مدت مشخص مي‎گردد ذكر ننمايند، آيا چنين عقد اجاره‎اي صحيح خواهد بود؟

در حقوق ايران علاوه براينكه مطابق قواعد عمومي مي‎توان بطلان چنين عقدي را به اثبات رساند، قانونگذار درماده 468 قانون مدني مقرر كرده است:

«در اجارة اشياء، مدت اجاره بايد معين شود والا اجاره باطل است».

از آنجا كه مادة 468 فقط در خصوص ضرورت تعيين مدت در اجارة اشياء وضع شده است، آيا مي‎توان گفت كه از مفهوم اين ماده استنباط مي‎شود كه در اجارة حيوان و اجارة اشخاص، تعيين مدت ضرورتي ندارد؟

در جواب مي‎گوييم كه اين استنباط صحيح نيست، زيرا در اجارة اشياء به زعم قانونگذار تنها راه تعيين منفعت، ذكر مدت است. بنابراين اگر در اجارة‌اشياء كه مقدار منفعت فقط از طريق تعيين مدت صورت مي‎گيرد متعاقدين مدت را ذكر نكنند،‌عقد اجاره باطل خواهد بود.

اما، ايرادي كه در اينجا وجود دارد اين است كه در اجارة اشياء، تنها راه تعيين ميزان منفعت تعيين مدت نيست، بلكه از ديگر طرق از جمله تعيين مسافت در اجارة‌وسايل حمل و نقل نيز مي‎توان مقدار منفعت مورد اجاره را مشخص نمود. دليل اين نقص در قانون ايران، به خاطر آن است كه مواد راجع به عقد اجاره، از فقه اماميه و از كتابهايي همچون: شرح لمعه و شرائع اتخاذ شده است. طبيعتاً، كتب فقهاي قديم، حاوي موضوعات مبتلا به آن زمان است و عقود اجاره‎اي كه مورد آن وسايل پيشرفتة حمل و نقل از قبيل: هواپيما، قطار و اتومبيل بوده، وجود نداشته است. لذا، اينك جاي آن دارد كه با اجتهاد و وضع قوانين جديد، نقص قانونگذاري قديم جبران شود.

بنابراين، به طور كلي مي‎توان گفت كه در اجارة‌اشياء صرف ذكر نشدن مدت، موجب بطلان عقد اجاره نيست؛ زيرا مانند اجارة حيوان و اشخاص، است مقدار منفعت از طريق غير از تعيين مدت مشخص شده باشد. لذا، ذكر نشدن مدت در صورتي موجب بطلان عقد اجاره است، كه موجب جهل به مقدار منفعت شده باشد.

در حقوق مصراين بحث اين گونه آمده است كه هرگاه متعاقدين مدت عقد را ذكر ننمايند، همچنين پرداخت اقساط مال الاجاره از قرار روز، ماه يا سال را مقرر نكنند يا به طور كلي متعاقدين مدت و اجرت را مشخص نكنند، در اين صورت ابتدائاً پرداخت اجاره بها از طريق تعيين اجرة‎المثل و مطابق عرف معمول مشخص مي‎شود، و سپس مدت عقد براساس مواعدي كه عرف براي پرداخت اجاره بها تعيين مي‎كند، مشخص مي‎شود. مادة 562قانون مدني كشور مصر مقرر مي‎دارد:

 

خريد

برچسب ها : بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , دانلود مقاله بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , خريد مقاله بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , دانلود تحقيق بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران، مصر، فرانسه و فقه اسلامي , بررسي وضعيت اجاره بدون مدت در حقوق مدني ايران ,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/10/2 ساعت: ۰۹ توسط:novinfile :

دانلود پاورپوينت

دانلود پاورپوينت معماري باروك
دانلودپاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها
دانلود پاورپوينت معماري هند
دانلود پاورپوينت بررسي مدرسه آقا بزرگ كاشان
دانلودپاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا
دانلود پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن
دانلود احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها
دانلود اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي
دانلود انواع هورمون‌ها
دانلود پاورپوينت استاندارد،سرانه ها و ريز فضاهاي پايانه مسافربري
دانلود پاورپوينت رنگ و نور در معماري
دانلود پاورپوينت شهرسازي در بعد از اسلام
دانلود پاورپوينت بافت فرسوده مشكين دشت
دانلود پاورپوينت بازارهاي ايراني
دانلود پاورپوينت مطالعات هتل بيرجند
دانلود پاورپوينت سقف كروميت
دانلود پاورپوينت ترازنامه و مباني ارزشيابي(ويژه ارائه كلاسي درس تئوري هاي حسابداري)
دانلود پاورپوينت گزارشهاي مالي: مفاهيم سود براي گزارشگري مالي (ويژه ارائه كلاسي درس تئوري هاي حسابد
پاورپوينت جو سازماني
دانلود پاورپوينت انواع پي

 

برچسب ها : پاورپوينت معماري باروك , دانلود پاورپوينت معماري باروك , معماري باروك , پاورپوينت معماري باروك , معماري رنسانس , سبك معماري باروك , پاورپوينت سبك باروك , پاورپوينت آشنايي با سبك معماري باروك , پاورپوينت بررسي معماري باروك,پاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها , دانلودپاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها , پاورپوينت روشهاي مقاوم سازي و بهسازي فونداسيون ها , پاورپوينت بهسازي فونداسيون , روش هاي مقاوم سازي فونداسيون , بهسازي پي , پاورپوينت تقويت پي , پاورپوينت روش هاي بهسازي فونداسيون, پاورپوينت معماري هند , دانلود پاورپوينت معماري هند , آشنايي با معماري هند , پاورپوينت معماري هند , هند عصر هندو , هند عصر جينيسم , تاريخ معماري جهان , معماري هند , پاورپوينت آشنايي با معماري هند , پروژه تاريخ معماري جهان , پاورپوينت معرفي معماري هند, پاورپوينت بررسي مدرسه آقا بزرگ كاشان , دانلود پاورپوينت بررسي مدرسه آقا بزرگ كاشان , پاورپوينت مدرسه آقا بزرگ كاشان , معرفي مدرسه آقا بزرگ كاشان , مدرسه آقا بزرگ كاشان , پاورپوينت مسجد تاريخانه ي دامغان , معماري مدرسه آقا بزرگ كاشان , پاورپوينت مسجد , مدرسه ي آقا بزرگ كاشان,پاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا , دانلودپاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا , پاورپوينت زندگينامه استاد محمدكريم پيرنيا , معرفي استاد محمدكريم پيرنيا , پدر معماري ايران , استاد محمدكريم پيرنيا , پاورپوينت معرفي استاد محمدكريم پيرنيا , پاورپوينت زندگينامه استاد پيرنيا , معرفي معمار, دانلود پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن , دانلود پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن پاورپوينت ليزر با رويكرد كاربردهاي آن ليزر با رويكرد كاربردهاي آن كاربرد ليزر در پزشكي ليزر در پزشكي دانلود پروژه ليزر با رويكرد كاربردهاي آن پروژه ليزر با رويكرد كاربردهاي آن , دانلود پروزه پزشكي پروژه پزشكي مهندسي پزشكي دانلود پاورپوينت مهندسي پزشكي پاورپوينت مهندسي پزشكي , ليزر چيست؟,احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها , دانلود احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها , احتياجات اساسي در تغذيه و رژيم غذايي كاراته كاها , احتياجات اساسي در تغذيه , رژيم غذايي كاراته كاها , كاراته كاها , هيدراتهاي كربن , پروتئين ها , تحقيق , جزوه , مقاله, اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي , دانلود اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي , اصول (قواعد) ورزشهاي مقاومتي , ورزشهاي مقاومتي , آسيب ماهيچه اي , توده ماهيچه اي , تركيب بدن , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله ,انواع هورمون‌ها , دانلود انواع هورمون‌ها , انواع هورمون‌ها , هورمون‌ها , هورمونهاي پپتيدي , هورمون‌هاي استروئيدي , هورمونهاي آميني , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , پاورپوينت استاندارد،سرانه ها و ريز فضاهاي پايانه مسافربري , دانلود پاورپوينت استاندارد،سرانه ها و ريز فضاهاي پايانه مسافربري , ريز فضاهاي پايانه مسافربري , پاورپوينت استانداردها و ريزفضاهاي ترمينال , پاورپوينت ترمينال مسافربري , ترمينال نمونه داخلي و خارجي , پاورپوينت بررسي استانداردهاي ترمينال , پايانه مسافربري, پاورپوينت رنگ و نور در معماري , دانلود پاورپوينت رنگ و نور در معماري , پاورپوينت رنگ و نور در معماري , رنگ و نور در معماري , پاورپوينت بررسي نقش رنگ و نور در معماري , تاثير رنگ و نور در معماري , پاورپوينت تاثير رنگ و نور در معماري , رنگ و نور , پاورپوينت روانشناسي رنگها,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/9/29 ساعت: ۱۴ توسط:novinfile :

فايل پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي

پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي


برچسب ها : پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , دانلود پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , دانلود پاورپوينت , پاورپوينت , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پايان نامه , دانلود پروژه

پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي
دسته: كامپيوتر
فرمت فايل: ppt
حجم فايل: 103 كيلوبايت
تعداد صفحات فايل: 258

پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي داراي 258 اسلايد (ويژه رشته هاي مهندسي كامپيوتر) با ظاهري زيبا ، متفاوت ، مفيد، مختصر و قابل ويرايش مي باشد قسمتي از متن را ببينيد و در صورت تمايل خريد كنيد

 

خريد

پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي

پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي داراي 258 اسلايد (ويژه رشته هاي مهندسي كامپيوتر) با ظاهري زيبا ، متفاوت ، مفيد، مختصر و قابل ويرايش مي باشد قسمتي از متن را ببينيد و در صورت تمايل خريد كنيد. 

فصل اول 

اصول طراحي زبانها 

چرا زبانهاي برنامه سازي را مطالعه مي كنيم؟ 

براي بهبود توانايي خود در توسعه الگوريتمهاي كارآمد

استفاده بهينه از زبان برنامه نويسي موجود

مي توانيد با اصلاحات مفيد ساختارهاي برنامه نويسي آشنا شويد.

انتخاب بهترين زبان برنامه سازي

آموزش زبان جديد ساده مي شود.

طراحي زبان جديد ساده مي شود.

چرا زبانهاي برنامه سازي را مطالعه مي كنيم؟

براي بهبود توانايي خود در توسعه الگوريتمهاي كارآمد

استفاده بهينه از زبان برنامه نويسي موجود

مي توانيد با اصلاحات مفيد ساختارهاي برنامه نويسي آشنا شويد.

انتخاب بهترين زبان برنامه سازي

آموزش زبان جديد ساده مي شود.

طراحي زبان جديد ساده مي شود.

تاريخچه مختصري از زبانهاي برنامه سازي

توسعه زبانهاي اوليه

زبانهاي مبتني بر اعداد (اواخر دهه 1930 تا اوايل دهه 1940)

اهداف الگول عبارت بودند از:

نشانه هاي الگول بايد به رياضيات استاندارد نزديك باشد.

الگول بايد براي توصيف الگوريتمها مفيد باشد.

برنامه ها در الگول بايد به زبان ماشين ترجمه شوند.

الگول نبايد به معماري يك ماشين مقيد باشد.

ppt : نوع فايل

سايز:103 KB

 

تعداد اسلايد:258

 

خريد

برچسب ها : پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , دانلود پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , پاورپوينت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي , دانلود پاورپوينت , پاورپوينت , تحقيق , جزوه , مقاله , پايان نامه , پروژه , دانلود تحقيق , دانلود جزوه , دانلود مقاله , دانلود پايان نامه , دانلود پروژه


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/9/25 ساعت: ۱۱ توسط:novinfile :

پاورپوينت و مقالات

برچسب ها : پاورپوينت تحليل و بررسي نمونه مجتمع مسكوني ايراني و خارجي , پاورپوينت تحليل و بررسي نمونه مجتمع مسكوني ايراني و خارجي , تحليل و بررسي نمونه مجتمع مسكوني ايراني و خارجي , دانلود پاورپوينت تحليل و بررسي نمونه مجتمع مسكوني ايراني و خارجي , دانلود پاورپوينت طراحي معماري , دانلود پاورپوينت طرح معماري , دانلود پروژه طراحي معماري 5 , دانلود پروژه طرح 5 , معرفي پروژه مسكوني دي هولاينهوف , معرفي مجتمع مسكوني اماميه مشهد,مقاله تاريخ تحولات كيفري بعد از مشروطه , تحقيق تاريخ تحولات حقوق كيفري، تحولات كيفري بعد از مشروطه، دانلود رايگان مقاله تاريخ تحولات كيفري بعد از مشروطه، كيفري بعد از مشروطه، مقاله تاريخ تحولات حقوق كيفري، مقاله تاريخ تحولات كيفري، مقاله تاريخ تحولات كيفري بعد از مشروطه , مقالات در مورد تحولات حقوق كيفريمقاله تاريخ تحولات كيفريكتاب تحول نظام قضايي ايران در دوره پهلوي دانلود, مقاله استاندارد ايزو (ISO) , ISO، استاندارد iso چيست، استاندارد iso چيست، استاندارد ايزو (ISO)، استاندارد ايزو چيست، استانداردهاي ايزو چيست؟، دانلود رايگان مقاله استاندارد، دانلود رايگان مقاله استاندارد ايزو، دانلود رايگان مقاله استاندارد ايزو (ISO)، مقاله استاندارد ايزو، مقاله استاندارد ايزو (ISO) , دانلود پروژه ايزو, پاورپوينت روانشناسي محيط در معماري , روانشناسي محيط در معماري , پاورپوينت روانشناسي محيط در معماري , دانلود پاورپوينت روانشناسي محيط در معماري , روانشناسي در طراحي داخلي , رابطه انسان ، فضا ، معماري , عناصر خطي عمودي در معماري , روانشناسي در معماري , فضاهاي معماري , روانشناسي رنگ و معماري ايراني , اهميت روانشناسي در معماري مدارس , فلسفه معماري ويژگيهاي روحاني و فرا واقعي ,  پاورپوينت تاسيسات لوله كشي ساختمان , پاورپوينت تاسيسات لوله كشي آب فاظلاب ساختمان , پروژه لوله كشي ساختمان , لوله كشي ساختمان , لوله كشي , لوله كشي و فاضلاب , لوله كشي ساختمان , لوله كشي و فاضلاب ساختمان,بررسي رابطه هوش هيجاني و عزت نفس با پيشرفت تحصيلي دانش آموزان , هوش هيجاني , عزت نفس , پيشرفت تحصيلي , مهارت هاي ميان فردي, بررسي تاثير شبكه هاي اجتماعي و دنياي مجازي بر ميزان طلاق و رضايت زناشويي زوجين 25 تا 40 سال , شبكه هاي اجتماعي و مجازي , رضايت زناشويي , طلاق,بررسي تاثير تكنولوژي هاي مجازي بر پيشرفت تحصيلي دانشجويان , تكنولوژي هاي مجازي , پيشرفت تحصيلي , دانشجويان, پاورپوينت اتصالات در سازه فولادي , اتصالات در سازه فولادي , پاورپوينت اتصالات در سازه فولادي , دانلود پاورپوينت اتصالات در سازه فولادي , اتصال ستون به پي , اتصال تير به تير و تير به ستون , قاب هاي با اتصالات صلب , قاب هاي ساده , اتصال نيمه گيردار , اتصالات ساده تير به ستون با نبشي جان , اتصال بادبند به ستون يا تير , اشكالات متعدد در سيستم مهاربندي سازه هاي فولادي , انواع سيستم بادبندي ,سوالات آزمون قضاوت 5 سال گذشته با پاسخنامه , سوالات آزمون قضاوت , پاسخنامه آزمون قضاوت , پاسخ تشريحي آزمون قضاوت , دانلود سوالات آزمون قضاوت , دانلود پاسخنامه آزمون قضاوت , دانلود پاسخ تشريحي آزمون قضاوت , نمونه سوالات آزمون قضاوت , دانلود نمونه سوالات آزمون قضاوت,پاورپوينت كاشي كاري , كاشي كاري , پاورپوينت كاشي كاري , دانلود پاورپوينت كاشي كاري , صنعت كاشي كاري , كاشي هاي لعاب دار , نخستين نشانه هاي كاشي كاري , كاشي هاي لعاب دار فيروزه اي , فن و صنعت كاشي كاري , كاشي هاي منقوش , كاشي معرق , كاشي هفت رنگ , خط بنايي وسيله تزئيني در كاشي,پاورپوينت معماري پرش كيهاني , معماري پرش كيهاني , پاورپوينت معماري پرش كيهاني , دانلود پاورپوينت معماري پرش كيهاني , سبك ديكانستراكشن , معماران سبك ديكانستراكشن , فرانك گري , چارلز جنكز , روند تغيير ديكانستراكشن و فولدينگ به پرش كيهاني , علوم و نظريه هاي قبل از ايجاد سبك ديكانستراكشن , فلسفه ابداع و ايجاد سبك ديكانستراكشن , ضوابط و اصول طراحي سبك ديكانستراكشن ,جزوه آمار توصيفي و استنباطي مجموعه علوم تربيتي و روانشناسي , دانلود جزوه آمار توصيفي و استنباطي , جزوهآمار توصيفي و استنباطي , دانلود آمار توصيفي و استنباطي , دانلود جزوه , فروشگاه اينترنتي , كسب درآمد اينترنتي , همكاري در فروش فايل , سيستم فروشگاه دهي , كارافريني , كسب و كار , پروژه , پژوهش , پايان نامه , جزوه , مقاله , تحقيق , دانلود پروژه , دانلود پژوهش , پاورپوينت مباني نظري معماري پست مدرن , معماري پست مدرن , پاورپوينت معماري پست مدرن , پاورپوينت تاريخ پست مدرن معماري , پاورپوينت مباني نظري معماري پست مدرن , پاورپوينت چارلز جنكس , پاورپوينت درس مباني نظري معماري , دانلود پاورپوينت درس مباني نظري معماري ,پاورپوينت روشهاي ارزشيابي آموزشي , روشهاي ارزشيابي آموزشي , پاورپوينت روشهاي ارزشيابي آموزشي , دانلود پاورپوينت روشهاي ارزشيابي آموزشي , دورنماي ارزشيابي آموزشي , الگوهاي ارزشيابي , ارزشيابي و هدفهاي آموزشي , ارزشيابي و اندازه گيري , ارزشيابي و اندازه گيري (آزمونهاي ملاكي) , ارزشيابي و اندازه گيري (اندازه گيري عملكردهاي عاطفي) , طرحهاي ارزشيابي , نمونه گيري در ارزشيابي آموزشي , تحليل و بررسي كتاب اجتماعي سوم ابتدايي بر طبق روش ويليام رومي , كتاب اجتماعي سوم ابتدايي , روش ويليام رومي ,,


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1395/9/23 ساعت: ۲۲ توسط:novinfile :